Facebook Arkadaş Çoğaltma Nasıl Yapılır?

Facebook Arkadaş Çoğaltma Nasıl Yapılır?

Dünya’nın en çok kullanıcıya sahip uygulaması olan Facebook, arkadaş ekleme ve eklenen arkadaşlarla iletişim kurma üzerine kurulu bir sistem. Facebook arkadaş çoğaltma kullanıcılar için bu nedenle önemli. Arkadaş listesinde ne kadar çok arkadaş varsa, uygulama o kadar tatmin edici kabul ediliyor. Facebook arkadaş çoğaltma nasıl yapılır, bunun yolları nelerdir gibi sorulara yanıt arayıp, ayrıca genel olarak Facebook uygulaması hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Facebook, başlarda insanların arkadaşları ve tanıdıkları ile iletişim kurmaları için tasarlanmış bir araç olarak ortaya çıkmıştı. Her sosyal medya aracı gibi Facebook da zamanla gelişerek kullanım alanını farklı boyutlara taşıdı. Arkadaşların birbirini bulmasına, iletişim kurup mesajlaşmasına yarayan bir uygulama iken, daha sonra durum güncellemeleri, fotoğraf, video, ileti paylaşımları ile birlikte büyük bir sosyal ağ haline geldi. Her kesim ve hemen her yaştan insanın ilgisini çeken Facebook, öyle bir hale geldi ki, şu anda mevcut kullanıcı sayısının 2 milyarı geçtiği biliniyor. Kullanıcıların büyük bölümünün Facebook’u aktif olarak kullandığı da bir gerçek. Facebook piyasaya ilk çıktığında eski arkadaşları bulma düşüncesi insanları heyecanlandırmıştı. Gerçekten de o kadar çok insan bu uygulamada profil açtı ki, pek çok kullanıcı, eski ve yeni tüm tanıdıklarına ulaşmayı başardı.

Zaman içinde Facebook, fotoğraf ve video paylaşımı üzerinde ağırlık kazandı. Kullanıcılar, gün içinde çok sayıda fotoğraf, video ve durum güncellemesi paylaşmaya başladı. Biliyoruz ki bir sosyal ağ üzerinde gönderi paylaşımı yapılması demek, bu gönderilerin insanların beğenisine sunulduğu anlamına geliyor. Böyle olunca “beğeni sayısı” gündeme gelmeye başladı. Kullanıcılar, paylaştıkları gönderilerin çok sayıda beğeni almasını istediler. Bunun için de çok sayıda arkadaş gerekiyordu. Böylece Facebook arkadaş çoğaltma nasıl yapılır, merak konusu oldu.

Facebook Arkadaş Çoğaltma Mümkün Mü?

Facebook, insanların gerçek arkadaşları ile iletişime geçmesi için tasarlanmış olsa da sosyal medyanın yarattığı tatminsizlik burada da ortaya çıktı. İnsanlar, listesinde kim olursa olsun çok sayıda arkadaş görmek istemeye başladı. Arkadaş sayısının artması, kullanıcının popüler biri olduğunu gösterebiliyor ve paylaşımlarının çok sayıda insana ulaşmasını sağlıyor. Facebook arkadaş çoğaltma mümkün ve bunun için bazı taktikler kullanılabiliyor. Bu yöntemleri sırayla inceleyeceğiz.

Profilinizi Gözden Geçirin

Facebook arkadaş çoğaltma yöntemlerini denemeden önce, ilk yapılması gereken Facebook profiline bazı düzenlemeler yapmaktır. Özellikle profil fotoğrafı, arkadaş sayısını artırmakta çok önemli. Çok sayıda kullanıcının sizi arkadaş olarak eklemesini istiyorsanız, merak uyandırmalısınız. İnsanlar sizi ekleyip, profilinizde neler olduğunu merak etmeli. Bunun için de güçlü bir profil fotoğrafı kullanmalısınız. Profil fotoğrafı mutlaka gerçek bir fotoğraf olmalı. Obje, manzara fotoğrafı değil, gerçek bir kullanıcı resmi kullanılmalı.

