Facebook Kişisel Bilgiler Nasıl Güvenli Hale Getirilir?

Facebook Kişisel Bilgiler Nasıl Güvenli Hale Getirilir?

Facebook Uygulaması ve Kişisel Bilgiler

Facebook uzun yıllardır bilinen bir sosyal medya uygulamasıdır. İnsanların başka insanlarla iletişim kurmasını sağlayan bir sosyal ağ olan Facebook’ta kullanıcılar fotoğraf/ video paylaşmakta, gönderi ekleyebilmektedir. Facebook hesabı açarken Facebook kişisel bilgiler belirlenmektedir. Bu noktada hesabın güvende tutulması için yapılabilecek şeyler vardır. Bizde yazımızda bunlardan bahsetmeye çalışacağız.

Facebook Kişisel Bilgiler

Facebook kişisel bilgiler bölümünde çeşitli bilgilere yer verilmektedir. Bir Facebook hesabınız varsa hesabınızı güvende tutmak için yapabileceklerinizden birisi şifrenizi korumaktır. Facebook için belirlediğiniz şifreyi internette başka bir yerde kullanmayın ve başkalarıyla da paylaşmayın. Kolayca tahmin edilebilecek bir şifre yerine güçlü bir şifre oluşturun. Başkalarıyla paylaştığınız bir bilgisayarı kullandıktan sonra Facebook hesabınızdan çıkış yapın.

Arkadaş olmak için sahte hesapların oluşturulabileceğini göz önünde bulundurarak tanımadığınız kişilerin size gönderdiği arkadaşlık isteklerini kabul etmeyin. Dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta arkadaşlarınız veya tanıdığınız bir şirketten gönderilmiş gibi görünse dahi, şüpheli bağlantılara tıklamayın.

Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Facebook kişisel bilgiler kullanıcılar tarafından düzenlenmektedir. Facebook’ta iki faktörlü kimlik doğrulaması bulunmaktadır. İki faktörlü kimlik doğrulaması Facebook hesabınızı şifrenize ek olarak korumanıza yardımcı olan bir güvenlik özelliği şeklinde tanımlanmaktadır. İki faktörlü kimlik doğrulaması kurulduğu takdirde, birisi tanınmayan bir bilgisayar veya mobil cihazdan Facebook’a erişmeye çalışırsa sizden özel bir giriş kodu girmeniz ve bu girişi onaylamanız istenmektedir.

Facebook kişisel bilgiler bölümünün yanı sıra uygulamada ana sayfada hikayeler kısmı yer almaktadır. Burada kullanıcılar fotoğraf veya videoları arkadaşlarıyla paylaşmaktadır. Facebook’a gelen bu özellik sayesinde bireyler hem normal bir gönderi şeklinde fotoğraf/ video paylaşımı yapmakta hem de isterse hikayeler kısmına fotoğraf/ video ekleyebilmektedir. Facebook hikayeler 24 saat sonra kaybolmaktadır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Facebook kişisel bilgiler nasıl güvenli hale getirilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.