YOUTUBE PARA KAZANMA YOLLARI?

YOUTUBE PARA KAZANMA YOLLARI?

Youtube para kazanma yolları açısından bir çok gence göz kırpmakta. Youtube son dönemin en fenomen ağlarından bir tanesidir desek yeri var. Sosyal medya ağlarının bu denli popüler olması, herkes tarafından kullanılması reklam sektörünü de sosyal medyaya taşımış durumda. Reklam neredeyse orada para vardır. Dolayısıyla reklam sektörünün sosyal medyaya taşınmasıyla birlikte sosyal medyadan para kazanmakta mümkün oldu. Instagram, Youtube para kazanılan sosyal medya ağlarıdır. Instagram ile para kazanmak genel olarak alınan reklamlardan olmaktadır. Youtube ile alınan kişisel reklamlardan da para kazanılır. Ancak Youtube ile artık bir google şirket çalışanı oluyorsunuz ve google sizin başarınıza göre size para vermektedir. Bu para sizin takipçinize, izlenme sayınıza ve izlenme sürenize göre değişmektedir. Herkes Youtube ile para kazanmak ister. Peki, Youtube ile para kazanmak kolay mıdır? Youtube para kazanmak için ne yapılması gerekir? (Youtube)

Özgün Bir Hesap Açın

Youtube ile para kazanmak için Youtube sektörüne nasıl giriş yaptığınız çok önemlidir. Eğer ki başarılı bir giriş yaparsanız devamı da başarılı olacaktır. Ancak en önemli olan nokta daha önce keşfedilmemiş özgün bir hesap oluşturmanızdır. Yani çok kazanan Youtube hesaplarını taklit ederek, çok para kazanmanız mümkün değildir. Kendinize özgü bir tarzınız olmalı ve taklitten sakınmalısınız.

Reklam Yüzünüz Olmalı

Youtube ile para kazanmak için en önemli nokta bir reklam yüzünüzün olması. Youtube istatistiklerine bakıldığında hiç şahıs görünmeden çekilen videolara göre bireylerle çekilen videolar daha çok dikkat çekmektedir. Bu nedenle videolarınızı yüzünüzü göstererek çekmenizde fayda vardır.

İstikrarlı Olun

İstikrarlı olmanız da fayda var. 1 günde 5 video yükleyip, 2 ay boyunca hiç video yüklemezseniz Youtube ile yükselmeniz mümkün değildir. Düzenli paylaşımlar yapmanız ve istikrarlı olmanız çok önemlidir. Paylaşımlarınızı devamlı olarak yapmalı ve istikrarınızı korumalısınız. Mesela her Cuma günü saat 18:00 da paylaşım yapmak bir istikrar göstergesidir. İlla ki haftada bir paylaşım yapmanıza gerek yok. İsterseniz iki günde bir olarak da paylaşım yapabilirsiniz. Bu da bir istikrardır.

Belirli Bir Konunuz Olmalı

Youtube para kazanma için sizin kanalınıza abone olan ve sizin videolarınızı izleyen kişilerin çok olması önemlidir. Bunun için ise mevcut kitlenizi elinizde tutmayı başarmalısınız. Belli bir konunuz olmalı ve o istikrarda ilerlemelisiniz. Yani bir gün moda ile ilgili bir paylaşım yapıp, ertesi gün spor paylaşımı yapmamalısınız. Birbirine tamamen zıt olan bu paylaşımları yapmanız sizin abone kaybetmenize sebep olacaktır. Bu nedenle yeni abone kazanmaktan ziyade mevcut abonenizi elinizde tutmaya odaklanmalısınız.

Kaliteli Videolarınız Olmalı

Youtube para kazanmak için videolarınız mutlaka kaliteli olmalıdır. Kaliteli videolar ve videolarda kullandığınız güzel filtreler ile abone sayısını artırabilirsiniz. Kaliteli video yalnızca görüntü kalitesi anlamına gelmez. Ses kalitesi de içeriğe dahildir. Bunun için mikrofon kullanmanızda fayda vardır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
YOUTUBE GİZLİLİK MODU NEDİR? NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR?
YOUTUBE GİZLİLİK MODU NEDİR? NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR?

Youtube gizlilik modu ile artık izlediğiniz videolar koruma altında. Youtube adeta televizyonun yerini almış durumda. Yeri geliyor televizyonda vakit ...

YOUTUBE VİDEO İNDİRME NASIL YAPILIR?
YOUTUBE VİDEO İNDİRME NASIL YAPILIR?

Youtube video indir ve en güzel videolar senin olsun. Youtube her tarzdan her zevke uygun video bulabildiğimiz bir derya deniz desek yeri vardır. Yout...

Youtube hesabınızı yükseltmek ve izlenme oranlarınızı arttırmak için Youtube ürünlerimizi ziyaret edebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/youtube/abone/yabanci-gercek

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.