İkinci bir konu da, profilinizde yer alan bilgilerin olabildiğince doldurulması arkadaş sayısını etkileyecektir. Önemli olanın, gerçek bir profil olduğu algısını bozmamak olduğunu unutmayın. Yaşınız, yaşadığınız yer, mesleğiniz gibi bilgiler, daha çok insanın size ulaşmasını sağlayacaktır.

Facebook’ta Ne Kadar Aktifsiniz?

Facebook arkadaş çoğaltma yöntemleri içinde en önemlisi, aktif bir Facebook kullanıcısı olmaktır. Boş bir profil, ziyaret edilmeyeceği gibi, arkadaş sayısına da bir etkisi olmayacaktır. Gün içinde sık sık fotoğraf, video ve durum güncellemesi paylaşımı yapmak oldukça önemli. Ayrıca gönderilerinizin gizlilik ayarlarını herkesin görebileceği şekilde düzenlemek de gerekiyor. Yalnızca arkadaş listenizin görebileceği şekilde ayarlarsanız, yeni arkadaş isteği elde edemezsiniz. Çünkü paylaşımlarınızı başkaları da görebilmeli ki, sizi arkadaş listelerine eklemek istesinler.

Elbette her Facebook paylaşımı, arkadaş çoğaltmayı sağlamıyor. Paylaşılan içeriklerin zengin ve ilgi çekici olması gerekiyor. Bu konuda kendinize sorular sorabilirsiniz. Hangi Facebook kullanıcılarını takip etmeyi seviyorsunuz, listenizde ne tip paylaşımlar yapan arkadaşlar görmek isteriniz? Bu soruların cevaplarına göre paylaşım türünüze bir düzenleme getirebilirsiniz.

Facebook’ta aktif olmayı yalnızca kendi profilinizde paylaşım yapmakla sınırlı düşünmeyin. Bilindiği üzere Facebook, çeşitli konularda bir araya gelen insanların oluşturduğu gruplar, sayfalar, etkinlikler gibi çok sayıda alan da sunuyor. İlgi alanlarınıza uygun gruplara dahil olup, bu grup ve sayfalarda gönderi paylaşmak, paylaşımlara beğeni göndermek Facebook arkadaş çoğaltma konusunda şaşırtıcı derecede etkili olacaktır. Bu grup ve sayfalarda paylaşım yaptıkça tanınacak ve insanların sizi arkadaş olarak eklemesini sağlayacaksınız.

Diğer Sosyal Medya Profillerinizi İlişkilendirin

Günümüzde herkes hemen hemen birden fazla sosyal medya aracı kullanıyor. Bu araçlar, belirli algoritmalar kullanarak, diğer ağlarla bağlantı kurmaya imkan tanıyor. Bu durum, rahatlıkla Facebook arkadaş çoğaltma yöntemi olarak kullanılabilir. Eğer Facebook’a ek olarak Instagram, Twitter gibi sosyal ağlarda da hesaplarınız varsa bunları birbirine bağlamak mümkün. Twitter’da yaptığınız bir paylaşımı aynı anda Facebook hesabınızda da paylaşarak profilinizi canlandırabilir, iki ayrı hesaptaki takipçilerinizi diğer hesaba yönlendirebilirsiniz. Bunun için Facebook ayarlar bölümünden uygulamalar kısmına girerek, profilinizi listede göreceğiniz başka bir uygulamaya bağlayabilirsiniz. Bu şekilde diğer sosyal araçlarınızdaki takipçileriniz, Facebook hesabınızdan haberdar olacak ve sizi arkadaş olarak ekleyebilecektir.

Ayrıca, diğer sosyal medya araçlarınızın kendinizi tanıtan bölümlerine Facebook hesabınızın linkini bırakmak da işe yarayacaktır. Sosyal medya hesaplarınızdaki takipçiler, Facebook linkinize tıklayarak kolaylıkla profilinize ulaşacak ve tek tıkla arkadaş sayınızı artıracaklardır.

Arkadaş Bulucu Eklentiler

Akıllı telefonlar sayesinde, tüm sosyal medya araçları, belirli bir senkronizasyon sistemi üzerine çalışıyor. Sosyal medya hesaplarımızı telefon ve e-posta kişi listelerimizle senkron haline getirip, arkadaşlarımızı daha kolay bulabiliyoruz. Facebook arkadaşlarını bul özelliğini kullanarak e-mail ve kişi listenizdeki arkadaşlarınızı Facebook hesabınıza yönlendirebilirsiniz.

