Instagram Anasayfa Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram Anasayfa Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram akış bölümünde diğer kullanıcılardan gelen paylaşımlar yer alır. Fakat bazen kullanıcılar Instagram Anasayfa gönderi gizleme işlemine, tek bir kullanıcının aşırı paylaşım yapmasından dolayı ihtiyaç duyar. Bu işlem sayesinde akış bölümünde diğer kullanıcıların paylaşımları da görülür.

Instagram Anasayfa Gönderi Gizleme Nedir ve Ne İşe Yarar?

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu Instagram’da da kullanıcıların akış ekranına takip ettikleri kişilerin paylaşımları gelir. Fakat bazı kullanıcılar aşırı paylaşım yaparak diğer kullanıcıların paylaşımlarının altlarda kalmasına neden olur. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar gönderi gizleme işlemi ile o kişiden gelen gönderilerin akış ekranına gelmesini engelleyebilir.

Instagram Anasayfa Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır?

Yukarıda anlatılan nedenlerden dolayı kullanıcılar gönderi gizlemeye çok fazla ihtiyaç duyarlar. Bunun için Instagram tarafından sunulan farklı bir özellik maalesef bulunmuyor. Kullanıcıların bir kişiden gelen gönderileri gizlemek için o kişiyi takipten çıkarması gerekiyor. Böylece o kişiden gelen video ya da resim paylaşımları akış bölümünde yer almayacaktır. Bu da diğer kullanıcılardan gelen gönderilerin çok daha rahat görülmesine neden olacaktır.

Instagram Anasayfa Gönderi Gizleme İşleminin Olumsuz Yönleri

Sosyal medya araçlarında kullanıcılar kimlerin kendisini takip ettiği konusuna çok büyük bir önem verirler. Özellikle arkadaşlar arasında bu durum çok önemlidir ve takipten çıkmak tavır gösterme anlamına gelebilir. Bundan dolayı kullanıcılar bu yöntemi çok fazla kullanmak istemezler. Ayrıca takipten çıkılan kişinin profili gizli ise bu defa da kullanıcılar o kişinin gönderilerini görmek için tekrar takip isteği yollamaları gerekir.

Yukarıda bahsedilen olumsuzlukların yaşanmaması için kullanıcılar Twitter’da olan sessize al özelliğine benzer bir özelliğin Instagram’a gelmesini istiyor. Bu sayede hiç kimseyi takipten çıkmadan ana ekrana gelen gönderileri gizlemek kolay bir şekilde yapılacaktır.

Instagram anasayfada gönderi gizleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram anasayfada gönderi gizleme nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir