Facebook Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Facebook Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile Facebook artık tek başına bir sosyal medya devi. Öyle ki iki milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en çok kullanılan sosyal medyası unvanına sahip. Hepimiz, bu devasa dünyanın içinde kendimize bir yer edinmek istiyoruz. Arkadaşlarımız, akrabalarımız, eşimiz, bu platformda yer alırken bizde bunun bir parçası olmak istiyoruz. Facebook’ta kendimize bir hesap oluşturarak, fotoğraflar paylaşabilir, arkadaşlarımızın fotoğraflarını beğenebilir, kendi fikirlerimizi özgürce ifade edebiliriz. Bu yazımızda Facebook kayıt olma işlemi nedir, nasıl yapılır, kayıt sonrası ilk ayarlar nelerdir? gibi soruları cevaplayacağız.

Facebook Kayıt Olma

Facebook kayıt olma işlemini gerçekleştirmek için “http://www.facebook.com” adresine gidiyoruz.

Açılan sayfada kayıt formunu eksiksiz doldurmamız gerekmekte. Burada önemli bir konuda kayıt formunda belirttiğimiz bilgilerin kesinlikle doğru olması, çünkü Facebook kayıt olma politikalarında sahte hesaplara izin vermiyor.

Kayıt forumunda “Adın ve Soyadın” bölümüne gerçek adımızı ve soyadımızı giriyoruz. Ardından Facebook kayıt olma işlemi için bizden “Cep Telefonu” veya “E-posta” adresi istiyor. Yine bu bilgileri doğru girmeliyiz, çünkü kayıt işlemi bittikten sonra bir onay işlemi gerçekleşecek. Sonraki adımımız kendimize güvenli bir “Şifre” belirlemek. Daha sonra “Doğum Tarihi” ve “Cinsiyet” belirterek “Kaydol” butonuna tıklayıp işlemi sonlandırıyoruz. Tebrikler artık Facebook’a kayıt oldunuz.

Facebook Şifre Güvenliği

Facebook kayıt olma işlemleri sırasında birçok kullanıcı akılda kalıcı olması için basit şifreler seçiyor. Bu davranış kişisel bilgilerinizin çalınmasıyla sonuçlanabilir. Aslında bu sorunu çok basit ve benimde kullandığım bir şifreleme yöntemi ile aşabiliriz.

Bu yöntemi şu şekilde kullanıyoruz:

“Kendi doğum tarihinizin son iki rakamı + istediğiniz bir harf veya karakter + anne ve babanızın doğum tarihlerinin son iki rakamı + noktalama işaretlerinden istediğiniz”

Örnek olarak, “96aj7887.” Bu şekilde çok güçlü ve akılda kalıcı şifreler oluşturabilirsiniz.

Facebook Kayıt olduktan Sonra İlk Ayarlar?

Facebook kayıt olma işlemini gerçekleştirdik, şimdi de birkaç düzenleme yapalım. Facebook’a kayıt olduktan hemen sonra E-posta adresimize gelen “aktivasyon linkine” tıklayıp hesabımızı aktifleştiriyoruz. Daha sonra kendimize bir profil resmi seçebilir veya arkadaşlarını bul sekmesinden Facebook’ta yakınlarımıza ulaşabiliriz.

Facebook kayıt olma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. kerim duru
    kerim duru

    facebooka kayıt olamayanda bir zahmet kullanmasın ya facebook falan :d

  2. Yasemin Arduç
    Yasemin Arduç

    Facebook’a artık sadece yaşlı amcalar kayıt oluyor son yapılan we are social 2019 raporlarıda bu tezi doğrular nitelikte.