Yeni Instagram Direk Mesaj Link Sistemi

Instagram Direk Mesaj Link

Sosyal medyanın en çok kullanılan, aktif kullanıcı sayısı en hızlı artış gösteren uygulamalarından biri Instagram olarak biliniyor. Faacebook’un hemen arkasında yer alan ve Instagram uygulamasının başarısını arttırmak için sistemlerini düzenli aralıklarla güncellediğini de biliyoruz. Bu noktada sosyal medya devi son olarak bölüm bölüm ayırdığı servislerini güncelleyerek çok daha işlevsel hale getirmeye başladı. Instagram’ın bu şekilde en çok önem verdiği bölümlerinden birisi de direk mesaj alanı. Uygulamanın bir andan da anlık mesajlaşma uygulaması gibi görev yapmasını sağlayan direk mesaj sisteminin, son güncellemeden sonra mesajlaşma uygulamalarında da bir farkı kalmıyor. Öyle ki artık Instagram Direk Mesaj Link sistemi değişiyor.

Instagram Direk Mesaj Link Güncellemesi

Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında Instagram Direk Mesaj Link sisteminin yapısı tamamen değişiyor. Eski sistemde kullanıcıların Instagram Direk Mesaj Link gönderimi yapmaları durumunda sohbet ekranında sadece bağlantı adresleri gözüküyordu. Şimdi ise yeni güncelleme sonrasında direk mesaj alanında gönderilen linkler doğrudan bağlantılarıyla beraber açılacak. Yani diğer bir söylemle Instagram Direk Mesaj Link güncellemesi sonrasında dış web bağlantıları açılabilecek.

 Instagram Direk Mesaj Link

Bunun için kullanıcıların sadece gelen linklere tıklamasının yeterli olduğu belirtiliyor. Yeni güncelleme sonrasında Instagram Direk Mesaj Link sisteminde kullanıcıların gelen linkleri ön izleme biçiminde görüntülemeleri de link sisteminin kullanıma açıldığını göstermekte. Tüm bu düzenlemelerin yanında yine direk mesaj sohbet ekranında gönderilen fotoğrafların kenarlıklarının da orijinal halleriyle görüntüleneceğini belirtelim. Gönderilen fotoğrafların kırpılıp belli bir standartla gösterilmesinin önüne geçilmiş olacak. Doğrudan orijinal biçimler kullanıcılara gösterilecek.

Instagram Direk Mesaj Bölümü Ayrılabilir Mi?

Instagram Direk Mesaj Link güncellemesinin Instagram 10.22 sürümüyle beraber gelmesinin ardından yeni bir düşüncede ortaya çıktı. Bu düşünceye göre Instagram’ın tıpkı Facebook Messanger uygulamasında olduğu gibi akıllı telefonlar için direk mesaj bölümünü farklı bir servis olarak yayınlayabileceği konuşuluyor.

Instagram tarafından bu iddiaları doğrulayan hiçbir açıklama yapılmamış olsa da uygulamanın genel kullanım alanında direk mesajın geldiği nokta bir nevi iddiaları güçlendiriyor. Yavaş yavaş uygulama içerisinde uygulama oluşturmaya başlayan Instagram’ın bu şekilde bir düşüncesi olup olmadığı ise açıklamalarla ortaya çıkacak.

Yeni Instagram Direk Mesaj Link Sistemi
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram takipçi sayısı nasıl arttırılır? başlıklı içeriğimiz instagram beğeni satın alma, instagram takipçi arttırma ve instagram takipçi satın al hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir