Instagram Aradığım Kişi Bulunamıyor

Instagram Aradığım Kişi Bulunamıyor

Instagram son yılların en popüler uygulaması haline geldi. Birçok kişi arkadaşlarını buradan takip ederek gündemden uzak kalmamayı tercih ediyor. Fakat bazı durumlarda aradığınız kişiyi bulamayabiliyorsunuz. Instagram arkadaşları arama kısmında çıkmayabiliyor. Bugünkü yazımızda bu konu hakkında bilgi vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Arkadaşları Bulma

Instagram tanıdıklarınızı ortak arkadaşlarınız vasıtasıyla size önererek daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Bunun haricinde sizde arama kısmında arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Arama kısmına arkadaşınızın adınızı yazdığınızda genellikle arkadaşınıza ulaşmakta ve takip isteğini gönderebilmektesiniz. Fakat bazı kullanıcılar bu konuda sorun yaşamakta ve arkadaşlarını bulamadıklarından şikayet etmektedirler. Bu nedenle bir kullanıcının arama kısmında neden çıkmadığından bahsederek sorunu ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Instagram Aradığım Kullanıcı Neden Görünmüyor?

Instagram arama kısmından arkadaşınızı bulmak istiyorsanız adını ve soyadını doğru bir şekilde yazmalısınız. Arkadaşınızın ismini doğru yazdığınızdan eminseniz ve arkadaşınız arama kısmında bulunamıyorsa Instagram hesabı olmayabilir. Instagram hesabı olduğunu biliyorsanız geri kalan tek ihtimal arkadaşınızın kişi aramalarına hesabını kapatmış olmasıdır. Arkadaşınızla başka bir iletişim kanalından irtibata geçerek onun sizi takip etmesini sağlayabilir ya da hesabını aramaya açmasını rica edebilirsiniz.

Instagram arkadaşları arama kısmında çıkmıyorsa dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da kullanıcıyı daha önce engellemiş olma ihtimalinizdir. Ayrıca karşı taraf sizi engellediyse de arama kısmında sizin tarafınızdan görülmez. Bu nedenle engellenen kişilerinize göz atmanızda fayda var. Fakat karşı taraf sizi engellediyse yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmuyor.

Instagram Arkadaşları Bulunamıyor

Instagram arkadaşlarınızı tüm tavsiyelerimize rağmen bulamıyorsanız sorun daha büyük olabilir. Özellikle de bir arkadaşınızı değil de hiçbir arkadaşınızı bulamıyorsanız sorun genel demektir. Bu nedenle genel çözümlere yönelmek en iyi olacaktır. Sorunun çözümünde öncelikle Instagram’ın hangi sürümünü kullandığınızı kontrol etmelisiniz. Instagram’da sorunlarla karşılaşmamak için her zaman güncel sürümler kullanılmalıdır. Uygulamayı güncellemek için uygulama marketlerini (Android cihazlar için Google Play Store, İOS işletim sistemine sahip cihazlar için AppStore) ziyaret edebilirsiniz. Sorununuz düzelmediyse Instagram ön belleğini temizleyerek işleme devam edebilirsiniz. Önbelleği temizlemek için telefonunuzun Ayarlar-Uygulama Ayarları-Instagram adımlarını izleyebilir ve buradan önbelleği temizleyebilirsiniz. Sorun çözülmezse uygulamayı telefondan kaldırın ve Instagram’a ait tüm dosyaları telefondan silin. Ardından telefonu yeniden başlatın ve Instagram’ı yükleyin. Uygulamaya giriş yaptığınızda sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aradığım kişi bulunamıyor konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram aradığım kişi bulunamıyor konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
1 Yorum
  1. Ayşe KEKLİK

    İnstagramda aradığım kişiyi bulmak için ayarlar kısmından oynama yapmak mı gerekiyor du. Onu bilmiyorumdum bir arkadaşım söyledi ama ben bir türlü bulamıyorum. Arkadaşlarım beni bulup takip yapıyor bende takibe takip yapıyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir