Facebook GIF Yapma Özelliğini Kullanma

Facebook GIF Yapma Özelliğini Kullanma

Facebook yeniliklerine her gün bir yenisini daha ekliyor, en son hikâyeler ve yüz filtreleri özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Her iki özelliklede beklenen etkiyi yaratamadığı için yeni arayışlara girdiler. Yakın zamanda aktifleştirdikleri özelliklerden biriside Facebook GIF yapma özelliği. Bu yenilik sayesinde artık Facebook’da GIF’leri sıkça göreceğiz. Şimdi birazda bu GIF nedir ne değildir? Kısaca bahsedelim ve ardından Facebook GIF yapma işlemini anlatalım.

Facebook GIF Yapma Nedir?

Aynı anda birden fazla fotoğrafın bir araya getirilmesi ya da bir videodan alınan bir kesit sonucunda oluşan sıkıştırılmış görsellerdir. İnsanların artık Facebook yorumlarında bile GIF kullandığını görüyoruz. Bunun en büyük sebebi, anlatmak istenilen şeyleri yazıyla değil de görsel olarak anlatmanın daha kolay olması. Her ne kadar Facebook GIF kullanılmasından yana olmasa da kullanıcıların yoğun ilgi göstermesi nedeniyle bu konuda adımlar atmaya devam ediyor. En son yaptıkları güncellemelerle artık Facebook GIF yapma işlemi çok kolaylaştı. Dilerseniz hep birlikte bu adımlara bir göz atalım.

Facebook’ta GIF Yapmak

Facebook GIF yapma özelliğini kullanmak için ilk önce mobilden giriş yapmamız gerekiyor. Daha sonra ana sayfanızın sol üst köşesinde bulunan “Kamera” ikonuna tıklıyoruz.

Facebook kameramızı açtıktan sonra üst taraftaki “normal” yazısının yanında “GIF” seçeneğini seçiyoruz. Artık istediğimiz şekilde GIF’lerimizi oluştura bilir ve hikâyelerimizde paylaşabiliriz.

GIF Özelliğini Nerelerde Kullanabiliriz?

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki Facebook GIF yapma özelliğini sadece kendi içimde kullanmamıza izin veriyor. Kullanıcılar oluşturdukları GIF’leri kendi hikâyelerinde ya da profillerinde paylaşabiliyorlar Bunun dışında başka bir platformda kullanamıyoruz. Eğer farklı platformlarda GIF kullanmak istiyorsanız internet üzerindeki bazı web siteleri size yardımcı olabilir. Bu sitelerden bazılarına örnek vermek gerekirse:

www.imgflip.com

www.giphy.com/create/gifmaker

www.imgur.com

Facebook GIF yapma özelliğini kullanma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Halit UÇAR
    Halit UÇAR

    Teşekkürler sayenizde bir sürü gıf yapabilme seçeneğine kavuştum. Özellikle bir uygulama varmı diye soracaktım ancak gerek kalmadı.