Instagram’a Yeni Güncelleme – Instgaram Son Görülme Özelliği

instagram-son-görülme_nasıl-kapatılır

Instagram Son Görülme Güncellemesi Ne Gibi Değişiklikler Getirdi ?

Instagram’ın en son güncellemesi, sosyal medya ve diğer mecralarda konuşulmaya başlandı. Son güncellemeyle birlikte Instagram son görülme özelliğine sahip oldu. Bu özellik kullanıcıların önüne, Instagram’a her giriş yaptıklarında çıkacak.

Instagram ve Whatsapp uygulamaları bilindiği gibi Facebook tarafından satın alınmıştı. Bu satın almanın ardından Facebook diğer uygulamalara benzer güncellemeleri getirmeye başladı. İlk olarak Whatsapp’ta gördüğümüz son görülme özelliği sonradan mavi okundu işaretiyle kendini geliştirdi. Aynı özellikler şu an Instagram ve Facebook’ta da kullanımda. Instagram son görülme özelliği de bunlardan biri.

Benzer özellikler bunlarla da sınırlı kalmadı. Snapchat ile rekabet edebilmek için hikaye özelliğini hem kendi uygulamasına hem de Instagram’a ve Whatsapp’a getiren Facebook son olarak, son görülme özelliğini de Instagram için yayınladığını duyurdu.

Yeni Özellik Ne İşe Yarıyor ?

instagram-son-görülme

Instagram son görülme özelliğinin ne işe yaradığı aslında herkes tarafından biliniyor. Yeni özellik sayesinde Instagram kullanıcıları birbirlerine mesaj attıkları direk mesaj veya doğrudan mesaj özelliklerinde, arkadaşlarının çevirim içi olup olmadıklarını görebilecek.

Diğer bir yandan sizi takip etmeyen kişiler de eğer bir mesaj geçmişiniz varsa sizin anlık çevirim içi olup olmadığınızı görebilecek. Bu bazı kişiler için sorunlara neden olabilir. Eğer Instagram’da sizi takip etmeyen kişilerin, son görülme tarihinizi görmesini istemiyorsanız hesabınızı kilitleyebilirsiniz.

Çevirim içi gözükmenin önemi, kişinin müsait olup olmadığının kontrol edilebilmesine olanak sağlaması. Ancak aynı zamanda müsait olup da cevap veremeyenler için yeni özelliğin bazı sakıncaları var. Sevgililer arasında ve aile içinde “neden görüp cevap vermiyorsun?” şeklinde tartışmalara neden olabilecek son güncelleme, kullanılmak istenilmediği zamanlarda kapatıla da biliyor.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılıyor ?

Instagram son görülme, çok basit birkaç ayarla kapatılabiliyor. Öncelikle bu özelliği kapatırsanız artık başka hiç kimsenin son görülme zamanını göremeyeceğinizi bilmelisiniz.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ayarlara gidebilmek için sağ üst köşedeki üç nokta işaretine tıklayın. Daha sonra açılan ayarlar menüsünden “Hareket Durumunu Göster” başlığının yanındaki butona tıklayarak özelliği kapalı konuma getirin.

instagram-son-görülme-kapatma

İşlem bu kadar basit, artık başkaları sizin Instagram doğrudan mesajlara giriş yapıp yapmadığınızı görüntüleyemeyecek.

Ekran Görüntüsü Bildirimleri

Bazı kesin olmayan bilgilere göre, bir sonraki Instagram güncellemesiyle bambaşka bir güne uyanabiliriz. Takip ettiğiniz ya da takip etmediğiniz kişilerin Instagram postlarının ekran görüntüsünü aldığınızda artık ekran görüntüsü aldığınız gönderinin sahibine bir uyarı bildirimi gidebilir.

Bu uyarı bildiriminde kullanıcı adınız ve profil bilgilerinize yer verileceği tahmin ediliyor. Eğer özellik yeni güncellemelerle birlikte gelirse stalker dediğimiz, sosyal medya sapıklarına da önlem alınmış olunabilir.

Instagram son görülme özelliği şimdilik bu şekilde kullanıcıların hizmetinde. İlerleyen günlerde Instagram hesabıma kim bakmış tarzında uygulamaları devre dışı bırakacak yeni özellikleri Instagram’ın kendisi de devreye sokabilir.

 

 

Instagram’a Yeni Güncelleme – Instgaram Son Görülme Özelliği
4.5 (89.58%) 409 votes

Önceki yazımızda Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat başlıklı içeriğimiz Instagram, instagram profilime kim baktı ve instagram stalk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.