Instagram Dil Desteği İçin Yeni Güncelleme Yayınladı

Instagram Dil Desteği

Sosyal medyanın kullanımını etkileyen ön önemli konulardan biri olan dil desteği konusunda Instagram, yeni bir adım attı ve Instagram Dil Desteği kapsamını bir hayli genişletti. Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamasının bir kez daha gündeme gelmesini sağlayan yeni dil desteği konusunda ise güncellemenin hemen ardından bilgilendirmeler yayınlandı. Aslında Instagram genel olarak dil desteği konusunda en geniş kapsamlı uygulamalardan biri olarak biliniyordu. Tam olarak 36 dili destekleyen uygulamanın, şimdi ise sağdan sola yazılıp okunan dilleri desteğe aldığı açıklandı. Böylelikle 36 dilin arasına sağdan sola doğru yazılan diller eklenmiş oldu.

Instagram Dil Desteği

Instagram Dil Desteği Hangi Dilleri Kapsıyor?

Yeni güncellemeyle beraber uygulamaya eklenen diller İbranice, Arapça ve Farsça olarak açıklandı. Instagram Dil Desteği için yayınlanan güncellemenin tüm uygulamayı kapsadığını da ekleyelim. Şöyle ki yeni diller, profil adınız hariç olarak tüm uygulamanın kullanımlarında uygulanıyor. Yani menülerden sayfalara kadar her bölümün çevirisi yapılmış durumda. Ayrıca yeni dil desteklerinin uygulamada herhangi bir soruna neden olmaması adına, yapının yeniden oluşturulduğunu da ekleyelim. Bu konuda Instagram’ın en yetkili ismi olan Mike Krieger tarafından;

“Instagram’ın kullanıcıların en çok kucaklayan ve çeşitliliğe destek veren platform olduğunu bu güncellemeyle pekiştirmiş olmamızdan gurur duyuyorum. Umarım bu güncellemeden sonra daha da çok İbranice, Arapça ve Farsça konuşan kullanıcılar Instagram’ı kullanabilmeye başlar ve diledikleri kişiler ve ilgilerini çeken şeylere bağlanabilirler.” Şeklinde bir açıklama yayınlandı.

Son olarak güncellemenin hangi seriler için yayınlandığını belirtelim. Şu an için Android kullanıcılarına güncelleme geldi. Fakat Instagram Dil Desteği güncellemesi de bölge bölge yayınlanan bir güncelleme olarak açıklandı. Henüz Android işletim sistemi içinde tam olarak tüm cihazlara yeni dil destekleri gelmiş değil. Bunun yanı sıra uygulamanın iOS sürümü için güncellemenin hala hazırlık aşamasında olduğu da belirtiliyor. Bu hazırlık aşamasının ne kadar süreceği konusunda ise bir açıklama yok. iOS için güncellemenin epey zaman alacağı düşüncesi olduğunu da ekleyelim.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Beklenmedik Olay Facebook ve Instagram Çöktü
Instagram Dil Desteği İçin Yeni Güncelleme Yayınladı
4.5 (89.13%) 92 votes

Önceki yazımızda Facebook Arama Geçmişi Silme ve Bilinmesi Gerekenler başlıklı içeriğimiz arama geçmişi silme, Facebook Arama Geçmişi ve facebook geçmişi silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +