TWİTTER MAVİ TİK NASIL ALINIR?

TWİTTER MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Twitter mavi tik almak kolay mı? Twitter ünlü, sporcu ve siyasiler tarafından en çok tercih edilen sosyal medya ağıdır. Bunun sebebi ise Twitter onaylanmış hesap uygulamasıdır. Twitter mavi tik ile hesap onayı vermesi sebebiyle sahte hesapların kısmi olarak önüne geçilmiştir. Şöyle ki bir siyasinin gerçek Twitter hesabı bellidir. İstediği kadar adına sahte Twitter hesapları açılsın, mavi tikli olan gerçek Twitter hesabıdır. Bu nedenle Twitter özellikle tanınmış kişilerin en çok tercih ettiği sosyal medya ağı olmayı başardı.

Twitter son zamanlarda bu mavi tiki yalnızca çok tanınmış kişilerin değil herkesin alabilmesi için çalışmalar yapmaya başladı. Yapılan çalışmalar neticesinde artık sizde belli şartları taşıyor olmanız durumunda mavi tike sahip olabiliyorsunuz. Peki, mavi tike ya da mavi rozete sahip olabilmek için ne yapmak gerekir? (Twitter Destek)

Mavi tik almanın amacı doğrulanmış bir kimliktir. Genel olarak kullanıcılar mavi tik için Twitter takipçi sayısını endeks aldığını düşünüyor olsa da Twitter takipçi sayısını endeks alarak mavi tik vermemektedir. Mavi tik için başka şartları bulunmaktadır. İşte, Twitter mavi tik şartları;

ONAYLANMIŞ HESAP (MAVİ TİK)  İÇİN GEREKLİ NİTELİKLER

  • Telefon Numarası

Mavi tik sahibi olabilmeniz için öncelikle doğru bir telefon numarası ile kayıt olmalısınız. Doğru telefon numarasıyla kayıt olduktan sonra telefonunuza bir onay kodu gelecek ve bu kodu Twitter hesabınıza girmelisiniz.

  • E Posta Adresi

Yalnızca telefon numarasının doğrulanmış olması yeterli değildir. Aynı zamanda e posta adresinizin de doğrulanmış olması gerekmektedir. E posta adresinizin doğrulanması için Twitter ile kayıt yaparken e posta adresinizi girmelisiniz, e posta adresinize gelecek olan linki tıkladığınızda Twitter hesabınızın onaylanması için bir adım daha ileri gitmiş olacaksınız.

  • Twitter Bio

Twitter Bio olarak da bilinen biyografi kısmını mutlaka doldurmuş olmanız gerekmektedir. Kendiniz hakkında kısa ve öz bilgiler yazmalısınız.

  • Geçerli Bir Profil Fotoğrafı

Geçerli bir profil fotoğrafı koymanız gerekmektedir. Koyacağınız her hangi bir fotoğraf sizin hesabınızın onaylanmamasına sebep olabilir. Bu nedenle kendi profil fotoğrafınızı koymalısınız.

  • Doğum Tarihi

Onaylanmış hesap alabilmek için doğum tarihi bilgilerinizi de mutlaka doldurmanız gerekmektedir. Doğum tarihi bilgilerinizi doldurduğunuzda isterseniz bu bilgiyi gizli bölme olarak ayarlayabilirsiniz.

  • Web Sitesi

Mavi Tik alabilmek için Instagramın koyduğu kriterlerden bir tanesi de web sitesi sahibi olmanızdır. Web sitesi sahibiyseniz mavi tik almanız neredeyse tamamdır.

  • Tweetlerin Herkese Açık Olması

Tweetlerinizde gizlilik ayarı yapmanız durumunda mavi tik almanızın imkanı yoktur. Bu nedenle tweetlerinizi mutlaka herkesi açık yapmalısınız. Hesabınızın gizli olması da mavi tik almanıza engel olacaktır.

  • Twitter İsminiz Gerçek Olmalı
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabı kapatma işlemi tüm detayları ile bu yazımızda. Sosyal medya kullanıcılarının en çok yaptığı hatalarının başında şüphesiz bir süre düzen...

Twitter Nasıl Dondurulur?
Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter hesap dondurma işlemini yazımızı okuyarak kolaylıkla yapabilirsiniz. En kullanışlı ve en çok tercih edilen sosyal medya ağlarından bir tanesi ...

Twitter isminizi mutlaka gerçek isminizden tercih etmelisiniz. Kendi ad ve soyadınızla Twitter hesabı açmanız mavi tik almanızı kolaylaştıracaktır.

Twitter hesabınızı geliştirmek ve yükseltmek için Twitter ürünlerimizi inceleyebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/twitter/takipci/turk-bot

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.