Whatsapp Webe Giriş Yapma qr Kodu Okumuyor Hatası Çözümü

whatsapp qr kodunu okumuyor hatası ve çözümü

Son dönemlerde pek çok whatsapp kullanıcısının yaşadığı sorunlardan biri olarak karşımıza çıkan qr kodu okuma hatası, kullanıcıların whatsapp web uygulamasına girmesinde sorun yaşamasına neden olur. Herkesin bildiği gibi whatsapp, mobil cihazlarda kullanılan bir uygulamadır. Ancak uzun bir süre önce whatsapp, masaüstü kullanıcıları için sunduğu web arayüzü ile sıra dışı bir yeniliğe imza attı. Artık isteyen her kullanıcı akıllı telefonundan iletişime geçtiği kişiler ile masaüstü bilgisayarından da konuşmaya başladı. Ayrıca bu durum genel olarak birçok kullanıcı için avantajlı bir durum olarak görüldü. Çünkü telefon klavyesinden yapılan konuşma ile masaüstü bilgisayar klavyesinden yapılan konuşma arasında hız açısından büyük bir fark vardı. Kullanım kolaylığı ve farklı avantajları ile whatsapp web herkes akıllı telefon kullanıcısının tercih edeceği bir web uygulamasına çevrildi. Ancak bazı kullanıcılar whatsapp web sayfasını açmak isterken qr kod okuma hatası şeklinde problem yaşamaya başladı.

Whatsapp webe giriş yapma qr kodu okumuyor hatası çözümü konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Birçok kullanıcının karşı karşıya kaldığı bu sorun, birtakım kontroller ve ayarlamaların ardından kolayca düzeltilebilmektedir. Whatsapp web qr kodu okuma hatası nasıl çözülür, detaylı bir şekilde paylaşalım.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

whatsapp qr kodunu okumuyor hatası ve çözümü

Bu sorunu yaşıyorsanız ve ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız, alternatif yöntemler ile yaşanılan qr kodu okuma sorununu nasıl çözebileceğiniz hakkında bilgiler verelim. Öncelikle her şeyden önce şunu bilmekte fayda var. Eğer Whatsapp webe ilk defa bağlanıyorsanız, yapmanız gereken telefonunuzda yer alan Whatsapp uygulamasının ayarlar kısmına girmek ve bunun ardından WhatsApp/Masaüstü içinde bulunan qr kod tara seçeneğini seçmektir. Bu seçeneği seçtikten sonra masaüstü bilgisayarınızda whatsapp web sayfasına giriş yapın ve karşınıza çıkan qr kodunu taratın. Sonrasında webten Whatsapp uygulamasını açabilir ve kişilerinizle görüşmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp webe qr kodsuz girişin kesinlikle mümkün olduğunu söylemek istiyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  WhatsApp Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

Whatsapp Web Qr Kodu Okumuyor Ne Yapabilirim?

whatsapp qr kodunu okumuyor hatası ve çözümü (2)

Whatsapp web uygulamasını kullanmak için qr kodun okutulması uygulamaya giriş yapmak için gerekli olan izinin alınması anlamına gelir. Eğer ilk defa whatsapp web uygulamasını deneyecekseniz ve telefonunuz qr kodu okumuyorsa aşağıdakileri yapmayı deneyiniz.

 • Öncelikle web uygulaması için açılan tarayıcıyı kapatın ve tekrar açarak whatsapp web sayfasına girin ve qr kodu tekrar okutmayı deneyin.
 • Başka bir yöntem olarak telefonda yer alan whatsapp uygulamasını kapatın ve tekrar açarak qr kodu okutun.
 • Qr kodu okutma sırasında kamera kullanılır. Bu nedenle kamera camının temiz olduğundan kesinlikle emin olun.
 • Whatsapp web ekranına girdiğinizde qr kodu okutmaya çalışırken monitörde herhangi bir leke ya da iz olmamasına dikkat edin.

Whatsapp Webe Giriş Yapma qr Kodu Okumuyor Hatası Çözümü
5 (100%) 4 votes

Önceki yazımız Türk Ünlülerin Snapchat Adresleri Güncel 2019 isimli içeriğimize de göz atmanızı öneriyoruz.

 1. Ayfer KÜTÜK diyor ki:

  Kod kullanımı şu an belki pek popüler değil. Ama inanın ileride artık bu kodlar kullanılarak tüm işlemler yapılacak.

 2. Turgut NORA diyor ki:

  Kullanım kolaylığı açısından son derece güzel ve basit. para çekme işlemlerinde de kullanılmaya başlandı artık. Ama birinin eline geçse ne olur o kadarını bilmiyorum.

 3. Ertuğrul KAZAK diyor ki:

  Önceden iki parmakla yazan hanımlar bile artık konuşmalar ile gönderim yapıyorlar. Bakalım kodlar neler getirecek yeni hayatımıza.

 4. Ali Hasan ULU diyor ki:

  qr kod hatasını düzeltmenin bir yolu yine android işlemci sistemler ile gerçekleşebiliyor. Öncelik bilgisayardan tanıtım işi ile halledilse bile cep telefonlarında yapılan güncellemeler sonunda bu problemi çözebilirsiniz.

 5. Yener KAYA diyor ki:

  Kolay kod kullanımı için güncelleme yapılması iyi olmuş. Zira masa üstü olarak kullanım yaptığımızda bu hatayı devamlı alıyorduk. Mobil için sorun olmasa da, yine bizim için iyi oldu. Artık kodları rahat bir şekilde taratıp okuyabiliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

+ +