Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Dünya’da gelişen teknoloji ile birlikte sosyal medya uygulamaları da kendilerini geliştirmektedir. Sosyal medya uygulamalarından ciddi derecede kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook, farklı yenilikler getirmektedir. Facebook uygulamasının yanında Facebook kullanıcılarına Facebook içerisinde yazışmak isteyenler için ayrı olarak Messenger uygulamasını çıkartmıştır. Messenger uygulaması ilk başlarda Facebook kullanıcıları için kullanımı zorunlu olma durumu kaldırılmıştı fakat daha sonra tekrar Messenger uygulaması kullanımı zorunlu hale getirildi. Facebook Messenger, Facebook kullanıcılarına yazışma ve sesli konuşma alanında ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Facebook Messenger kullandığınız cihazınızda Facebook ile bağlantılı olarak arkadaş listenizdeki kişiler ile birlikte sohbet edebilirsiniz. Aynı şekilde Facebook Messenger bildirimleri cihazınıza tanımlandığı takdirde bildirimlerinizi açabilir, Facebook içerisindeki yazıştığınız kişilerden herhangi bir mesaj geldiğinde Messenger bildiriminiz açık olduğu zaman sizin görmenizi sağlayan bildirimler gelmektedir.

Facebook Messenger Bildirimleri

Dünya üzerinde iyice popülerleşen Facebook uygulamasının getirdiği kolaylıklardan birisi olan Facebook Messenger kullanırken gelen bir yazı ya da arama geldiği zaman bildirimler sayesinde size haber vermektedir. Facebook Messenger uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. İndirdiğiniz Facebook Messenger uygulamasını mağazanızdan indirdikten sonra cihazınızdan uygulamayı açtığınız zaman kişisel Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulama tarafından karşınıza bir soru çıkacaktır. Bu soru Facebook Messenger tarafından gelecek bildirimleri kabul edip etmeyeceğinizdir. Siz eğer bu Facebook Messenger bildirimleri açık olmasını kabul ediyorsanız Facebook Messenger size gelen haberleri iletecek. Aslında bildirimlerin açık olması Facebook kullanıcıları için faydalı bir seçenek olabilir. Çünkü tarafınıza gelecek mesaj ve iletilerden anında haberdar olabileceksiniz. Fakat bazı Facebook kullanıcıları Facebook Messenger bildirimleri gelmesinden zamanla rahatsız olarak bu bildirimleri kapatmak istemektedirler. Kullanıcıların bu bildirimleri kapatmaları için izlemeleri gereken yolları aşama aşama anlatacağız.

Facebook Messenger Bildirimleri Kapatma Yöntemleri

Facebook Messenger bildirimleri gelmesinden rahatsız olan ve bu bildirimleri kapatmak isteyen Facebook kullanıcıları şu yolları izleyerek bildirimleri kapatabilir:

  1. İlk olarak Facebook Messenger programını açmalısınız. Açtığınız uygulamada kişisel Facebook hesabınızı kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapmanız gerekmektedir.
  2. Facebook hesabınızı Facebook Messenger uygulaması ile giriş yaparak bağladıktan sonra gelen sayfanın en üst kısmında yer alan “Ayarlar” bölümüne geçiş yapın.
  3. Facebook Messenger bildirimleri kapatılması için geçiş yaptığınız bu kısım içerisinde yer alan bildirimler ve sesler seçeneğini seçin.
  4. Bu bölüm içerisinde Facebook Messenger bildirimleri kapatmak için açma ve kapatma seçenekleri bulunmaktadır. Buradan Facebook Messenger bildirimleri kapatılabilir ya da sessize alınabilir.

Facebook Messenger bildirimleri kapatma yöntemi olarak bu yöntem izlenebilir. Aynı zamanda Messenger bildirimleri kapatmak için izlenen bu yöntemde bildirimleri on beş dakika ya da bir gün kapatma gibi seçenekler de mevcuttur.

Bildirimleri kapatma da diğer bir yöntem ise Facebook Messenger uygulamasını kullandığınız cihazınızdan ayarlar kısmına giriş yapıp buradan Facebook Messenger programını buluyoruz. Bu programı seçip açılan sayfa içerisinden bildirimleri göster bölümünü kapatıyoruz. Bu ayarlama sayesinde Facebook Messenger bildirimleri sürekli olarak kapalı hale gelmiş olmaktadır.

Aynı şekilde Facebook Messenger bildirimleri kapatma yöntemlerinden bir diğer seçeneğimiz ise belli bazı kişilerin bildirimlerini kapatma seçeneğidir. Bu yöntem ile bildirim almak istemediğimiz bazı Facebook kullanıcılarının bildirimlerini kapatabiliriz. Bu ayarlama için ise Facebook Messenger programından bildirimlerini kapatmak istediğimiz kişiyi seçiyoruz, bu seçtiğimiz kişinin üzerine uzun bir şekilde dokunuyoruz. Uzun dokunma sonucunda karşımıza “sessize al” kısmı gelecek. Buradan sessize al diyerek bu kişinin bildirimlerini sessiz duruma getirebilmekteyiz. Eğer Facebook içerisinde devamlı rahatsız olduğunuz bir Facebook kullanıcısı mevcut ise bu kişinin bu yöntem sayesinde bildirimlerini kapatabilirsiniz. Birçok kullanıcı gelen bildirimlerden rahatsız olmakta ve bildirimleri kapatmayı tercih etmektedir. Hele de çok sık paylaşım yapan bir kullanıcıysanız bildirimlerin çok sık gelmesi can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Anlattığımız yöntem sayesinde bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Ferhat SARI
    Ferhat SARI

    Telefondaki ayarları yaparken yanlışlıkla gelen mesajları mesenger ayarladım herhalde gelen tüm bildirimler oradan yapılıyor.