Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcı sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Çoğu Instagram kullanıcıları takipçi sayılarını arttırmak istemektedirler. Instagram kullanıcıları Instagram takipçi artışını sağlayabilmek için çeşitli uygulamalar ve hashtaglara başvurmaktadırlar. Ancak bu artış sonrasında bir zaman sonra Instagram kullanıcıları Instagram kişisel hesaplarının başkaları tarafından takip edilmesinden rahatsız olabiliyorlar. Bu yüzden hesaplarını takip eden fakat takip etmesini istemediği kişilerin takiplerini kaldırmak istemektedirler. Kullanıcılar Instagram toplu takip bırakma yöntemlerini araştırmaktadırlar. Bazı yasal Instagram programları bulunmaktadır fakat Instagram kullanıcılarının bu istemedikleri takipçileri toplu bir şekilde birden takipçiliklerini sonlandırma gibi bir yöntem yasal olarak bulunmamaktadır. Ancak Instagram kullanıcılarının Instagram toplu takip bırakma istekleri adına olarak bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarını sizinle paylaşacağız.

Instagram Toplu Takip Bırakma Yöntemleri

Instagram kullanıcılarının Instagram toplu takip bırakma yöntemleri araştırmalarının üzerine hem Android mağazalarında hem de iOS mağazalarında Instagram toplu takip bırakma uygulamaları ortaya çıkmıştır. Bu programlardan olan InstaReport programı ile Instagram toplu takip bırakma aşamaları şunlardır:

Fakat uygulama ile önce iOS için Instagram toplu takip bırakma aşamalarından bahsedelim.

Instagram Toplu Takip Bırakma iOS İçin

1) İlk olarak yapmanız gereken InstaReport adlı programı cihazınıza yükleyin. Program ücretli değildir.

2) Programı cihazınıza yüklediniz ve şimdi Instagram hesabınıza giriş yapın.

3) Karşınıza gelen ekrandan hesabınız ile ilgili istenen tüm ayrıntıları girin ve oturum açma aşamasına geçin.

4) Programa girdiğinizde güncel olarak Instagram hesabınızı takip edenlerin olduğu liste bulunacaktır. Bu kısımda takip etmesini istemediğiniz ve sizin de takip etmek istemediğiniz kullanıcıların hesap profillerine tıklamanız gerekmektedir.

5) Takibi bırakmasını istediğiniz kişileri belirledikten sonra, yukarıda bulunan onayla kısmına tıklayın ve seçenekler kısmına giriş yapın. Bu kısımdan seçilen kişilerin takiplerinin kalkması için takibi kaldır aşamasını izleyin.

6) Program bu kullanıcıları hesabınızı takipten çıkartmak için onaylamanızı bekleyecek. Gelen ekranda takip etmeyi bırak kısmına tıklamalısınız.

Ancak Instagram toplu takip bırakma uygulaması olan bu uygulamada belirli sınırda takipçi bırakma hakkınız bulunmaktadır. Daha fazlasını istemeniz durumunda ücret ödemekle karşılaşabiliyorsunuz.

Instagram Toplu Takip Bırakma Android İçin

Android için başka bir uygulamadan bahsedeceğiz.

1) Instagram toplu takip bırakma uygulamalarından birisi olan Followers Asistant adındaki programı cihazınıza yükleyin.

2) İndirilen uygulamayı açın.

3) Her uygulamada olduğu gibi uygulamayı açtıktan sonra kişisel Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. İstenilen bilgileri girin ve oturum açma seçeneğine tıklayın.

4) Aynı iOS uygulamasında olduğu gibi karşınıza güncel olarak takipleştiğiniz Instagram kullanıcılarının listesi gelecek. Bu liste içerisinden takip etme durumunuzu kaldırmak istediklerinizi seçin.

5) Daha sonra yukarıda bulunan işaretle kısmına tıklayın.

6) Takipçilerin kaldırılması işlemi sona erdiği zaman takibi bıraktığınız kişilerin çıkarıldığı güncel yeni Instagram kullanıcılarının listesi karşınıza gelecektir.

Followers Asistant uygulaması ile yapılan toplu takip bırakma işlemleri siz telefonu kullanmıyorken de yapılabilir. Bu yönden kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulamalar Instagram toplu takip bırakma nasıl yapılır? Sorusuna çözüm arayan Instagram kullanıcıları için birer yöntem olabilir. Ancak dediğimiz gibi başka farklı uygulamalar da bulunmaktadır.

Instagram Takipçi İçin Hesap Ayarı

Instagram kullanıcılarının şikayetçi oldukları bu takipçi fazla olma durumunun önüne bu takipçilerin artmadan önüne geçilebilir. Öncelikle hesabınıza ait içeriklerin herkes tarafından görünmemesini istiyorsanız hesabınızı gizli hesap durumuna getirin. Bu sayede başkaları hesabınızın içeriğini göremez.

Aynı şekilde gizli hesap yaptınız ve paylaşacağınız içeriği paylaşırken konum paylaşımında bulunmamanız da bir diğer yöntemdir.

Yapılan bu işlemler hesabınızın bulunmasını engelleyecek olup, bu sayede daha fazla kullanıcının size ulaşmasını engellemiş olacaksınız. Fakat takipçi arttırma ve daha fazla kişiye ulaşma gibi amaçlarınız varsa bu işlemleri uygulamamalısınız. Bu işlemler çok büyük takipçi kaybına uğramanıza neden olabilir.

Instagram toplu takip bırakma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram toplu takip bırakma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Şifremi Unuttum başlıklı içeriğimiz instagram şifremi unuttum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.