Instagram Nasıl Fenomen Olunur? Nasıl Başarılı Olunur?

Instagramda fenomen olmak söz konusu olduğu zaman sosyal medya ağları konusunda ön plana çıkmaktadır. Hatta gerçek anlamda tüm dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra elbette ki gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında buna kendisi para kazanma amacıyla reklam yapma sistemi şeklinde kullananlara olduğu gibi aynı zamanda da bu işlemler sayesinde daha rahat bir şekilde ticaret yapan firmalar da var olduğu biliniyor. Peki, sizler de nasıl başarılı olabilirsiniz? Özellikle bir firma olarak Instagram’da başarılı olmanın sırrı nedir? Bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde bir konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram gerçekten de dev bir ağ. Bu ağ içerisinde kendinize öncelikli olarak tanıtmak sonrasında daha başarılı olmak istiyorsanız bilindiği gibi örneğin bir internet siteniz olsa Google’ın bir mantığı bulunmaktadır. Yani belli bir algoritması bu algoritmaya göre sizler de sitenizi doldurmaya başlarsanız. Bundan sonra Google sizi sevecek ve daha fazla ön plana çıkarmaya başlayacaktır. Ancak Instagram için bütün bu bilgilerinizi unutmanız gerekebilir. Çünkü sosyal medya ağlarının mantığı daha fazla paylaşan daha fazla yapan daha çok kazanır mantığı değildir.

Instagramda Fenomen Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Bazen 100 fotoğrafta daha büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Milyonlarca kitleniz olabileceği gibi aynı zamanda aylarca çalıştığınızda 100 kişiyi geçmeyen takipçi sayınız da karşınıza çıkabilir. Bu yüzden dolayı bu yazımızda yazmış olduklarımızı özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede daha başarılı şekilde hamleler yapabilirsiniz.

Instagramda fenomen olmak konusunda başlangıcında öncelikli olarak yapılması gereken tek bir şey var. Burada yapacağınız tek şey doğru bir şekilde başlamak olacaktır. Yani siz de sayfanızı çok doğru bir şekilde hazırlamalısınız. Instagram sistemle ilgili olarak hazırlanan sayfalarda birçok önemli nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Bu önemli noktalar hakkında bilgi verecek olursak bir kısmına girdiğinizde göreceğiniz üzere bir adınız kullanıcı adınız bulunmaktadır. Instagram’a başlarken kullanıcı adınızı doğru bir şekilde seçmeli ve size ulaşacak olan kitleyi düşünmelisiniz. Sadece sizlerin anlamında değil aynı zamanda sizlere sunulmuş olan sistemlere de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Instagramda Fenomen Olmak Avantajlı Mıdır?

Tüm bunları gerçekleştirdiğiniz gibi internet sitemizde birlikte biyografi kısmı bulunmaktadır. Bu biyografi kısmını sizler de sunarken doğru bir şekilde kendinize anlatacak bir birkaç kelimeyle de olsa yazmalısınız. Böylece insanlar bu sayfaya ulaştıkları zaman neyi bulduklarını neyi bulabilecekleri bilmeleri gerekir. Şunu söylemek gerekir ki özellikle başarı istiyorsanız Instagram’ı en sevdiği şeylerden bir tanesi kesinlikle düzendir. Yani sizler de bir işlem yapıyorsanız Instagram üzerinden paylaşımlara başlayacaksınız. Bu durumda öncelikli olarak yapmanız gereken kesinlikle bir paylaşımda düzenli bir şekilde yaparken belirli bir sisteme ait olarak yapmanızdır.

Komik paylaşım arkasından bir dekorasyon paylaşımı arkasından bir teknoloji paylaşımı bir de mimari paylaşım yapsanız sizin sayfanıza gelenler zaten sizi çözemeyeceği için bu durumda tercih sebebi olmazsınız. O yüzden dolayı Instagram’dan konu seçmek konumuzu belirlemek çok önemlidir. Elbette şirket adına açılmış olan sistemlerde bu konuda herhangi bir problem bulunmamaktadır. Sizi otomatik olarak takip etme sistemlerinin yerine gizli hesaplar daha fazla açılırdı. Ancak şunu söylemek gerekir ki sizleri takip edecek insanlar ne kadar fazla olursa o kadar çok avantaj sağlarsınız.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Ücretsiz Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır

Özellikle şirketlerin bu anlamda kurmuş oldukları sistemlerde tekrar gizli hesap mantığına dönmeleri doğru olmamaktadır. En azından başarılı sonuçların alınması adına çok doğru sonuçlar doğurmayacaktır. Instagramda fenomen olmak için işlemlerinizi başladığınız zaman başarılı olmanın yolları en azından profil düzenleme açısından bu şekildedir. Bundan sonra paylaşımlarınızı yaparken hashtag hikaye kullanımı sayfanın öne çıkanları aynı zamanda da canlı yayın kullanımı bulunmaktadır. Aslında bunları sıralamış olmamıza rağmen en sondaki canlı yayından başlamak gerekir. Canlı yayın günümüzde en çok dikkat çeken sistemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun bir sebebi de aslında Instagram’ın da bu sistemlere yönlendirmek amacıyla tüm takipçilerimize canlı yayın başladığından itibaren mesaj göndermektedir. Sizin sisteminizde bütün herkesin yapmış olduğu canlı yayın bu şekilde takipçilerine canlı bir uyarı olarak etmektedir.

Instagramda Fenomen Olmak ve Sistemleri

Böylesi daha interaktif bir durum oluşmaktadır. Ayrıca aslında genel anlamda sosyal medya denildiğinde veya denildiğinde interaktif bir sistem akla gelmektedir. En interaktif sistemle aslında Instagram içerisinde var. Facebook’ta da aynı şekilde sunulmuş olan canlı yayın sistemidir yani canlı yayın sisteminde yayını yapan kişi sizlere bu yayına ulaştırdığı gibi aynı zamanda sizden anlık olarak gelen mesajları da görmektedir. Bunlara cevap verebilmektedir. Bu yüzden de bu tip noktalara dikkat etmek ve özen göstermek önem arz etmektedir. Canlı yayınları yaptığımız zaman özellikle şirketlerimizin daha fazla ön plana çıkması aynı zamanda da daha bilinirliğinizi ne daha fazla artış gibi bir durumda doğal olarak vuku bulmuş olacaktır.

Instagram sistemleri ile ilgili olarak başarılı olmak için önemli noktalardan bir tanesi hiç kuşku yok ki hashtag ve diğer konu etiketleri lokasyon etiketleriyle kullanımlardır. Yani bir hikaye paylaşacağınız zaman lokasyon etiketi ve konu etiketi kullanmak aynı zamanda da bir paylaşım yapacağınız zaman normal video ve fotoğraf paylaşımlarınızı da özellikle kullanacağınız hashtaglerdir. Konu etiketleri, lokasyon etiketleri çok büyük önem arz etmektedir. Bunlar internet sitelerinize de ayrı bir avantaj sağlıyor. Kullanmış olduğunuz her paylaşımda kullanacağınız sistemler aynı zamanda da daha avantajlı şekilde sizlere Google’da ve diğer arama motorlarında da ön planda olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de tercih edilen bir sistem olarak karşımıza çıkabiliyor. Instagramda fenomen olmak çok daha büyük bir kitleye ulaşmayı sağlamaktadır.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Nasıl Fenomen Olunur? Nasıl Başarılı Olunur?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagramda Hikâye Paylaşma ve Canlı Yayın başlıklı içeriğimiz instagram hikaye canlı yayın ve instagram hikaye paylaşma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.