Facebook Grup Açma Nasıl Yapılır?

Facebook Grup Açma Nasıl Yapılır?

Facebook hem ülkemizde hem de dünya genelinde çok sayıda kullanıcının bulunduğu bir sosyal medya uygulamasıdır. Uzun yıllardır bilinen ve popüler bir uygulama olan Facebook zaman içerisinde güncellenerek yeni özelliklere kavuşmuştur. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından tercih edilen özelliklerinden bir tanesi hikayeler bölümüdür. Facebook’ta ayrıca grup açılabilmektedir. Peki, Facebook grup açma nasıl yapılır? Sorunun cevabını yazımızda vermeye çalışacağız.

Facebook’ta kullanıcılar arkadaşlarıyla iletişim kurabilmekte, fotoğraf/ video paylaşımı yapmaktadır. Bununla birlikte hikayeler kısmında da fotoğraf/video paylaşılması mümkün olmaktadır. Sosyal medya uygulaması Facebook bünyesinde grup açılabilmektedir. Facebook grup açma işlemi için öncelikle Facebook’un sağ üst köşesinde yer alan  simgesine tıklanmalıdır. Daha sonra orada bulunan Grup Kur seçeneğine dokunulması yeterlidir. Facebook grup açma işleminde grubu kurduktan sonra bir kapak fotoğrafı yüklenebilir ve açıklama eklenebilir.

Facebook’ta Bir Gruba Üye Olmak

Facebook grup açma işleminden bahsettiğimiz yazımızda bahsedeceğimiz bir diğer husus şöyle; bir gruba üye olmak isterseniz bunun için gruba gidin ve kapak fotoğrafının altında yer alan +Gruba Katıl’a tıklayın. Grup ayarlarına bağlı olarak bir grup yöneticisi tarafından isteğinizin onaylanması için beklemenizde gerekebilir. Facebook grupları hakkında yazabileceğimiz bir diğer detay ise bazı grupların gizlilik ayarları gizli olarak belirlenmiştir ve bu durumda arama sonuçlarında görünmeyebilir. Dolayısıyla gizli grupları ancak bir üye sizi gruba eklediğinde görebilirsiniz.

Facebook Grup Bildirimleri

Bir Facebook grubunda neler için bildirim alacağınızı seçebilirsiniz. Bunun için gruba gidin ve kapak fotoğrafının altında bulunan Bildirimler’e tıklayın. Daha sonra çıkan seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Sosyal medya uygulamaları arasında uzun yıllardır yer alan Facebook’ta katıldığınız bir gruptan ayrıldığınız zaman üyelere bildirim gönderilmemektedir ve gruptan çıktığınızda artık size grup bildirimleri gelmeyecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Facebook grup açma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook grup açma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook grup kurma işlemi için öncelikli olarak neler yapmamız gerekiyor bu konuda bilgi vermeye çalışalım. Öncelikle Facebook sistemine giriş yaptıktan sonra sol tarafta keşfet bölümünün hemen altında gruplar sekmesini görebiliyorsunuz. Buradan tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacaktır. Gördüğünüz üzere burada sizlere gelmiş olan teklifleri görebiliyorsunuz. Ayrıca alt kısımda da sizlerin var olduğunuz veya yönetimde bulunduğunuz gruplar bulunuyor.

Facebook Grup Kurma İşlemleri

Sağ üst kısmında Grup kur kısmını göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra Facebook grup kurma işlemine başlayabilirsiniz. Burayı tıkladıktan sonra öncelikli olarak grubunuza bir ad vermeniz gerekir. Grubun ismini verdikten sonra bazı kişileri ekleyebiliyor ve gizliliğinin seçerek artık grubunuza oluşturuyorsunuz. Böylece çok daha rahat bir şekilde istediğiniz sonuçlara ulaşma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Facebook Grubu Nasıl Kurulur?

Gruptaki gizlilik konusunda herkese açık, kapalı grup ya da gizli grup seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Herkese açık grup rahatlıkla gidilebilir ve üyelik yapılabilir. Kapalı grupta sadece üyeler gönderileri görürken aynı zamanda da sadece üyeler grubu bulabilir. Gizli grup ise üyelerin grubu bulduğu ve gönderileri görebildiği bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Facebook grup kurma özellikle daha rahat bir şekilde kitleye ulaşabilmek adına tercih edilen bir sistem olarak bilinmektedir.

Facebook Grup Kurma Faydaları Nelerdir?

Ayrıca Facebook grup kurma sayesinde sizler de çok daha kısa sürede istediğiniz gibi işlemleri yapabilir ve ön plana çıkabilirsiniz. Burada en önemli olan noktaların başında da elbette sayfayı beğendirmek için zaman zaman ciddi bir gayret sarf etmeniz gerekmektedir. Oysaki grup ekleme işlemi olacağı için herhangi bir şekilde uğraşmanıza gerek bulunmamaktadır. Sizler de istediğiniz gibi grup sonrasında hemen işlemleri yapma şansına sahip olabiliyorsunuz. Her türlü işlemi gerçekleştirirken aynı zamanda da çok daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda Facebook grup kurma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarında yaşadığınız tüm sorunları bizlere iletebilir, konuyla ilgili yorumlarınızı aşağıya bırakabilirsiniz. Facebook sayfa beğenisi satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Hakan ÇETİN
    Hakan ÇETİN

    Facebook grup açma konusunda hızlı bir adım atabilirsiniz. Yarın grup açmalar için yeni istekler yapılacak. Şimdiden gruplarınızı açın derim