Daha Çok Arkadaş Ekleyin

Facebook arkadaş çoğaltma için en kolay yol, eklediğiniz arkadaş sayısını artırmaktır. Siz ne kadar çok kullanıcıyı listenize eklerseniz o kadar çok arkadaş isteği alırsınız. Arkadaş isteği gönderirken Facebook etiketler özelliğinden yararlanmanız faydalı olacaktır. Facebook arkadaş çoğaltma konusu ile ilgili etiketlere yönelip, bunlar üzerinden arkadaş eklerseniz, kısa sürede çok sayıda arkadaşlık isteği alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Facebook etiketlerini takip etmek, arkadaş sayınızda genel olarak artış sağlayabilir. Güncel konular ve gündemle ilgili ortaya atılmış hashtagleri kullanarak daha fazla sayıda arkadaş edinebilirsiniz.

Arkadaş Sayısı Arttırmanın Diğer Yolları

Herhangi bir program ya da hile kullanmadan Facebook arkadaş çoğaltma yöntemlerinden bahsettik. Arkadaş sayısını arttırmak için daha pratik ve hızlı yollara ihtiyacım var diyenler için ise bazı sistemler geliştirilmiş durumda. Facebook kullanıcılarını hızlı şekilde binlerce arkadaş sayısına ulaştırmayı vadeden bazı web siteler mevcut. Bu sitelere girdiğinizde Facebook hesabınıza ilgili mail adresi ve şifrenizle giriş yapmanız istenecek. Daha sonra hesabınıza çok sayıda arkadaşlık isteği gelmeye başlayacak. takipci.begenihilesi.com, begenapp.net gibi siteler bu amaca yönelik kurulmuş örneklerdir.

Facebook arkadaş çoğaltma için çeşitli programlar da mevcut. Online People, Mozilla Firefox Macro gibi eklentiler kullanılarak Facebook arkadaş sayısı arttırılabiliyor. Ancak bu tip program ve eklentilerin kişisel bilgilerinizi ele geçirme gibi bir riski bulunduğundan bahsetmek gerekir. Programsız ve hilesiz yollarla da Facebook arkadaş sayınızı arttırabilmeniz mümkün olduğu için bu yöntemlere başvurmamanızı tavsiye ederiz.

Bu yöntemlerin güvenilir olmadığını ve Facebook hesap bilgilerinizin ele geçirilebileceğini hatırlattıktan sonra aynı zamanda bu web sitelerin sisteminize zararlı içerikler de bulaştırma ihtimalini de belirtmeliyiz. Bu nedenle Facebook arkadaş çoğaltma işlemi için güvenli yolları kullanmanızı öneriyoruz.

Facebook Arkadaş Çoğaltma Neden Gerekli?

Facebook arkadaş listenizdeki arkadaş sayısını arttırmanın pek çok yolu olduğunu incelemeye çalıştık. Bu konuda sahte hesaplar, hileli web sitelerinin mevcut olduğunu da gördük. Facebook platformunda çok sayıda arkadaşa ulaşmak neden bu kadar önemli? İnsanlar neden arkadaş ve takipçi sayısını arttırmak için farklı yol arayışlarına giriyor?

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Bunun pek çok nedeni olabilir. Öncelikli neden, sosyal medyanın hayatlarımıza kattığı beğenilme ve popüler olma duygusu. Sosyal medya kullanan herkes, daha fazla kişi tarafından takip edilmek, daha çok sayıda arkadaşa sahip olmak ve elbette daha çok beğeni elde etmek istiyor. Bunu sanal bir tatmin aracı olarak düşünmek mümkün. Hayatlarının büyük bir kısmını sosyal medyadan ibaret hale getiren bir grup kullanıcı için Facebook arkadaş çoğaltma bu nedenle önemli.

