Facebook Sayfasında Paylaşım Engelleme Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfasında Paylaşım Engelleme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfaları artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Bazı sayfaları sadece eğlenmek için kullanırken, bazılarını da bilgi edinmek için kullanıyoruz. Bu sayfaların birçoğunda ziyaretçilerin paylaşım yapmasına izin verilmiyor. Takibi istisnalar da mevcut, birçok sayfa yöneticisi de ziyaretçilerinin sayfaya katkıda bulunmasını istiyor. Biz bugün sizlere sadece kendi paylaşımlarını yapmak isteyen Facebook sayfa yöneticileri için Facebook sayfasında paylaşım engelleme nasıl yapılır konusunu işleyeceğiz.

Facebook Sayfasında Paylaşım Engelleme

Facebook sayfasında paylaşım engelleme işlemini yapabilmek için öncelikle sayfanızın ayarlar kısmına ulaşmalıyız. İlk işlem olarak:

Ana sayfanızdaki sağ üst tarafta bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

Açılan sayfada “Genel Ayarlar” kısmına giriyoruz.

Bu bölümde Facebook sayfasında paylaşım engelleme işlemi için “Ziyaretçi Gönderileri” sekmesi bulunuyor. Şimdi bu kısımdaki seçeneklere bir göz atalım.

“Sayfayı ziyaret edenlerin gönderi paylaşmasına izin ver” seçeneği sayfanızdaki ziyaretçilerin paylaşım yapmasına izin verir. Sizin kontrolünüz dışında sayfaya giren herkes paylaşım yapabilir.

“Fotoğraf ve video gönderilerine izin ver” seçeneğindeki kutucuğu işaretlemediğiniz sürece, ziyaretçiler gönderilerinde fotoğraf ve video paylaşamaz.

“Başkalarının gönderileri Sayfada paylaşılmadan önce onayına sunulsun”  seçeneğini işaretlerseniz, ziyaretçileriniz sayfanızda paylaşım yapabilirler ancak sizin izniniz olmadan paylaşımlar sayfada gösterilmez.

“Başkalarının Sayfadaki gönderilerini devre dışı bırak” seçeneği, ziyaretçilerin sayfanızda paylaşım yapmasını engeller. Bu sayede istenmeyen durumların önüne geçmiş ve Facebook sayfasında paylaşım engelleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Facebook Sayfa Kalitenizin Düşmesini Engelleyin

Bu konumuzda sizlere dilimiz döndüğünce Facebook sayfasında paylaşım engelleme işlemini anlattık. Artık yöneticisi olduğunuz sayfada kontrolünüz dışında paylaşım yapılmayacak. Facebook’un bu özelliği sayesinde kötüye kullanımların önüne geçmiş oluyorsunuz. Her ne kadar yararlı bilgiler paylaşmak isteyen ziyaretçileriniz olsa da, kendi reklamını yapmak isteyen veya sayfanızın kalitesini düşürmek isteyen kullanıcılar olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yukarıda anlattığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Facebook sayfasında paylaşım engelleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. Asude
    Asude

    Paylaşım engeli değilde bazılarını gözden gönülden engelleme nasıl yapılır.?

  2. Ulaş
    Ulaş

    Ne güzel bir şey ya hoşuna gitmeyeni engelle geç her şey bu kadar kolay olsaydı keşke görmek istemediğim insanları gerçektede engelleyebilsem 🙁