Facebook Donma Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Facebook Donma Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Google Chrome’da zaman zaman Facebook donma sorunu ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu aslında çeşitli sebeplerle karşımıza çıkabilecek bir problemdir. Sizlere bunun nasıl çözülebileceği ve neden kaynaklandığı konusunda bilgiler vermeye gayret göstereceğiz. Google ayarlarda bilindiği üzere uzantılar bulunmaktadır ve bu uzantılar sebebiyle zaman zaman bu tip sorunlar yaşanabilmektedir.

Facebook Donma Sorunu Çözümü

Facebook’a girdiğinizde Facebook donma sorunu yaşıyorsanız bu durumda ilk olarak yapmanız gereken uzantılar kısmındaki bütün uzantıları durdurmak ve bu şekilde denemek olacaktır. Eğer donma sorununuz bu şekilde çözüldü ise bu durumda size sorun çıkartan ve bu donmayı sağlayan uzantıyı bulunmanız gerekmektedir. Chrome’a yerleşen zararlı programlar bulunabilmektedir.

Facebook Donma Sorunu Çözüm Sistemleri

Bunlardan kurtulabilmek için bilgisayarınızda Adwcleaner ile temizlemek veya kullanmış olduğunuz farklı bir program ile gerektiği temizlik işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Diğer bir sebep ise Adobe Flash programının bazen Google Chrome içerisinde fazladan aktif olmaya çalışmasından ileri gelebilir. Facebook donma sorunu Google Chrome’da karşımıza çıkabilen bir problemdir ve eğer az önce bahsettiğimiz şekilde çözülmüyorsa bu durumda sizlerin de Flash ile ilgili bir sıkıntınız var demektir. Bu durumda Adobe Flash Player yazan yere bakarak buradaki dahili Flash uygulamasını etkinleştirmeden çıkarmak ve pasif durumuna getirmek sizlerin sorununu çözmüş olması gerekmektedir.

Facebook Donma Sorunu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook donma sorunu konusunda bu şekilde problem yaşamaya devam ediyorsanız bu durumda yapmanız gereken en doğru şey Google Chrome’u komple kaldırmak ve yeni baştan kurmak olacaktır. Böylece daha sağlıklı ve doğru şekilde sonuçların sunulması sağlanmış olacaktır. Facebook ile ilgili olarak özellikle de bu kadar önemli olduğunu ve sosyal medya özelliklerinin ön planda olması da göz önünde bulundurulurken her zaman için ön planda olması sağlanmaktadır. Sizler de bu sayede daha iyi geri dönüşler alabilirsiniz.

Facebook donma sorunu nasıl çözümlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Ümit CİBELİ
    Ümit CİBELİ

    Facebook hesabım ara sıra donma yapıyor. Bu da zararlı tarayıcılardan mı olur? Yardımcı olurmusunuz