Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram herkesin rahatlıkla kayıt olabildiği ve kullanabildiği bir uygulamadır. Kullanıcılar birçok kişiyle arkadaşlık kurabildiği gibi istemediği kişileri de engelleyebilmektedir. Instagram’da bir kişiyi engellediyseniz, engellenen kişi sizin paylaşımlarınızı göremez ve sizinle irtibata geçemez. Aynı şekilde sizde engellediğiniz kişiyle irtibata geçemezsiniz. Herhangi bir nedenle engellediğiniz kişiyle irtibata geçmek ya da paylaşımlarını görmek istiyorsanız engelini kaldırmalısınız. Bu yazımızda Instagram engel kaldırma işlemini anlatarak, engellediği kullanıcılara ulaşmak isteyenlere yardımcı olacağız.

Instagram Engel Kaldırma

Instagram’da engellediğiniz bir kullanıcının engelini kaldırmak istiyorsanız 2 farklı yöntem kullanabilirsiniz. İlk yöntemde Instagram uygulamasını açın ve profilinize girin. Profilinize girdikten sonra sağ üstten üç nokta simgesine tıklayın ve açılan menüden hesap kısmını seçin. Burada bulunan “Engellenen Kullanıcılar” seçeneğini seçtiğinizde daha önceden engellediğiniz tüm kullanıcıları göreceksiniz. Bunlardan arasından engelini kaldırmak istediğiniz kişinin ismine dokunun ve profilinden “Engellemeyi Kaldır” seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra seçtiğiniz kişinin engeli kaldırılacak olup, artık paylaşımlarını görebilir ve iletişime geçebilirsiniz. Tabi bu kişi de sizi engellemediyse.

Instagram engel kaldırma da ikinci yöntemimizde ise yine öncelikle uygulamaya giriş yapıyoruz ve ana sayfadan arama kısmına tıklıyoruz. Arama kısmına engelini kaldırmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazalım ve çıkan isme tıklayalım. Kullanıcı adına tıkladıktan sonra kişinin profili açılacak olup, bu kısımdan “Engellemeyi Kaldır” kısmına dokunun. Bu işlemden sonra seçtiğiniz eğer sizde karşı taraf tarafından engellenmediyseniz, kişinin engeli kaldırılacak olup, artık paylaşımlarını görebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Engeli Kaldırılan Kişinin Beğenileri Geri Gelir mi?

Instagram’da bir kişiyi engellediğinizde paylaşımlarınıza yaptığı tüm beğeniler de kaldırılır. Daha sonra engelini kaldırdığınızda ise yapılan beğeniler geri gelmez. Engeli kaldırılan kullanıcı isterse daha önceki beğenilerinizi tekrar beğenebilir. Beğenilerin doğrudan geri gelmesi için yapılacak bir şey bulunmamaktadır.

Instagram engel kaldırma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.