Web Sürüm için Instagram Hikayeler Müjdesi Geldi

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler bölümü için güncellemelerine uzun süre devam edeceğini açıklamış olan sosyal medya devi, yeni etiketleri ve canlı yayın gibi gelişmiş özelliklerinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde merakla beklenen bir güncellemeyi daha duyurdu.

Bu kez Instagram Hikayeler kısmına çok kapsamlı bir yenilik gelmedi fakat bölümün uyum desteği geliştirildi. İlk etapta sadece uygulamanın mobil sürümü üzerinden kullanılan hikayelerin, artık web üzerinden de kullanılabileceği açıklandı. Instagram Hikayeler için gelen güncelleme sonrasında yayınlanan yeni özellik, hikayelerin web üzerinden de paylaşılmasını sağladı.

Instagram Hikayeler Çok Daha Zenginleşecek

Artık web üzerinden hikayeler paylaşımları yapabileceğiz. Bunun dışında hikayeler için görsel paylaşımlarının da daha da zenginleştirildiğini göreceğiz. Hikayeleri web üzerinden paylaşmak için akışın sol üst kısmında yer alan kamera ikonuna tıklayıp, hemen ardından ise kütüphaneden görsel seçmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde hikayeler paylaşımlarını web üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

Burada paylaşımları zenginleştirecek olan bir detay daha karşımıza çıkacak. Oluşturduğumuz görsellerin üzerine metin eklememiz mümkün hale geldi. Web üzerinden yapacağımız hikayeler paylaşımlarına ekleyebileceğimiz metinlerin renklendirilmesi de ayrı bir artı nokta olarak gösterilmekte.

 Instagram Hikayeler

Tüm bu artılarla beraber Instagram Hikayeler özelliğinin kullanım oranlarının da bir hayli artması bekleniyor. Şu an mevcut aktiflik oranı olarak karşımıza çıkan 300 milyon kullanıcı sayısının, web sürüm desteği sonrasında 400-450 milyon arasında olması bekleniyor. Tüm bunları üst üste koyduğumuz zaman Instagram Hikayeler bölümünün başlı başına bir sosyal medya uygulaması haline gelmeye başladığı yorumunu yapabiliriz.

Güncellemenin kullanımı için verilen süreye gelecek olursak, kesin bir bilgi yok. Birkaç hafta içerisinde uygulamanın güncellemeleri tüm bölgeleri için kullanımı sunacağı ve genel olarak web üzerinden hikayeler özelliğinin kullanıma girdiğini göreceğiz. Güncellemenin ülkemizde de kullanımının biraz daha zaman alması bekleniyor. Tekrar belirtelim 1-2 hafta içerisinde güncelleme tamamlanacak ancak tam net bir süre yok.

Web Sürüm için Instagram Hikayeler Müjdesi Geldi
4.5 (89.05%) 84 votes

Önceki yazımızda Instagram Superzoom Özelliğinde Sorunlar Yaşanıyor başlıklı içeriğimiz instagram sorunları, Instagram Superzoom ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Web Sürüm için Instagram Hikayeler Müjdesi Geldi” te bir düşünce

  1. Mahmut diyor ki:

    Artık instagram web sitesi üzerinden normal fotoğraf paylaşımlarının da yapılabilmesini bekliyoruz. Bence hikaye paylaşımından ziyade normal fotoğraf paylaşımı özelliği çok daha fazla kullanılıyor. Buna da bi çözüm getirsinler artık. Fotoğraf ya da video paylaşmak için illa telefondan girilmesi durumu insanları kısıtlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.