Instagram Takip Etme Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Takip Etme Engeli Nedir?

Instagram’da etkileşim kurma ve takipleşme başlıca özelliklerden biridir. Eğer Instagram takip etme engeli sorunu yaşıyorsanız, etkileşim kuramazsınız. Bu durumda canınızı oldukça sıkabilir. Instagram’ın resmi olarak belirlediği bazı limitler vardır ve bu limitlerin aşılması durumunda engellemeler ile karşılaşabilirsiniz. Son 24 saatte çok fazla kişiyi takip ettiyseniz Instagram takip etme engeli cezası almanız muhtemeldir. Instagram dünya genelinde neredeyse 1 milyar kullanıcıya hitap etmekte ve sürekliliğini sağlayabilmek için kurallar geliştirmektedir. Bir sosyal medya platformuna güvenmiyorsanız, kişisel bilgilerinizin güvende olduğunu hissetmiyorsanız çok fazla vakit geçirmez ve hesabınızı kapatma eğiliminde olursunuz. Instagram da tüm bunların önüne geçebilmek için bazı limitler ve cezalar uygulamaktadır. Öncelikli amaç spam hesapların insanları rahatsız etmesini engellemektir.

Instagram Takip Etme Engeli Nasıl Kaldırılır?instagram-bildirimleri

Instagram’da yöneticilerle ve ekiple doğrudan iletişim kurabileceğiniz bir buton bulunmaktadır. “Bizimle Paylaş” adı verilen bu buton sayesinde sorunlarınızı Instagram ekibine iletebilirsiniz. Instagram takip etme engeli nasıl kaldırılır sorusuna gelecek olursak. Öncelikle “Bizimle Paylaş” kısmına girmeli ve sorununuzu iletmeliyiz. Burada samimi ve sorununuzu açık bir şekilde anlatan bir dil kullanabilir ve arkadaşlarınızı takip etmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Instagram ekibi talebinizi olumlu karşılayacak ve takip engelinizi kaldıracaktır. İlk defa engellemeye maruz kaldıysanız hiçbir şey yapmasanız bile 24 saat sonra engeliniz kaldırılacaktır.

Instagram Takip Etme Engeli Neden Olur?

Birçok sosyal medya platformu günlük ve aylık limitler belirlemektedir. Bu limitler takip etme, beğenme, yorum yapma vb. özellikleri kapsamakta olup, spam hesapları engellemeyi ve insanların rahatsız edilmesini önlemeyi amaçlamaktadır. Instagram’da diğer sosyal alanlar gibi özelliklerinde limitler uygulamaktadır. Bu limitler çok düşük olmamakla birlikte normal bir kullanıcının kullanımının oldukça üzerindedir. Yani aşırıya kaçmadığınız durumlarda bu tarz limit sorunlarıyla karşı karşıya kalmazsınız. Engellemeler bir sorun olduğunu size bildirmek için ve gerçek bir kullanıcı olup olmadığınızı kontrol etmek için uygulanır. İlk engellemeden sonra Instagram ekibi ile iletişime geçerseniz Instagram takip etme engeli kısa sürede kaldırılacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli husus limit aşımlarının tekrarlanması halinde hesabınız kapatılabilir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için Instagram özelliklerinde aşırıya kaçmamalısınız.

Instagram takip etme engeli nasıl kaldırılır konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Takip Etme Engeli Nasıl Kaldırılır?
2 (40%) 7 votes

Önceki yazımızda Instagram Hashtag Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı içeriğimiz Instagram Hashtag Engeli ve instagram hashtag sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. yıldız musa diyor ki:

    Sadece arkadaslarimi takip etmek istemistim bide hesabim kendi kendine kisileri takip ediyordu bende çıkartıyordum surekli oyuzden engel yedim lutfen yardimci olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.