Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Instagram ilk çıktığı günlerde yalnızca İOS işletim sistemine ait cihazlarda ve sadece mobil olarak kullanılabiliyordu. Daha sonra android cihazlar için ve bilgisayardan kullanım için de geliştirmeler yapıldı. Günümüzde her alanda kullanılabilse de halen bazı özellikleri bilgisayar ortamında kullanılamıyor. Bazı kullanıcılar Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme konusunda sorun yaşıyorlar ve bu işlemi nasıl yapacaklarını bilemiyorlar. Bu yazımızda Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme konusunu işleyerek Instagram’ı webden kullananlara yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Instagram’ı web sitesi üzerinden yani bilgisayardan kullanmak isterseniz birçok özelliğinden yararlanamazsınız. Instagram bilgisayardan fotoğraf yüklemine izin vermediği gibi yalnızca fotoğrafları görmenize izin veriyor. Instagram’a webden fotoğraf yüklemek isterseniz bunun birkaç alternatif yolu bulunuyor. Bu yolları birlikte inceleyelim.

Instagram Windows Uygulaması

Instagram’ın web üzerinden kullanılamadığını, kullananlarında birçok özelliğinden yararlanamadığını anlatmıştık. Fakat son dönemde beklentileri karşılamak için çıkarılan sürümde Windows’a özel bir uygulama geliştirildi ve Instagram’ın buradan kullanılması sağlandı. Ama bu Windows üzerinden Instagram kullanmak için de dokunmatik bir cihaza ihtiyaç var. Cihazınız dokunmatik değilse bu uygulamayı kullanamıyorsunuz.

BlueStacks ile Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

BlueStacks aslında tüm android uygulamaların telefonunuzda çalışmasını sağlayan bir programdır. Bu program sayesinde Instagram’ı da bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Konumuzun temelini oluşturan Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemini bu programdan nasıl yapacağınızı inceleyim.

BlueStacks’ı indirin ve bilgisayarınıza kurun. Kurulum işlemi sırasında App Store Access özelliğini etkinleştirin ve kurulum bittikten sonra programı açın. Ardından sol üst kısımdan büyüteç simgesine tıklayın ve arama ekranına Instagram yazarak arama işlemini başlatın. Instagram bulunduğunda çıkan tuş aracılığıyla Google Play Store’a giriş yapın. Buradan Instagram uygulamasını açın ve yükleme işlemini gerçekleştirin. Uygulama indirildikten sonra açın ve hesabınızla giriş yapın. Hesabınıza giriş yapıldıktan sonra istediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Telefonunuzda nasıl fotoğraf yükleyerek paylaşıyorsanız aynı şekilde yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Windows Veya Mac Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır ?

İnsanlar konu sosyal medya olunca birçok ince detayı merak ediyorlar. Bu detaylardan biri de bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme nasıl yapılır sorusudur. Bu sorunun cevabı aslında çok kolay ancak bu işlem şu an bazı programlar aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor.

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme aslında çok basit birkaç işlem ile halledilebilinen bir konu. Bu işlemler, başlangıç seviyesinde bilgisayar kullanabilen herkes tarafından kolayca gerçekleştirilebilir. Bu yazımızda da bu işlemlerin hangi programlarla, nasıl yapılacağını sizlere anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle Instagram’ın neden bilgisayardan fotoğraf paylaşma konusunda dış kaynaklı programlara muhtaç olduğunu anlatalım. Bildiğiniz gibi Instagram ilk olarak piyasaya çıktığında sadece ios tabanlı mobil cihazlarda çalışıyordu. Daha sonra zamanla önce Android daha sonra da Windows phone gibi işletim sistemleri için sosyal medya uygulaması kullanılabilir hale geldi.