Fakat Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında arkadaş ve takipçi sayısını çoğaltmak istemenin tek nedeni popüler olma isteği değil. Günümüzde hepimiz sosyal medyanın gücünün farkındayız. Dikkat ettiğimizde sosyal medya sayesinde birçok yeni iş dalının ortaya çıktığını görebiliriz. İnsanlar, evlerinden üretim yapıp Facebook’taki arkadaşları ile paylaşıyor ve satışa çıkarıyor. Mevcut işyerinin ya da ürünlerinin reklamını yapmak için de Facebook en çok kullanılan araçlardan biri. Freelance işlerde çalışan insanlar, Facebook gibi sosyal ağları kullanarak daha fazla iş elde edebiliyor. Bu nedenle bir işyerinin, işletmenin, bir ürünün reklamını yapıp insanlara tanıtmak artık sosyal medya sayesinde çok kolay. Daha fazla insana ulaşmak için ise daha fazla arkadaş ve takipçiye ihtiyaç duyuluyor.

Herhangi bir yeteneği ile ön plana çıkmak ya da gelir elde etmek isteyenler için de yine Facebook doğru bir seçenek. Şarkı söyleyen, amatör olarak sahne alan, resim yapan, yemek yapan kullanıcılar, yeteneklerini kaydedip Facebook ortamında paylaşarak kendilerini göstermeyi amaçlıyor. Üstelik bu şekilde başarılı olan isim sayısı hiç de az değil.

Bir konuyu tartışmak, bilgi ve kaynak paylaşımında bulunmak için de yine Facebook oldukça kullanışlı. Facebook’u faydalı şekilde kullanabilmek için de bu paylaşım gruplarına katılmak önemli. Arkadaş sayısı arttıkça karşılıklı faydalı paylaşım sayısı da artmış oluyor.

Facebook Arkadaş Arttırma

Facebook arkadaş çoğaltma yalnızca kişisel değil, bazı sosyal amaçlar için de gerekli olabiliyor. Bir yardım topluluğu, sosyal sorumluluk projesi, yararlı bir kampanya için kullanıcılar seslerini ne kadar çok insana ulaştırırsa o kadar iyi olacağını düşünüyor. Bu nedenle böyle bir amaç için hareket eden bir Facebook kullanıcısının arkadaş sayısını arttırması oldukça önemli hale geliyor.

Facebook arkadaş çoğaltma yöntemlerinden bazılarını paylaşmaya çalıştık. Gördüğünüz gibi arkadaş sayısını çoğaltmak aslında zor bir işlem gerektirmiyor. İyi bir kullanıcı profili, aktif bir Facebook kullanıcısı olmak ve sık sık arkadaş eklemeyi kısa sürede sonuç getirecek en basit ve zararsız yöntemler olarak görüyoruz. Facebook arkadaş çoğaltma amacıyla kurulmuş zararlı yazılım ve web siteleri ise önermiyoruz. Ancak bunları kullanarak da amaçladığınız arkadaş sayısına ulaşmak elbette mümkün.

Son olarak belirtmek gerekir ki, arkadaş sayısını ne kadar arttırırsanız arttırın, Facebook bir noktadan sonra uyarı vermeye başlayacaktır. Facebook, her kullanıcı için normalde 5000 olan arkadaş sayısı sınırının kaldırılacağı bilgisini verse de şu anda arkadaş sayısı çok üst noktalara ulaşan kullanıcılar, Facebook üzerinden uyarı alıyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

4 yorum

 1. Mehmet ARSLAN
  Mehmet ARSLAN

  Tanımadığım birçok kişi bana arkadaşlık gönderimi yapıyor. Bende kabul ediyorum. Fakat bir ara devamlı bana güvenlik güncellemesi geldi. Resmi gösterip soruyorlar bu kim vs. diye az kalsın hesabım kapanacak zannettim. Ama her defasında telefon doğrulama ile açtım. Çok arkadaş olması zarar lı mı?

 2. Necmi SARI
  Necmi SARI

  Öyle göze gelir bir yeteneğim yok. O sebeple kendimi fazla gösteremiyorum. Arkadaş listemi nasıl genişletebilirim. Satın almaya kalksam hepsi face hesap olur diye korkuyorum.

 3. Selahattin öncü
  Selahattin öncü

  Arkadaş sayılarında önceden sınır yok deniyordu. Fakat belirli bir sayıya ulaşınca arkadaş silmeler başlıyor muş bunun aslı var mı?

 4. Erkan ÖNDER
  Erkan ÖNDER

  Tanıtım ve biyografi seçeneklerini deneyin. İnanılmaz takipçiler yapabilirsiniz. Kesinlikle tek konu üzerinden yürüyün