Instagram Fake Hesap Nasıl Oluşturulur?

Instagram Fake Hesap Nasıl Oluşturulur?

Dünyada 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Instagram, her geçen gün bu sayıyı arttırıyor. Kullanıcılar Instagram fake hesap açarak da bu sayının artmasına neden olurken, fake hesaplar genellikle şaka amaçlı olarak kullanılıyor.

Instagram Fake Hesap Nedir?

Instagram kullanıcılarının hesapları gerçektir ve gerek arkadaşları gerekse de takipçileri bu hesabı kimin kullandığını bilirler. Fake hesap ise sahte hesaptır ve kimin olduğu bilinmez. Bundan dolayı da şaka ya da farklı bir işlem için bu hesaplar kullanılabilir. Fake hesaplar sadece Instagram’da değil diğer sosyal medya platformlarında da oldukça yaygındır. İnsanlar bazen kendilerini gizlemek için de böyle hesap kullanarak diğer insanların hesaplarını takip ederler.

Instagram Fake Hesap Nasıl Kurulur?

Instagram fake hesap ile genel bir bilgi verildikten sonra bunların nasıl açıldığı ya da kurulduğunun anlatılması gerekiyor. Bu hesapların açılması ile normal hesapların açılması arasında herhangi bir fark yoktur. Fakat dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar da vardır.

Fake hesap açmak için mail adresi de açılması gerekiyor ki kullanıcılar bunun için ya sıfırdan bir mail açmalıdır ya da kullanmadıkları ve kimse tarafından kullanılmayan mail adresi ile işlem yapmalıdır. Yeni mail açmak ile uğraşmak istemeyenler için ise daha kolay bir yol vardır. Aşağıdaki adımlar izlenerek mail adresi alınabilir ve ardından da Instagram fake hesap açılabilir. Bu adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Google’da “geçici mail” ya da “temp mail” ifadelerinin aratılması gerekiyor.
 • Bulunan sonuçlardan bir tanesine giriş yapıldığında mail adresi alınmış oluyor ve kullanıcılar yeni bir mail almak ile zaman kaybetmemiş oluyorlar.
 • Fakat geçici mail alındığında bunun geçici olduğunun bilinmesi gerekiyor. Yani farklı bir günde bu maile giriş yapmak mümkün olmayacaktır ve açılacak fake hesabın durumuna göre buna karar verilmesi gerekiyor.
 • Hesap alındıktan sonra ise kullanıcıların Instagram adresine girerek kullanıcı hesabı açmaları gerekiyor.

Instagram Fake Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Fake hesap açarken dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. Öncelikle bu hesaplar her ne kadar sahte olsa da bunlara da özen gösterilmesi gerekiyor. Bu özen sayesinde karşıdaki kişiler hesabın fake olduğunu anlamayacaktır. Aksi durumda hesap, istenilen etkiyi yapmayacaktır.

 • Hesap açılmadan önce kullanıcının erkek mi bayan mı olacağına karar verilmesi gerekiyor.
 • Buna uygun bir kullanıcı adı seçilmeli ve bu ismin gerçeğe yakın olması gerekiyor.
 • Hesap açıldıktan sonra birkaç paylaşım yapılması ve bunların farklı zaman aralıkları ile yapılması gerekiyor.
 • Bu aşamadan sonra mutlaka takipçi kasılması gerekiyor ki hesabın fake olduğu anlaşılmasın.
 • Eğer mümkün ise kullanıcıların farklı birkaç tane daha fake hesap açarak buradaki paylaşımları beğenmesi ve bunlara yorum yapması, hesabın daha da gerçeğe yakın olmasını sağlayacaktır.
 • Instagram fake hesap yukarıdaki işlemlerin ardından kullanıma hazırdır. Böylece diğer kullanıcılar bu hesabın fake olduğunu anlamayacaktır.

Fake hesapların oluşturulması genel olarak bu şekildedir. Kullanıcıların arada bu hesaptan paylaşımlar yapması da son derece etkili olacaktır. Burada bir kez daha belirtmek gerekirse kullanıcılar için bu hesaplar sahtedir. Yani ana hesapları değildir ve bundan dolayı hızlı açılması için geçici mail adresi kullanılarak açılmıştır. Dolayısıyla da kullanıcılar ilerleyen günlerde bu hesapları sürekli kullanmaya karar verirse bu husus sorun olabilir.

Instagram Fake Hesap Ne İçin Kullanılır?

Instagram’daki kullanıcı sayısının 1 milyardan fazla olması hemen herkesin burayı kullanmasına neden olmaktadır. Bu da fake hesapların kullanımına neden olan bir husustur. Kullanıcılar bu hesapları genellikle şaka ya da bir arkadaşını işletmek için kullanır. Farklı bir hesaptan yapılan yazışmalar bazen çok eğlenceli olabilir. Özellikle de gençler bu yönteme çok sık başvurur ve bazen bu işlem birkaç hesapla birlikte yapılır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram fake hesap bazen de güvenlik testi için kullanılır. Gençler birbirlerini denemek için bu tür hesapları kullanabilir ve bir anlamda sadakatler ölçülür. Instagram, insanların özel olarak mesajlaşmasına da imkan veren bir yerdir ve bundan dolayı da yazılanlar gizli kalır. Fakat fake bir hesap üzerinden karşıdaki kişiye mesaj atılması ve onun bu şekilde denenmesi, bu gizliliği ortadan kaldırır ve bu da sadakatin direkt olarak görülmesine neden olur.

Instagram fake hesap nasıl oluşturulur konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk bot takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram fake hesap nasıl oluşturulur konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

 1. Nevzat PAÇTI
  Nevzat PAÇTI

  Geçici mail adreslerini nereden alacağız. İnstagram da face hesap açmak için yeni bir mail alsak bu şekilde tamamlayamazmıyız.

 2. Nermin UÇARI
  Nermin UÇARI

  Daha önce ben bu şekilde birkaç hesap açtım. Paylaşımlarımdan dolayı hesapların hepsi kapandı. Düzgün kullandığım hesaplar şu anda bile aktif. Dikkat edin kolay kapatılma riski oluyor bu tür hesapların