Facebook 15 Temmuz Profil Yapma

Facebook 15 Temmuz Profil Yapma

Facebook, kullanıcıların burada daha fazla zaman geçirmesi için sürekli yenilikler yapıyor. Bu yeniliklerden bir tanesi de Facebook 15 Temmuz profil yapma işlemi olup kullanıcılar istemeleri halinde profillerini buna göre düzenleyebiliyorlar.

Facebook Çerçeve Özelliği

Facebook tarafından getirilen yeniliklerden bir tanesi olan çerçeve özelliği, kullanıcıların profillerini daha ilgi çekici bir hale getirmelerini sağlıyor. Basit bir işlem ile kullanıcılar profil resimlerine çerçeve ekleyebiliyor ve böylece profil resimlerinin kenar bölümlerinde istedikleri çerçeve yer alıyor.

Çerçeve özelliği ilk olarak kullanılmaya başlandığında sunulan seçenekler kısıtlı olmasına rağmen zaman için bu seçenekler ciddi şekilde artmaya başlamıştır. Futbol takımlarının logolarında Türk bayrağına varıncaya kadar birçok seçenek kullanıcılara sunulmaktadır. Bu seçenekler sürekli olarak güncellenmekte ve bu güncellemelerin bir tanesinde 15 Temmuz çerçevesi de seçeneklere eklenmiştir.

Bilindiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz hain bir kalkışmayla karşı karşıya kalmış ve çok büyük bir uçurumun kıyısından dönmüştür. Öyle ki; halk sokaklara dökülmüş ve adeta bir destan yazmıştır. 15 Temmuz’da yaşanan karanlık olaylar ve ortaya konulan kahramanlıkların anısına Facebook, böyle bir çerçeveyi seçenekler arasında eklemiştir.

Kullanıcılar özellikle 15 Temmuz tarihlerinde, öncesinde ve sonrasında bu çerçeveyi kullanarak adeta olayları anmakta ve yaşanan o kahramanlıkları tekrar hatırlamaktadır.

Facebook 15 Temmuz Profil Yapma ve Bu İşlemin Aşamaları

Yukarıda Facebook tarafından sunulan çerçeve özelliği hakkında genel bir bilgi verilmiştir. Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmesi son derece basittir ve en fazla birkaç dakikada istedikleri 15 Temmuz çerçevesini profil resimlerine uygulayabilirler. Bunun için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • Öncelikle bir internet tarayıcısından Facebook hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Daha sonra ise https://www.facebook.com/gameface adresine gidilmelidir. (Bu adres Facebook içerisindeki bir bölümdür ve giriş için şifre kullanmanıza gerek yoktur.)
  • Buradaki çerçeveler arasından 15 Temmuz’la ilgili olanların üzerine tıklayarak sağ alt köşede bulunan “Profil resmi olarak kullan” seçeneğinin tercih edilmesi gerekir.
  • Böylece işlem tamamlanmış olacaktır.

Çerçeve Seçenekleri Arasından 15 Temmuz ile İlgili Olanları Bulma

15 Temmuz’la ilgili olan çerçeveleri bulmak son derece kolaydır. Yukarıda da bahsedildiği gibi bu özellik içerisinde çok sayıda seçenek yer alır ve bunların sayısı her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla da istenen çerçevenin bulunması için kullanıcıların bütün seçeneklere tek tek bakması ya da arama özelliğini kullanması gerekir.

Çerçeve ayarlamak için yukarıda verilen adrese giriş yapıldığında sol tarafta çerçeve seçeneklerinin yer aldığı görülecektir. Bu bölümün üzerinde arama yapılacak kısım yer alır ve üzerinde “temaları, sahiplerinin adlarını ve daha fazlasını ara” şeklinde bir ifade yazar. Buraya tıkladıktan sonra “15 Temmuz” yazıldığından aşağıdaki seçeneklerin değiştiğini ve 15 Temmuz ile ilgili olanların yer aldığı görülecektir.

