Instagram Yorum Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram Yorum Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram Yorum Engeli

Instagram günümüz sosyal medya platformlarının en aktif kullanılanı olarak ön plana çıkmakta olup, her gün hayatımızdan anılar paylaştığımız bir mecra halini almıştır. Bu kadar çok kullanılmasına rağmen Instagram’da bazı istenmeyen durumlarla karşılaşabiliriz. Bu durumlardan biri de hesabınızın yorum yapabilmesinin engellenmesidir. Bu engellemeden sonra hiçbir paylaşımın altına yorum yapamazsınız. Şimdi Instagram yorum engeli nasıl kalkar bunu inceleyelim.

Instagram Yorum Engeli Nasıl Kalkar?instagram-kendi-kendine-sorunu

Öncelikle hesabınız mail onaylı değilse, mail onayını gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemden sonuç alamazsanız işlem limitleri nedeniyle engellenmiş olabilirsiniz. Instagram aşırı kullanımları ve spamları engellemek adına saatlik işlem limiti uygulamaktadır. Bu limitler yüzünden hesabınız engellenebilir ve kapatılabilir. Limitli bir engelleme aldığınızda Instagram’ın takip özelliğini kullanamaz, gönderileri beğenemez ve yorum yapamazsınız. Bu cezaları kaldırmak için yapılabilecek tek şey mail ve telefon onayını gerçekleştirmektir. Onaylar yapıldıktan bir süre sonra engel kalkacaktır.

Instagram Yorum Engeli Ne Zaman Kalkar?

Instagram tarafından cezalandırılmanız için aşırı derece yorum yapmış olmanız ya da aynı yorumları birçok gönderide kullanmış olmanız gerekmektedir. Bu yorumlar spam kabul edilecek ve geçici bir süreyle yorum yapabilme özelliğiniz kapatılacaktır. Verilen bu cezanın süresi sebeplerine göre değişmekte olup, küfür ve nefret söylemi gibi kişi ya da grupları hedef alan hareketler 1-2 haftalık cezalara neden olmaktadır. Ayrıca şikâyet edilmiş olmanız da ceza sürenizi etkileyen faktörlerden biridir. Bir başka engel nedeni olan spam yorumlarda ise ceza daha hafiftir ve kısa sürede hesabınız eski haline döner. Sizin herhangi bir illegal davranışınız olmamasına rağmen şikâyet almışsanız ve tedbir olarak Instagram yorum engeli cezası geldiyse, bu durum kısa süre içerisinde düzelecektir. Genellikle 1-2 saat içerisinde düzelen bu durum, nadiren de olsa 24 saati bulmaktadır. Bu tarz cezalarla karşılaşmak istemiyorsanız, spam yorumlarda bulunmamanız tavsiye edilir.

Instagram yorum engeli nasıl kalkar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Arif Yavuz
    Arif Yavuz

    Instagram adresim birileri tarafından çalınmıştı ve hatta engellenmiştir açamıyorum Instagram adresimi neden kaynaklanıyor bir bana bilgi verir misin arkadaşım