Facebook Sayfa Yöneticiliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Yöneticiliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Markalar, kuruluşlar, tanınmış kişiler ve işletmeler için Facebook sayfaları bulunmaz bir fırsat. Facebook’da yaptığınız iş hakkında veya sattığınız ürünler için bir sayfa oluşturabilir, tanıtımınızı yapabilirsiniz. Bugün Facebook sayfa yöneticiliği nasıl yapılır, ayarları nelerdir sorularını yanıtlayacağız. Şimdi ilk yapacağımız iş, yöneticisi olduğumuz Facebook sayfasının ayarlar kısmına ulaşmak.

Bu kısma ulaşmak için:

www.facebook.com/SAYFAADI/settings/?tab=settings

Şeklinde “SAYFAADI” yerine kendi kullanıcı adınızı yazarak sayfa ayarları kısmına ulaşabilirsiniz ya da ana sayfanızda bulunan sağ üst köşedeki ayarlar kısmına tıklayabilirsiniz.

Facebook Sayfa Yöneticiliği Genel Ayarlar

Bu bölümde Facebook sayfa yöneticiliği ayarlarını yapılandırıyoruz. Dilerseniz birlikte bu ayarların en önemli olanlarına bir göz atalım.

“Sayfa Görünürlüğü” kısmında, istediğiniz zaman sayfanızı görünür yapabilir ya da görünürlüğü kapatabilirsiniz.

“Ziyaretçi Gönderileri” bölümünde sayfanızda kimlerin paylaşım yapabileceğini ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz bu bölümden “Başkalarının Sayfadaki gönderilerini devre dışı bırak” kısmını işaretleyerek istemediğininiz kişilerin sayfa içi paylaşımlarını kısıtlayabilirsiniz.

“Mesajlar” kısmından sayfanıza, insanların size özel mesaj ile ulaşabileceği bir bölüm ekleyebilirsiniz.

“Otomatik Olarak Çevir” bölümünden Facebook sayfanızın başka ülkelerdeki insanlara da ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İçerisindeki” başka dilleri konuşan insanlara göster” kutucuğunu işaretleyerek paylaşımlarınızın otomatik çevrilmesini sağlayabilirsiniz.

“Küfür Filtresi” kısmı sayfanız için istenmeyen sözcükleri kısıtlamanızı ve bu şekilde daha kaliteli bir topluluk oluşturmanızı sağlar.

“Haber Kaynağı Hedef Kitlesi” bölümü sayfa paylaşımlarınızı doğrudan hedef kitlelerinize yönlendirmenizi ve markanız adına daha etkili bir sayfa oluşturmanıza olanak sağlar.

Sayfayı Düzenle

Bu bölüm Facebook sayfanızda ki sol tarafta bulunan sekmelerin ayarlarını yapılandırdığınız yerdir. Dilerseniz “varsayılan sekmeleri kullan” seçeneğini aktifleştirerek Facebook’un sizin için ayarları yapılandırmasını sağlayabilirsiniz. Diğer bir seçenekte sekmeleri sürekle bırak yöntemi ile düzenleyebilir, sağ tarafında bulunan ayarlar kısmından da linklerinizi yönetebilirsiniz.

Sayfa Görevleri

Bazen tek başınıza Facebook sayfa yöneticiliği yapmak zor olabiliyor, bu kısmı sayfanıza bir yardımcı atamak için kullanabilir, yetkilerini, görevlerini ayarlayabilirsiniz. Bir kişiyi yönetici olarak atamak için “Yeni Bir Sayfa Görevi Ver” kısmından kullanıcı adını yazarak yetkilendirebilirsiniz. Yönetici veya editör olarak atadığınız kişilerin yetkilerini “Mevcut Sayfa Görevleri” kısmından ayarlayabilirsiniz.

Bildirimler

Bu bölümde bildirim almayı aktifleştirebilir, hangi konularda bildirim alacağınızı, hangi sıklıkta bildirim almak istediğinizi seçebilir veya bildirimleri kapatabilirsiniz. Mesaj, E-posta, kısa mesaj yöntemleri ile de bildirim almak için kutucukları işaretleyebilirsiniz.

Facebook sayfa yöneticiliği ayarları nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.