Instagram Video Görüntüleme Sayısı Sorunu Nedir?

Instagram, uzun bir süre önce yayınladığı güncelleme sonrasında video sistemini değiştirmişti. İlk olarak video süreleri artırılmış ve kullanıcıların 15 saniyelik kısa videoların yerine 60 saniye video paylaşabilmelerinin önü açılmıştı. Video bölümünde yapılan düzenlemeler uygulamanın bu alanda çok daha öne çıkmasını sağlamıştı. 2017 4. çeyrek raporlarına bakıldığı zaman, kullanıcıların en çok ilgi çeken paylaşım türünü video paylaşımları olarak gördüğünün ortaya çıkmış olması, Instagram’ın istediği başarıyı yakaladığını da göstermekte.

Bunlar bir yana kullanıcıların video paylaşımlarını değerlendirmeleri için de video görüntüleme sayacı sistemi devreye sokulmuştu. Uzun süredir kullanılan bir sistem olsa da Instagram video görüntüleme sayısı kısmında hala sorunlar yaşanabiliyor. Peki, bu durumda kullanıcıların neler yapması gerekiyor?

Instagram Video Görüntüleme Sayısı Sayacında Sorun

Instagram video görüntüleme sayacında en çok yaşanan sorun, video görüntülemelerinin hiç görüntülenmemesi ya da bir süre sonra sayacın ilerlememesi. Bu durumda bilmeniz gereken detaylara geçelim.

Instagram Video Görüntüleme Sayısı Hemen İşlenmeyebilir

Kullanıcıların ilk bilmesi gereken konu video görüntülemelerinin sayacının her zaman anında eklenmediği. Özellikle Android işletim sisteminde zaman zaman görüntüleme sayısı geç gözükebiliyor. Eğer video sayacını görüntüleyemiyorsanız ilk yapacağınız işlem bir süre beklemek olacak. Bunun için 24 ile 48 saat gibi bir bekleme süresi olduğu Instagram tarafından belirtiliyor. Bunun dışında 48 saat geçmesine rağmen hala sayaç görüntülenemiyorsa, bu durumda paylaşımı geri çekip yeniden paylaşmak soruna çözüm olabilir. Ayrıca uygulamadan tamamen çıkış yapıp, daha sonra uygulama verilerini temizledikten sonra görüntüleme sayılarını bir kez daha kontrol edebilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Instagram Video indirme Nasıl Yapılır? 

Çoklu Paylaşımlarda Görüntüleme Sayısı Gösterilmez

Kullanıcıların bilmesi gereken bir diğer konu çoklu paylaşımlarda video bölümü. Sadece bir video paylaştığınızda, yani standart paylaşım yaptığınız zaman video görüntüleme sayacı normal bir şekilde görüntülenebiliyor. Fakat aynı durum çoklu paylaşımlar için geçerli değil. Kullanıcıların çoklu paylaşımların içerisinde yer verdiği video görüntülemelerinde zaten sayaç kullanılmıyor.

Gizli Hesaplarda Görüntüleme Gecikmesi

Bilmeniz gereken başka bir durumda Instagram gizli hesaplarında video görüntüleme sayacı durumu. Eğer hesabınızı gizli konumda kullanıyorsanız, paylaştığınız videoların görüntüleme sayacı anında görüntülenmeyebiliyor. Instagram video görüntüleme sayacı sisteminde bunun için bir düzenleme yapılmış durumda. Genelde bu durumda kullanıcıların videolarının belli bir görüntüleme sayısını geçmesi gerekiyor. Eğer video belli bir görüntüleme sayısını geçmemişse sayacın hiç gözükmemesi gibi bir durumda yaşanabiliyor. Bunun için Instagram rehber sayfalarında da uyarılara yer veriliyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Instagram Videolarını Görüntüleyenler Nasıl Görülür? 

Gömülü Paylaşımlarda Instagram Video Görüntüleme Sayıları

Bir diğer konu gömülü paylaşımlar. Eğer Instagram hesabınızda yer alan bir videoyu yerleştirme kodlarıyla beraber başka bir siteye ya da web sayfasına eklerseniz, gömülü paylaşımlarda görüntüleme sayaçları yer almıyor. Yani siteye eklediğini gönderinizin ne kadar izlendiğini buradan göremiyorsunuz. Yine Instagram sayfasından görüntüleme sayılarını görebileceksiniz. Bunun için kullanıcıların kendi hesaplarını kullanmaları yeterli.

Instagram video görüntüleme al hizmeti ile de profilinizin etkileşimini arttırmanız mümkün!

Instagram video görüntüleme sayısı nasıl hesaplanır?

Instagram video görüntüleme sayısı, bir videoyu en az 3 saniye boyunca izleyen kullanıcıların sayısına göre hesaplanır.

Video görüntüleme sayısı nasıl artırılır?

Video görüntüleme sayısı artırmak için video içeriğinizi ilgi çekici hale getirin, doğru hashtagleri kullanın ve hedef kitlenize ulaşmak için doğru zamanlamayı seçin.

Instagram’da video görüntüleme sayım neden düşük görünüyor?

Bazı durumlarda video görüntüleme sayıları gecikmeli olarak güncellenebilir.

Özge Gökmen

Yazılar: 22

Merhaba, ben Özge! Bir sosyal medya uzmanı olarak sizlerle takipcisatinal.org blog sayfasında tüm yeni sosyal medya haberlerini ve ipuçlarını paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum!

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Video Görüntüleme Sayısı Sorunu Nedir? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. Emrah
    Emrah

    Paylaştığım kimi videoların görüntüleme sayısında hiçbir artış olmadığı zamanlarda uygulamalardan önbelleği temizleme ve veriyi silme işlemini yaptıktan sonra girdiğimde bir anda görüntüleme sayısının arttığını görebiliyorum.

  2. Serda
    Serda

    Selam instagramda videolarımı ve tv de yayınladığım videolarda görüntüleme sayısı görünüyor ama kimlerin gördüğü görünmüyor neden acaba bilen varsa bilgi verebilir mi rica etsem