Instagram Yanlış E-Posta Bildirimi Nasıl Yapılır?

Instagram Yanlış E-Posta

Instagram uygulamasına üye olmak için kullanılan e-posta adresi, uygulamaya giriş yapma aşamasında ya da şifre yenileme aşamasında oldukça önemli bir veri olduğu gibi zaman zaman kullanıcılar kendilerine ait olmayan hesaplar için Instagram Yanlış E-Posta sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor. Sorunu biraz daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, size ait olmayan hesaplar için sizin e posta hesabınızın kullanılması ya da hesabınız için kullandığınız mailin yanlış girilmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Ek olarak bazen sahte hesaplar için kullanıcılar farkına bile varmadan mail hesapları da kullanılabiliyor. Kullanıcıya gönderilen bir sahte mail ya da benzeri bir sahte yazılım ise bu tip sahteciliklerle karşı karşıya kalınabiliyor.

Haberiniz bile olmadan mail hesabınıza bağlı bir Instagram hesabı olmasının oldukça büyük sorunlara neden olabileceğini söylemek yanlış olmaz. En basiti kendi mail adresinizle beraber yeni bir Instagram sayfası açmak istediğinizde, mail hesabınızın zaten kullanıldığı sorunu ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Bunun dışında bahsettiğimiz diğer, yanlış mail adresi gibi sorunlarda da şifre sıfırlaması yapmak istediğiniz zaman sorunlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Instagram Yanlış E-Posta için bu şekilde bir sorun ile karşı karşıya kalınabileceğini önceden hesaplamış olacak ki Instagram bunun için özel bir destek bölümü oluşturmuş. Peki, bahsettiğimiz tüm bu Instagram Yanlış E-Posta durumunda Instagram desteğe nasıl başvurulur?

Instagram Yanlış E-Posta Bildirimi

Saydığımız tüm bu olumsuzluklardan birini yaşadığınız zaman yapacağınız işlemler şöyle;

  • Öncelikle “E-posta adresi zaten kullanılmakta” sayfasına girmeniz gerekiyor.
  • Ardından karşınıza gelen seçim ekranı içerisinden sorununuza uygun olan seçeneği seçmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra bir menü açılıyor ve sorun yaşadığınız mail adresinizle beraber, sorunu açıklamanız isteniyor. Ardından “Gönder” butonuna tıkladığınızda Instagram’a sorunu bildirmiş oluyorsunuz.
Instagram Yanlış E-Posta Bildirimi Nasıl Yapılır?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Neden Çöktü Soruları Yanıt Buldu başlıklı içeriğimiz facebook çöktü, instagram çöktü ve instagram neden çöktü hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Murat diyor ki:

    Böyle bir sorunun yaşanmaması için bir çok platformda olduğu gibi üyelik sonrası mail adresi doğrulama işlemini yaptırsalar ve doğrulama işlemi yapılmadığı taktirde bir süre sonra açılan o hesap otomatik olarak kapatılsa böyle bir sorunla kimse de karşılaşmaz.

  2. anıl diyor ki:

    Bilgi için teşekkürler. Faydalı bir konuya değinmişsiniz ayrıca web sitenizin tasarımı gerçekten çok hoş ve göz alıcı olmuş. Başarılarınızı devamını dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir