Instagram Beğeniler Neye Göre Sıralanır?

Instagram Beğeniler Neye Göre Sıralanır?

Dünyada ve ülkemizde büyük ilgi gören Instagram, sosyalleşmede kullanılan en önemli sosyal medya mecralarından biridir. Sosyalleşme denilince de en başta beğeni ve takipleşme gelmektedir. Kullanıcılarda en çok Instagram beğeniler neye göre sıralanır diye merak etmektedir. Bugünkü yazımızda bu konuyu ele alarak sizlerin merakını gidermeye çalışacağız.

Instagram Beğeniler Sıralaması

Instagram’da bir paylaşım yaptığınızda, bu paylaşım takipçileriniz tarafından beğenilir ve bir beğeni listesi oluşturulur. Birçok kullanıcı bu listenin neye göre sıralandığını ve bazı beğenilerin neden en başta olduğunu merak etmektedir. Genel olarak beğenilerin sıralanmasında Instagram’ın otomatik öğrenme teknolojisi etkilidir. Bu teknoloji sayesinde beğenilerin neye göre sıralanacağını karar verilmektedir. Bu sıralamada öncelik paylaşımların yapıldığı saatlere ve kullanıcılar arasındaki ilişkiye verilmektedir. Instagram sıralamasında bir başka görüş de eski takipçilerin en altta sıralandığı yönündedir.

Instagram Beğeniler İlk İki Sıra Nasıl Belirlenir?

Instagram’da paylaşılan bir gönderiden sonra beğeniler gelmeye başlandıkça bir sıralama listesi de oluşur. Bu sıralama listesinde ilk görülenler ilk iki sıradaki isimdir. Peki, Instagram beğenilerde ilk iki sıra neye göre belirleniyor? Instagram’ın ilk ortaya çıktığı günlerde sıralamalar kronolojik olarak yapılmaktaydı. Bir beğeni yeniden eskiye doğru sıralanarak, en gelen beğeniler en başta yer alıyordu. Bu sistemin beğenileri düşürdüğünün tespit edilmesinden sonra güncelleme yapılarak yeni bir sıralama şekli yapılandırıldı. Bu yeni sisteme göre gönderileri her zaman beğenen kişiler yeni gönderinizi de beğendiğinde en başta yer alıyor. Yani listede görülen ilk iki isim gönderilerinizi en çok beğenen iki isimden oluşuyor. Yeni sistem sayesinde profilinizle en çok ilgilenen ve sizi en çok takip eden kişilerde ortaya çıkmaktadır.

Instagram Beğeni Satın Alma

Instagram’da daha fazla beğeni kazanmak her kullanıcının isteğidir. Bunun en kolay yolu da güvenilir bir siteden Instagram beğeni satın almaktır. Sizde beğenilerinizi arttırmak istiyorsanız takipcisatinal.org/blog’dan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Instagram beğeniler neye göre sıralanır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.