Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar

Sosyal medyanın önemli bir parçası olan ve kullanıcıların tercih ederek paylaşım yaptıkları bir mecra şeklinde sayabileceğimiz Instagramda takipçi ve takip edilenler şeklinde iki bölüm yer almaktadır. Günlük yaşamda ilgilenilen işlerde olduğu gibi Instagramda da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Kullanıcıların göz önünde bulundurması gereken noktalardan Instagram takipçi kaybettiren hatalar yazımızda bahsetmeye çalışacağız.

Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar; Hesabı Kilitlemek

Ticari amaçlı açılmış bir hesabın gizlenmesi Instagram takipçi kaybettiren hatalar arasında gösterilebilir. Zira bu durum diğer hesapların sizin profilinizi görmesini engelleyecek, dolayısıyla yeni takipçi kazanma ihtimalini düşürecektir. Elbette kişisel hesaplar profili gizli kullanabilir, bu tamamen bireylerin inisiyatifine bağlıdır.

Yorumlara Cevap Vermemek

Instagram paylaşımları ile birlikte yorum gelebilmektedir. Yazılan yorumlara cevap verdiğiniz zaman takipçilerinizle aranızda güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Gelen yorumların dikkate alınmayarak yanıtlanmaması takipçilerin sayfaya olan ilgisinde bir azalmaya neden olabilir.

Hashtag Kullanmamak

Her uygulama kendi içerisinde özellikleri barındırmaktadır ve hashtag Instagram’da sıklıkla tercih edilmektedir. Bir fotoğraf veya videonun altına konuyla ilgili hashtag yapıldığında o paylaşımın çeşitli hesaplar tarafından görülmesi ihtimali güçlenmektedir.

Sürekli Aynı Tip Paylaşımlar Yapmak

Aynı türden paylaşımlar yapmakta Instagram takipçi kaybettiren hatalar içerisinde sayılabilir. Sürekli benzer konular üzerinden giderek fotoğraf paylaşmak Instagram takipçi kaybettiren hatalar başlığına dâhil olabilir. Ayrıca gün içerisinde paylaşılacak gönderilerin arasındaki zamana da dikkat edilebilir.

Akıllı telefonların üretilmesiyle birlikte facebook, twitter ve Instagram gibi uygulamalar kullanıcılara sunulmuştur. Her biri sahip olduğu kendine has özellikleriyle birçok kişi tarafından kullanılmakta ve gerek haberleri gerekse ilgilenilen konuları takip etmek noktasında tercih edilebilmektedir.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram’dan Sonra Facebook Anket Özelliği Yayınlandı

Günlük yaşamda ilgilenilen işlerde olduğu gibi Instagramda da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Kişiler istedikleri hesapları takibe alarak paylaşımlarını görmekte, beğenmekte ve yorum yapmaktalar. Benzer bir durum kendi sayfaları içinde geçerlidir ki böylelikle paylaşılan bir fotoğraf farklı hesaplar tarafından keşfedilmekte, bu da zaman içerisinde yeni takipçilerin gelmesine olanak sağlamaktadır.

Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma işlemleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Twitter Hassas İçerik Nasıl Kapatılır? başlıklı içeriğimiz hassas içerikleri kapatma ve twitter hassas içerik hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

+ +