Sosyal Medya Reklam Verme Yöntemleri Nelerdir?

Sosyal medya uygulamaları arasında bilinenler Instagram, Facebook ve Twitter olmak üzere sıralanmaktadır. Gerek Instagram gerekse Facebook ve Twitter aracılığıyla kişiler takipçileriyle yazdıklarını, fotoğrafları ve videoları paylaşabilmektedir. Her uygulama kendi içinde bazı özellikleri barındırmaktadır. Kullanıcılar sosyal medya reklam verme seçeneğini tercih edebilmektedir.

Instagram’da Reklam Yayınlamak

Popüler uygulamalardan biri olan Instagram’ı genel anlamda değerlendirdiğimizde hem fotoğraf hem de video paylaşım platformu olduğunu görmekteyiz. Kullanıcılar fotoğraf ve videoların altında yazı yazabilmektedir. Instagram’da aynı zamanda hikayeler bölümü bulunmakta ve burada paylaşılan fotoğraf/ video 24 saat içinde kaybolmaktadır. Uygulamayı kullanırken kişiler reklam vermek isteyebilmektedir. Instagram uygulamasından reklam yayınlamak için öncelikle Instagram’da hesap İşletme Profiline dönüştürülmelidir. Ayrıca Instagram hesabına bağlı Facebook Sayfasında yönetici olmak gerekmektedir.

Sosyal medya reklam verme işlemini Instagram’da yapmak için ilk olarak profilinize gidin. Daha sonra tanıtımını yapmak istediğiniz gönderiye tıklayın ve gönderinin görselinin altında yer alan “Tanıtımı Yap”a dokunun. Bundan sonraki aşamada Hedef Kitle, Bütçe, Süre gibi bilgilerin düzenlenmesinin ardından tanıtımın detayları girilmeli ve İleri’ye dokunmalısınız. Tanıtımın tamamlanması içinde “Tanıtımını Yap”a tıklanmalıdır.

Sosyal Medya Reklam Verme

Sosyal medya reklam verme farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Twitter bünyesinde kullanıcılar Tweet tanıtımı yapabilmektedir. Bir Tweet’i tanıtmak için ilk olarak profilinize gidin. Tanıtmak istediğiniz tweet’i bulun ve Tweet etkinliği simgesine tıklayarak “Daha Büyük Bir Kitleye Erişmek İçin, Başla” öğesine dokunun.

Kullanıcılar internet bağlantısı ile sosyal medya uygulamalarına erişmekte ve paylaşım yapmaktadır. Instagram’da hem normal gönderi olarak hem de hikayeler bölümünde fotoğraf/ video paylaşılmaktadır. Facebook’ta da benzer bir özellik bulunmakta, hikayeler kısmı yer almaktadır. Güncellemeler ile yeni özellikler kullanıcılarla buluşturulmaktadır. Kişiler isterse sosyal medya reklam verme yöntemlerinden birini tercih ederek tanıtım yapabilmektedir.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Profilime Bakanları Göremiyorum Ne Yapmalıyım?

Sosyal medya platformlarındaki reklam verme yöntemlerinden bahsettiğimiz yazımızın sonuna geldik. Tüm sosyal medya uygulamalarından yaşadığınız sorunları bize bildirebilir ve tavsiyelerimizden faydalanabilirsiniz. Sosyal medya uygulamalarındaki yeniliklerden ve güncellemelerden haberdar olmak istiyorsanız bizi takipte kalın. Instagram, Facebook ve Twitter uygulamalarında takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili video aşağıdadır.

Sosyal Medya Reklam Verme Yöntemleri Nelerdir?
5 (100%) 1 vote

Önceki yazımızda Instagram Yorumlarına Nasıl Cevap Verilir? başlıklı içeriğimiz instagram yorum ve instagram yorumlara cevap verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medya Reklam Verme Yöntemleri Nelerdir?” te bir düşünce

  1. Esengül diyor ki:

    Facebook reklamları değiştirilmiş, Belirli anahtar kelimeler artık reklam verilmiyor. Evden para kazanma konusunda yazı atmaya çalışmayın kabul edilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

+ +