Arama yapıldığında 10’dan fazla seçenek olduğu görülecektir. Bazı seçenekler illere özel olarak hazırlanmış iken bazı seçenekler ise geneldir. Kullanıcılar kendi isteklerine göre bunlardan istediklerini tercih edebilir. Facebook 15 Temmuz profil yapma işlemi böylece tamamlanmış olacaktır.

Çerçeve İçerisindeki Resmi Düzenleme ve Zaman Ayarı

Çerçeve özelliği kullanılırken profil resminin bir bölümü çerçeve içerisinde yer alır. Dolayısıyla da kullanıcılar bu bölümü kendileri ayarlayabilir. Bunun için çerçeve tercihi yapıldıktan sonra içerideki resmin fare ile sürüklenmesi yeterlidir. Kullanıcılar ayarlamayı kendi isteklerine göre buradan yapabilirler.

Resmi sağa sola kaydırma özelliğinin dışında bu çerçeveyi zamanlı olarak da kullanmak mümkündür. 15 Temmuz çerçevesini sürekli değil de sadece bir saat, bir gün ya da bir hafta kullanmak isteyenler için yapılan özellikte belirtilen süre sonunda çerçeve otomatik olarak kaldırılıyor ve böylece kullanıcılar tekrar kaldırmak için uğraşmak zorunda kalmıyor.

15 Temmuz çerçevesi seçimi yapıldıktan sonra sağ alt köşede “Şu süre sonunda eski profil resmine dön” seçeneği vardır. Buraya tıklandığında 1 saat, 1 gün ve 1 hafta seçeneklerinin olduğu görülecektir. Bunların dışında bir zaman ayarlamak isteyenler için ise “Özelleştir” seçeneği vardır ve buradan tarih ile saat ayarlanabilmektedir. Böylece belirtilen tarih ve saatte profil resmi eski haline dönecektir. Süre kısıtlaması kullanmak istemeyenler ise “Asla” seçeneğini tercih etmek zorundadır. Böyle çerçeveler kendiliğinden otomatik olarak kaldırılmayacaktır.

Diğer Çerçeve Seçenekleri

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Facebook 15 Temmuz profil yapma dışında kullanıcılar, istemeleri halinde farklı çerçeveleri de tercih edebilir. Burada çok sayıda çerçeve vardır. Çerçeve seçenekleri incelendiğinde çiçek, bayrak, farklı motifler, kitap kapakları, tablolar, takımları gibi farklı seçeneklerin olduğu görülecektir. Kullanıcılar bunları arama bölümünden sınıflandırabilir ve böylece aradıkları çerçeveleri çok daha hızlı bir şekilde bulabilir.

Facebook bu özelliği ilk olarak duyurduğunda çerçeveleri kendisi ekliyordu. Fakat zamanla birlikte kullanıcıların yapmış oldukları çerçeveler de seçenekler arasında yer aldı. Bundan dolayı çok ciddi bir sayıda çerçeve seçeneği olduğundan bahsedilebilir.

Kullanıcılar tarafından eklenen çerçevelerin kontrolü yapılarak buraya ekleniyor. Fakat yine de rahatsız edici ve farklı amaçları olan çerçeveler kullanıcılar tarafından Facebook’a bildirilebiliyor ve Facebook yeniden inceleme yapıyor. Yapılan inceleme sonucuna göre de gerekli görülmesi halinde çerçeve değiştiriliyor.

Çerçeve Şikayet Etme

Çerçeve bölümüne giriş yapıldıktan sonra rahatsızlık veren bir çerçeve fark edilirse öncelikle bu çerçevenin üzerine gelinmeli sağ üst köşesinde yer alan aşağı doğru bakan ok simgesine tıklanmalıdır. Buradaki seçeneklerden “Çerçeveyi şikayet et” tercih edilerek şikayet yapılabilir.

Facebook 15 Temmuz profil yapma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook 15 Temmuz profil yapma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Davut SÖNMEZ
    Davut SÖNMEZ

    Bunu sadece 15 Temmuz için değil tüm resmi bayramlarda yapabiliyoruz. 15 Temmuz profil resimleri de çok kaliteli olmuş tebrik ediyorum.