Instagram’da Fenomen Olma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram anılarımızı paylaştığımız, günlük yaşantımızdan kesitler sunduğumuz anlık etkileşim alanımız haline gelmiştir. Yaptığımız paylaşımlar beğenildikçe ve yorumlar arttıkça buna paralel olarak takipçi sayımızda artar. Devamında da Instagram kullanıcıları arasında paylaşımları merak edilen, sürekli izlenen bir fenomen haline geliriz. Bu anlattığımız süreç bu kadar basit bir şekilde işlemiyor maalesef. Yeterince zaman ayırmanız ve gerekli adımları aksatmadan ilerlemeniz gerekiyor. Size fenomen olmanın yollarını basit bir şekilde anlatarak, kişisel markanızı oluşturmanızda yardımcı olmaya çalışacağız. Unutmayın bu süreçte son derece sabırlı ve inatçı olmanız gerekiyor.

Fenomen Olma Adımları

1-) Yabancı Olma Kendin Ol!

Her şeyden önce kendiniz olmalısınız. Yaşamadığınız bir hayatı, olmadığınız bir yabancıyı göstermeye çalışmayın. Fenomen olmak kendi kişiliğinizi ortaya koyarak sevilmektir. Takipçileriniz kendi hayatlarından kesitler yakaladıkları müddetçe sizi sevmeye ve takip etmeye devam edecektir.

2-) Takipçilerle Bağlantı Kur!

Paylaşımlarınıza yorum yapan, saygılı bir şekilde sorular yönelten takipçilerinize cevap verin ve onlarla iletişim halinde olun. Yorumlara takipçinizin ismiyle cevap vermek onunda hoşuna gidecek ve kalıcı bir seveniniz olmaya devam edecektir.

3-) Düzenli Olarak Paylaşım Yap!

Her gün düzenli olarak paylaşımlar yapmanız akılda kalıcı olmanızı sağlayacaktır. Paylaşımları abartmamaya da dikkat edin. Takipçilerinizin sizden çok sık gönderi görmesi de takibi bırakmalarına neden olabilir. Günde ortalama 2-3 paylaşım yapmak yeterli olacaktır.

4-) Kaliteli Paylaşımlar Yap!

Düzenli olarak paylaşım yapmanız gerektiğinden bahsettik. Peki, düzenli olması yeterli mi? Elbette sadece düzenli olarak paylaşım yapmak fenomen olmak için yeterli değildir. Aynı zamanda bu paylaşımların kaliteli olması da gerekir. Paylaşımınızın içeriği dikkat ve ilgi çekici olmalıdır. Ayrıca tek bir konu üzerinde yoğunlaşmanızda ilgiyi üzerinize çekmenize yardımcı olacaktır. Herkes konunun uzmanlarını takip etmek ister.

5-) Ünlü Hesaplarla İlgilen!

Fenomen olma yolunda daha önceden fenomen olmuş hesapları incelemeniz de yararınıza olacaktır. Neyi doğru yaptığınızı ya da neyi yanlış yaptığınızı bu şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca ünlü hesapların altına zekânızı ortaya çıkaran, ironi içeren yorumlarda bulunmanız takipçilerin dikkatini çekebilir.

Fenomen olma yolunda sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bilgileri aktarmaya çalıştık. Benim bekleyecek vaktim yok, hemen takipçi sayımı arttırmak istiyorum diyorsanız, bizimle iletişime geçerek takipçi satın alabilirsiniz.

Instagram’da Fenomen Olma Yöntemleri Nelerdir?
5 (100%) 1 vote

Önceki yazımızda Instagram 2018 Yılına Girerken Yeni Özellikler başlıklı içeriğimiz Instagram, Instagram özellikleri ve instagram yeni özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.