Facebook Geçici Profil Resmi Eklemek

Facebook Geçici Profil Resmi Eklemek

Uzun yıllardır bilinen ve kullanıcılar tarafından tercih edilen, çok sayıda kişiye ulaşmış olan sosyal medya platformu Facebook zaman zaman yaptığı güncellemeler ile bireylere yeni özellikleri sunmaktadır. Instagram’da olduğu gibi Facebook bünyesinde de Hikayeler bölümüne yer verilmiş durumdadır. Facebook hesabında gerçekleştirilen düzenlemeler kapsamında Facebook geçici profil resmi ekleme işlemi yapılabilmektedir. Facebook’ta kullanıcılar kapak resmi ekleyebilmektedir. Kapak fotoğrafı profilin en üstünde yer almaktadır ve herkese açıktır.

Sosyal medya platformları içerisinde popüler bir konuma sahip olan Facebook bünyesinde kullanıcılar hikayeler bölümü de kullanabilmekte ve burada paylaşım yapmaktadır.

Facebook Geçici Profil Resmi

Facebook kullanıyorsanız ve Facebook geçici profil resmi eklemek istiyorsanız bunun için önce fareyi profil resminizin üzerine getirerek Profil Resmini Güncelle’ye tıklayın. Çıkan seçenekler arasından Fotoğraf Yükle ya da Çerçeve Ekle’yi seçin. Daha sonra Geçici Yap’a dokunun ve önceki profil resminize ne zaman geri dönmek istediğinizi belirleyin. Son adım olarak da Kaydet’e tıklayın.

Facebook Öne Çıkan Fotoğraflar

Facebook geçici profil resmi ekleme işleminin yanı sıra uygulama içerisinde profile öne çıkan fotoğraflar eklenmektedir. Profile eklenmek üzere 5 adet öne çıkan fotoğraf seçilmesi mümkündür. Bu işlemi yapmak içinde profil resminizin altında bulunan Öne Çıkan Fotoğrafları Ekle’ye tıklayın. Eğer daha önce öne çıkan fotoğraflar eklediyseniz düzenlemek için ilgili kısmın üzerine gelerek sağ üstteki simgesine tıklayın. Eklemek istediğiniz fotoğrafı seçin ve Kaydet’e dokunun. Öne çıkan fotoğraflar herkese açıktır ve herkes tarafından görülebilmektedir.

Facebook geçici profil resmi ekleme işlemi haricinde kullanıcı adını değiştirmekte mümkündür. Kullanıcı adını değiştirmek için Facebook sayfalarının sağ üst bölümünde bulunan  simgesine tıklayarak Ayarlar’ı seçin ve Kullanıcı Adı’na dokunun. Yeni kullanıcı adınız ve şifrenizi yazdıktan sonra Değişiklikleri Kaydet’e tıklayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Facebook geçici profil resmi eklemek konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook takipçi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook geçici profil resmi eklemek konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook geçici resim eklemek için şimdi sayfalarda yeni dizaynlar var. Siz sadece resim seçiyorsunuz otomatik yüklüyo.