Ancak bazı Instagram profesyonelleri ve sosyal medya uzmanları bilgisayarlarından da fotoğraf ve video paylaşımı yapmak istiyor. Bu ihtiyaca yönelik olarak sosyal medya üzerine yazılım geliştiren yazılımcılar, bilgisayardan Instagram’da fotoğraf paylaşmayı sağlayacak bir kaç program geliştirdiler.

Bilgisayar İle Instagram Hesabına Fotoğraf Yükleme

Bilgisayarınız ile Instagram hesabınıza fotoğraf yükleme işlemi için anlatıma başlıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle birkaç bilgisayar programını bilgisayarınıza indirmeli ve yüklemelisiniz. Bu programlardan bazıları Gramblr, Later ve benzeri suit programlarıdır. İlk olarak Later’a bakalım.

1- Later

later-web

Later sosyal medya kullanıcılarına gönderi planlama ve gönderi yükleme gibi işlemler için yardımcı olan bir programdır. Instagram hesabınıza bilgisayarınızdan fotoğraf ve video yüklemenize de yardımcı olan program bu alanda en çok tercih edilen birkaç programdan biridir.

Later ile fotoğraf ve videolarınızı kırpabilir, efektler ekleyebilir ve onlara renkli çerçeveler ekleyebilirsiniz. Programın bu özellikleri başlangıç özelliği sayılmaktadır ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ancak çoğunlukla profesyoneller tarafından tercih edilen bu programın daha farklı özelliklerini keşfetmek için ücretli plus üyeliğe de geçebilirsiniz.

2- Gramblr

Bu programın kullanımı diğerlerine göre çok daha basittir. Kolay kullanılabilir arayüzü ve kurulumu sayesinde Gramblr en çok tercih edilen Instagram suit programlarından biridir. Instagram profilinize bilgisayarınızdan fotoğraf yüklemenizi sağlayan uygulama ücretsizdir.

Programı yükledikten sonra aşağıdaki gibi başlatın ve Instagram hesabınızda paylaşmak istediğiniz fotoğrafı beyaz alana doğru sürükleyin. Daha sonra sürüklediğiniz fotoğrafın ekranda belirdiğini göreceksiniz.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme instagram'a-bilgisayardan-nasil-fotoğraf-yüklenir-1

Bu işlemden sonra Instagram fotoğraflarınızın daha fazla beğeni alması için metin ve etiket yazın. Son olarak Gramblr size gönderinizi şimdi mi yoksa daha sonra mı paylaşmak isteyeceğinizi soracaktır. Buradaki amaç Instagram’da paylaşacağınız gönderinizi planlamak isteyip istemediğinizi size hatırlatmak.

Bu uygulamanın diğer bir ücretsiz özelliği sahip olduğu takvim ve saat özellikleri ile Instagram gönderilerinizi planlamanıza yardımcı olmasıdır. Instagram gönderilerinin neden planlanmak istendiği ve diğer planlama programları hakkında ki yazımıza blog sitemizin arama bölümünden yapacağınız aramalarla ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Genellikle sosyal medya uzmanları ve markalar tarafından kullanılan bu özellik dış kaynaklı programlar ile ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak Instagram geçtiğimiz ay yaptığı bir güncelleme ile kendi bünyesinde de gönderi planlaması yapılmasına imkan tanımıştı. Ücretli Instagram Partners uygulamasını kullanarak orijinal Instagram gönderi planlama aracını kullanabilirsiniz.

Eğer ücret ödemek istemiyorsanız bizim size önerdiğimiz diğer araçları da kullanabilirsiniz.

Programları Kullandıysanız Bizlere Değerli Görüşlerinizi Gönderin

Daha önce bu ve benzeri programları kullandıysanız ve eksik gördüğünüz yönlerini bizimle paylaşmak isterseniz aşağıda bulunan yorum yapma bölümünden bizlere yorumlarınızı gönderebilirsiniz. Böylece biz de Instagram kullanıcılarına ilerleyen yazılarda daha sağlıklı bilgiler verebiliriz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.