Instagram Bilgisayardan Hikaye Yükleme Nasıl Yapılır?

Instagram, kullanıcıların uygulama içerisinde daha fazla zaman geçirmesi ve bazı özellikleri daha kolay kullanabilmesi için bir takım yenilikler yapmaktadır. Instagram bilgisayardan hikaye yükleme de bu tür bir özellik olarak dikkat çekmektedir. Hikaye yüklemeyi oldukça basit bir hale getiren bu özellik kullanıcıların beğenisini kazanmış durumdadır.

Instagram Bilgisayardan Hikaye Yükleme Nedir?

Instagram’da bulunan hikaye özelliği kullanıcıların yoğun olarak kullandığı bölümlerden bir tanesidir. Kullanıcılar bilgisayarlarında yer alan ya da bilgisayar kamerası kullanarak bu özellik sayesinde video ve resim paylaşabiliyor.

Instagram Bilgisayardan Hikaye Yükleme İşleminin Aşamaları

Bilgisayarlardan hikaye yüklemek için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunuyor. Bu adımların sırayla izlenmesi sayesinde hikayeler çok kısa süre içerisinde Instagram’a yükleniyor. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Bilgisayar’da bulunan internet tarayıcısı açılarak Instagram adresine giriş yapılmalıdır.
  • Kullanıcıların açılan sayfada kullanıcı adı ve şifreleriyle hesaplarına erişim sağlamalıdır.
  • Hesaba giriş yapıldıktan sonra F12 tuşuna basılmalıdır.
  • Bu tuşa basıldıktan sonra farklı bir sayfa açılacaktır. Bu sayfanın sol üst kısmında yer alan ve mobil cihazları temsil eden simge seçilmelidir.
  • Bu simge seçildikten sonra sayfaya farklı telefon modelleri gelmektedir. Bu modellerden bir tanesi seçilmeli ve ardından da F5 tuşuna basılarak sayfa yenilenmelidir.
  • Sayfanın yenilenmesinin ardından bilgisayar ekranında mobil cihazlar gibi sayfa açılacaktır. Böylece mobil cihazlarda hikaye paylaşır gibi bilgisayardan aynı işlem yapılabilecektir.

Instagram Bilgisayardan Hikaye Yüklemeye Dair Diğer Bilgiler

Instagram bilgisayardan hikaye yükleme işleminin mantığı oldukça basittir. Bilgisayar ekranı bir mobil cihaz ekranına dönüştürülmekte ve daha sonra buradan hikaye paylaşımı yapılmaktadır. Ekran mobil cihaz şekline dönüştürüldükten sonra sol üst köşede yer alan fotoğraf makinesi ikonuna basılara hikaye yükleme işlemi yapılabilir.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Keşfet Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram profile hesap ve etiket nasıl eklenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram profile hesap ve etiket nasıl eklenir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Bilgisayardan Hikaye Yükleme Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote[s]

Önceki yazımızda Instagram Toplu Dm Silme başlıklı içeriğimiz instagram mesajları toplu silme ve instagram toplu dm silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +