Instagram’da Takip Ettiklerimi Toplu Nasıl Silerim ?

instagram-toplu-unfollow

Instagram Toplu Unfollow Nedir ?

Instagram toplu unfollow, sosyal medya uygulaması Instagram’da kullanıcıların takip ettikleri kişileri teker teker değil de toplu olarak takibi bırakma durumudur. Bu işlem için yan uygulamalar kullanılsa da işlemler de başarı oranı oldukça yüksektir.

instagram-unfollow-işlemi

Instagram Toplu Takipçi Silme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Instagram’da çok fazla kişiyi daha fazla kişiye ulaşarak takipçi sayınızı arttırmak için takip etmiş olabilirsiniz. Çünkü bu yöntem birçokları tarafından yapılmakta ancak yöntemin ne kadar işe yaradığı ise tartışmaya açık bir konu. Takibe takip gibi ya da seri takip ve geri takip gibi kısa etiketlerle birbirini takip eden ve ortaklaşa çalışarak takipçi sayısını arttırmaya çalışan kişiler belirli bir süre sonra bu işlemleri yapmaktan vazgeçebilirler ancak o ana kadar takip ettikleri kişileri bir anda silemezler.

Bu sorunu çözmek için çoğu zaman tek tek, takip etmek istenmeyen hesapların silinmesi, takipten çıkarılması gerekmektedir. Ancak bu işlem çok fazla zaman ve emek istediği için bazen takipçilerini silmek istemeyen kişiler hesaplarını toptan kapatabilmekte ya da istemese de Instagram profilini aynı şekilde kullanmaya devam edebilmektedir.

Manuel veya Otomatik Takipçi Silme

Bu kişilerin sorununu çözmek için aslında çok daha kolay bir yöntem var. Bu yöntemin adı unfollowers programları olarak adlandırılıyor. Bu programları kullanmak için önce Instagram hesabınıza giriş yapıyorsunuz daha sonra da unfollowers programını açıyorsunuz ve program sizin Instagram profilinizi otomatik olarak tanıyor. Buradan takipçileri düzenleme menüsünden takip ettiklerinizi bırakma seçeneğini seçin ve ardından istediğiniz sayıda takipçiden kurtulun. Instagram toplu unfollow işlemi tamamlandıktan sonra tekrar profilinize geri dönün ve işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edin.

Bu programlar hakkında bilmeniz gereken önemli bir konu ise bazı unfollowers programlarının kötü niyetli kişiler tarafından Instagram hesaplarını çalmakta kullanılmasıdır. Bu nedenle telefonunuza indireceğiniz uygulamanın güvenilirliğini iyice sorgulayın ve daha sonra telefonunuza programı indirin. Programların bir diğer kötü özelliği de takipten çıkartma işlemi sırasında hangi kullanıcıları takipten çıkartacağınızı seçemeyecek olmanız. Sadece takip etmekten vazgeçmek istediğiniz kullanıcı sayısını belirleyebildiğiniz programlarda takip etmeyi bırakmak istemediğiniz kişileri maalesef ayıklayamıyorsunuz.

Diğer Tehlikeli Takipçi Uygulamaları

Toplu takipçi silme dışında yine Instagram hesabınızı tehlikeye sokabilecek uygulamalar internet ortamında bulunmaktadır. Bu uygulamalardan en çok bilineni ve tehlikelisi Instagram profilime kim bakmış uygulaması. Bu uygulama aslında size Instagram profilinize gün içinde kimlerin baktığını haber vermeyi vadediyor ancak gerçekler hiç öyle değil.

Bu uygulama çoğu Instagram kullanıcısının hesabını çalarak, kullanıcıları kandırmaktadır. Hesabı çalınan kullanıcılarsa beklemedikleri bu hareket karşısında hesaplarını kaybediyorlar ve hemen hesaplarını kurtarmak için internette arama yapmaya başlıyorlar. Çalınan Instagram hesaplarının nasıl geri alınabileceği ile ilgili detaylı bilgilere bizim blogumuzdan da ulaşabilirsiniz. Ancak hiçbir çalınan hesabı geri alma yöntemi yüzde yüz garantili değildir. Çünkü hesabınızı çalan kişiler hesap adını, şifresini hatta kayıtlı e-posta adresini bile değiştirmiş olabilir.

instagram-beğeni

Instagram beğeni uygulamaları da yukarıda saydığımız uygulamalar kadar tehlikelidir. Bu uygulamalar genellikle Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi sizden istemektedir. Bu bilgileri sizden alan uygulama kısa bir süre istediğiniz gibi gönderilerinize beğeni gönderebilir ancak bir süre sonra hesabınıza el koyarak şifresini ve diğer giriş bilgilerini değiştirebilir.

Hesabınız program tarafından ele geçirilmese bile Instagram yönetimi bir program aracılığı ile beğeni aldığınızı fark ederse hesabınızı dondurabilir. Ancak profesyonel takipçi ve beğeni hizmeti veren şirketler Instagram’ın fark edemediği bir sistem kullanarak Instagram gerçek takipçi tanımlamaktadır. Daha fazla bilgi almak için takipçi satıl al ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da Takip Ettiklerimi Toplu Nasıl Silerim ?
4.2 (84%) 5 votes

Önceki yazımızda Instagram'da Kimseyi Takip Edememe Sorunu [Çözüldü] başlıklı içeriğimiz instagram kişi engelleme, instagram takip engeli ve instagram yorum engeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram’da Takip Ettiklerimi Toplu Nasıl Silerim ?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.