Facebook Messenger Sorunu (Mesaj Var Görünüyor)

Facebook’un aslında çok güzel giden uygulama içi mesajlaşma özelliği bir anda Facebook Messenger’a dönüşmüştü. Birçok insan telefonuna ekstra uygulama yüklemek istemiyordu. Facebook’un bu uygulamadan vaz geçeceğini düşünürken ekstra özelliklerle Facebook Messenger hayatımızda yer edinir oldu. Arkadaşlarımızla sohbet etmek dışında bazı güzel özellikleri de barındıran bu uygulama gün geçtikçe aslında biraz daha kullanılış oluyor. Ancak son zamanlarda baş gösteren bir Facebook Messenger sorunu var. Bu can sıkıcı sorun Facebook Messenger’da mesaj olmamasına rağmen bildirim gelmesine neden oluyor. Buda her seferinde mesaj geldiğini sanıp uygulamayı açmamıza neden oluyor. Bugün bu sorunun nedeni nedir, nasıl çözülür adım adım anlatacağız.

Facebook Messenger Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

Facebook Messenger sorunu hakkında neden kaynakladığı ile ilgili pek bilgi bulunmuyor. Ancak yaptığımız araştırmalar sonucunda, bu Facebook Messenger sorunu hakkında birkaç bilgiye ulaştık.

Bu sorunun kaynağı uygulama içindeki yazılımsal bir hatadan dolayı oluyor. Arka planda çalışan “BadgeProvider” ya da “BeamService” adındaki servisler bu hatayı alma nedenlerimizden. Peki, nasıl çözebiliriz?

Basit Çözüm Nedir?

Öncelikle asıl Facebook Messenger sorunu çözümüne geçmeden önce sorunun çok daha basit olabilecek bir çözümünden bahsetmek istiyorum.

Bu sorun aslında yazılımsal değil sizden de kaynaklanıyor olabilir. Artık Messenger uygulamasında kişi sizi takip etmiyor olsa bile mesaj istediği ayrı bir alanda birikiyor buda uygulamada bildirim olarak gözüküyor.  Messenger uygulamasına girdiğinizde, alt tarafta bulunan “Arkadaşlar” kısmından “İstekler” bölümüne ulaşın. Burada size gelen tüm mesaj isteklerini göreceksiniz. Kaldırmanız durumunda Facebook Mesenger sorunu çözülecektir.

Facebook Messenger Sorunu Asıl Çözüm

Eğer yazılımsal bir sorun varsa, Telefonunuzun “Uygulama Yöneticisine” girin. Burada bulunan “BadgeProvider” ya da “BeamService uygulamalarının ön belleklerini temizleyin. Uygulamaları pasifleştirip tekrar aktifleştirdiğinizde sorun ortadan kalkmış olacak.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Facebook Profilime Bakanları Nasıl Görürüm?

Facebook Messenger Sorunu (Mesaj Var Görünüyor) konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Messenger Sorunu (Mesaj Var Görünüyor)
4 (80%) 1 vote[s]

Önceki yazımızda Twitter Engellenen Kullanıcılar Nasıl Görülür? başlıklı içeriğimiz twitter engellediklerimi görme ve twitter engellenen kullanıcılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +