Facebook Üzerinden Silinen Mesajları Postları Geri Getirmek Mümkün Mü?

Facebook Üzerinden Silinen Mesajları Postları Geri Getirmek Mümkün Mü?

Facebook hem mesajlaşma hem de fotoğraf, video paylaşımı yapma konusunda öncü sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Yoğun olarak kullanılan bu uygulamada ara ara bilerek ya da yanlışlıkla silme işlemi yapabiliyoruz. Silinen bu postlara ya da mesajlara elveda demekten başka şansımız kalmıyor.  Gerçekten öyle mi? Facebook üzerinde silinen her şey sonsuza kadar yok olur mu? Facebook silinen mesajları geri getirmek mümkün mü?

Facebook üzerinden silinen mesaj ve postları geri getirmek mümkün mü? Silinenleri geri getirmek için ne yapmak gerekiyor? Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, tüm soruların cevabını da öğrenmiş olacaksınız.

Facebook silinen mesajları geri getirmek mümkün mü?

Bu soruyu hepiniz merak ediyorsunuz. Sevindirici bir haber vermek gerekirse cevabımız evet. Mesajlarınız ya da postlarınız her gönderimden sonra, otomatik olarak yedekleniyor. Bu nedenle sildiğiniz anda tamamen kaybolma gibi bir durum söz konusu değil. Sildiğiniz yerden kaybolurken, yedeği Facebook tarafından saklanmaktadır. Paylaştığınız videolar ya da fotoğraflar, gönderdiğiniz ve gelen mesajlar… Facebook, aklınıza gelebilecek bir çok işlemin yedeğini almaktadır. Bu nedenle sildiğinizde bazı işlemleri yaptıktan sonra, kolay bir şekilde geri getirebilmektesiniz. Arşiv indirildiğinde kayıtlara ulaşabileceksiniz.

Facebook silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

Facebook silinen mesajları geri getirmek üzerine uygulanacak bir çok yer vardır. Biz size yazı içerisinde hem mobil uygulama üzerinden hem de bilgisayar üzerinden bu işlemi nasıl yapabileceğinize değineceğiz.

Bilgisayar üzerinden Facebook mesajlarını geri alma yöntemi nedir?

facebook uzerinden silinen mesajlari postlari geri getirmek mumkun mu

-İlk olarak bilgisayar üzerinden bu işlemleri uygulamanız gerekiyor. Bunun için bilgisayarınızı açın ve hesabınıza giriş yapın.

-Çıkan ekranda ayarlar bölümünü bulun.

-Ayarlar bölümü içerisinde Facebook bilgilerin seçeneği yer almaktadır. Bizim için en önemli kısım burası.

-Ekranda ikinci sıradaki kısma gelin. Yazıların bu kısmında  ‘’Bilgilerini indir-Bilgilerinin bir kopyasını saklamak ve başka bir hizmete aktarmak için indir’’ yazısını göreceksiniz. Bu yazının yanındaki gör seçeneğine tıklayın.

facebook uzerinden silinen mesajlari postlari geri getirmek mumkun mu

-Çıkan ekranda, bilgilerini indirebilirsin seçeneğine tıklayarak işleme devam edin. Resimde de gördüğünüz gibi aşağıda indirebileceğiniz bir çok bölüm yer almaktadır. Bu bölümlerden indirmek istediğinizi seçin. Tüm veriler dediğinizde, arşivin tamamı inecektir.

facebook uzerinden silinen mesajlari postlari geri getirmek mumkun mu

İsteğe bağlı olarak belli kutucukları seçebilirsiniz. Bu adımdan sonra yukarıdaki kısımda ‘’dosya oluştur ‘’ seçeneğine tıklayın.

facebook uzerinden silinen mesajlari postlari geri getirmek mumkun mu

-Dosyan oluşturuluyor yazısını gördükten sonra işlem tamam. Artık indirme işlemi başladı. Bu indirme sonrasında bugüne kadar paylaşmış olduğunuz tüm bilgileri görebileceksiniz. Fotoğraflar, videolar, mesajlar tüm gönderdiklerinize erişebileceksiniz. Arşiviniz hazırlandığında, size e-mail üzerinden bilgi verilecektir.

 

Silinen Facebook mesajları mobil üzerinden geri getirilebilir mi?

Mobil üzerinden Facebook silinen mesajları geri getirmek mümkün mü? Mobil uygulama üzerinden sildiğiniz mesajları geri getirmeniz maalesef ki mümkün değil. Bir çok tanınmış uygulama bu şekilde özel ayarları, hesap dondurma vs ayarları mobil uygulama üzerinden yapmamaktadır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Telefon üzerinden silinen post ve mesajları geri getirebilmek için, bilgisayarda olduğu gibi tarayıcıdan girmeniz gerekiyor. Tarayıcıyı açın ve Facebook hesabınıza giriş yapın. Sonrasında yukarıda bahsettiğimiz adımları tek tek uygulayın. Bu şekilde girdiğinizde istediğiniz sonuca kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Facebook silinen mesajları geri getirme kodu var mı?

Bazı uygulamalar kodlarla geri getirildiğini söyleyebilir. Bunu kod ile geri getirme diye bir durum söz konusu değildir. İyi bir yazılımcı olmadığınız sürece, Facebook gibi dev bir sosyal medya uygulamasında kod ile hiçbir işlem yapamazsınız. Bunu vaat eden kişilere itibar etmemenizde fayda var.

Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz adımlar oldukça kolay ve garantili bir yöntem. Böyle bir yöntem dururken, başka seçeneklere yönelmeye gerek kalmamaktadır. Adımları sırasıyla uygulamanız durumunda Facebook mesajlarınıza ve tüm paylaşımlarınıza kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

ÖNEMLİ NOT:

Bazı zamanlarda karşı taraf mesajı sildiğinizde, engellediğinizde ya da engellendiğinizde mesajlara ulaşamayabilirsiniz. Bu nedenle adımları uygulasanız bile, belli nedenlerden dolayı sonuca ulaşamama ihtimaliniz bulunmaktadır. Bunu göz önünde bulundurun.

Sonuç

Bu yazıda Facebook silinen mesajları geri getirmek üzerine bilmeniz gereken tüm sorulara cevap bulduk. Eğer kazayla sildiyseniz ya da sonradan pişman olduysanız nasıl geri getirebileceğiniz hakkında bilgi sahibi oldunuz. 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Dilan Zor
    Dilan Zor

    Aman aman sakın facebook yıllarıma dönmek istemiyorum, böyle şeyleri çıkarmayın gün yüzünee 🙂