Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesap kapatma işlemi ile artık kullanmayacaksak yapmamız gereken hesabımızı kapatmaktır. Facebook hesabımızı kapatmadan olduğu gibi bırakmamız işe başımıza bela olabilir. Facebook hesabımızı kapatmadan bırakmamız, hesabımızın başka birilerinin eline geçmesine sebep olabilir. Hesabımızın başkalarının eline geçmesi ise hesabımız aracılığıyla adımıza işlem yapılmasına sebep olabilir. Facebook hesabımız başkası tarafından kullanılmaya başlandığında adımıza başkasıyla mesajlaşılabilir. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda adımıza yapılan işlem cinsel içerikli mesajlaşmalar olabilir. Dolandırıcılık yapılmış olabilir. Daha birçok yasal olmayan işlem yapılmış olabilir. Bu işlemler ise bizim başımıza bela açabilir. Bunun için Facebook hesaplarımızı kullanmamaya başladığımızda, mutlaka hesabımızı kapatmalıyız. Peki, Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Facebook Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Facebook hesap kapatma için de öncelikle Facebook hesabınıza e posta adresiniz ve şifrenizi kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan “ayarlar” sekmesine tıklamalısınız. Ayarlar sekmesinin alt başlıkları altında “güvenlik” seçeneği bulunmaktadır. “Güvenlik” seçeneğini de tıkladıktan sonra açılan sayfanın en alt kısmında “hesabı dondur” seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneği tıkladıktan sonra tekrar şifre ekranı gelecektir. Gelen şifre ekranında şifrenizi doğru bir şekilde girdiğinizde hesap dondurma işleminiz tamamlanacaktır. Facebook hesabınızı silmek istiyorsanız. Kalıcı olarak silmeniz de mümkündür.

Facebook hesap silme linki; https://www.Facebook.com/help/delete_account

Facebook Hesabı Arşivini Kaydetme

Facebook hesabı silmeden önce arşivlemek isteyebilirsiniz. Çünkü bazı resim ve videolar yalnızca Facebook adresinizde olabilir. Bu durumda yapmanız gereken elbette Facebook hesabınızı arşivlemektir. Facebook hesabı arşivlemek için yapmanız gereken yine hesabı dondurduğumuz “ayarlar” sekmesine giriş yapmalısınız. “Ayarlar” sekmesinden sayfanın en alt kısmında yer alan “Facebook verilerinin kopyala” seçeneğini tıklayabilirsiniz. Bu seçeneği tıkladığınızda Facebook klasörünüzün de arşivini yapmış olacaksınız.

Facebook 14 Günlük Süre Nedir?

Facebook silme işlemi yaptıktan hemen sonra hesabınız silinmemektedir. İşlemi yaptıktan sonra aynı mail adresi ve şifreyle Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra da hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Çünkü Facebook ilk talepte bulunduğunuz hesabınızın silme işlemini yapmamaktadır. Hesap silme işleminizin tamamlanması için 14 gün beklemektir. 14 günlük bu süre bir nevi cayma süresidir. Çünkü hesabınız silmekten vazgeçebilirsiniz. Bu durumda hesabınıza yeniden girmeniz yeterli olacaktır. Ancak hesabınıza 14 günlük süre içinde hiç girmemeniz durumunda hesabınız silinecektir. Hesabınızın tamamen silinmesinden sonra Facebook hesabınıza aynı kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmaya çalışsanız dahi giriş yapamazsınız. Çünkü size tanınan 14 günlük süre cayma süresidir. 14 günlük süre içinde geri dönmediğiniz takdirde Facebook bütün verilerinizi silecektir.

Facebook hesabı dondurma işlemi önemli bir işlem olmakla, kullanmadığınız hesaplarınızda mutlaka yapmanız gereken bir işlemdir. Yalnızca Facebook değil Instagram, Twitter gibi hngi sosyal medya ağı olursa olsun kullanmadığınız açık hesaplar bırakmamalısınız. Kullanmayacağınız hesapları mutlaka silmelisiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa adı değiştirme işleminin tüm detayları bu blogda! Facebook sosyal medya ağlarının ilk göz ağrısıdır. Facebook sosyal medyaya ilk adım a...

Facebook Sayfa Silme, Yayından Kaldırma Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Silme, Yayından Kaldırma Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa silme işlemi, kullanılmayan Facebook sayfaları için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Facebook sayfa silme işleminin gerekliliğin...

Facebook sayfanızı yükseltmek ve geliştirmek için Facebook ürünlerimizi inceleyebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/facebook/5-yildiz-degerlendirme/turk-bot

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.