Instagram Gizli Özellikler

Instagram Gizli Özellikler

Birçok sosyal medya platformunun uygulamalarında kullanımı kolaylaştırmak ve kullanıcı deneyimini arttırmak için ufak tefek ipuçları bulunur. Bu özellikleri en çok kullanan sosyal medya platformlarından biri de Instagram’dır. Sizde Instagram gizli özellikler aracılığıyla beğenilerinizi, takipçilerinizi ve güzel yorumları arttırabilirsiniz. Şimdi bu gizli özellikler nedir onlara bir göz atalım.

Başkalarının Fotoğraflarından Etiketini Kaldırma

Bazen bir fotoğrafın içinde istemeden bulunabiliyoruz ya da çekilen fotoğraftaki halimizi beğenmemiş oluyoruz. Bu gibi durumlarda etiketlenmek hoşumuza gitmeyebilir. Hoşlanmadığınız etiketi kaldırmak için o fotoğrafın sağ tarafında bulunan üç noktaya tıklıyoruz.

Açılan sekmede “Gönderi Seçenekleri” bölümüne tıklıyoruz ve ardından etiketi kaldır seçeneğini seçiyoruz. Bu şekilde Instagram gizli özellikler sayesinde istenmeyen durumdan kurtulmuş oluyoruz.

Daha Önce Beğenilen Fotoğrafı Görmek

Başımıza çok sık gelen bir olayda daha önce hoşumuza giden bir fotoğrafı tekrar bulmak istediğimizde ya da arkadaşlarımızla paylaşmak istediğimizde bir türlü bulamamak, Instagram gizli özellikler sayesinde bu durumda çaresiz kalmıyoruz.

Instagram profil sayfamızdaki üç noktaya tıklıyoruz, ardından “Hesap” bölümünde “Gönderi beğenileri” kısmına giriyoruz. Burada beğendiğimiz tüm fotoğraflar mevcut.

Veri Kullanımı Azaltmak

Hepimizin ortak sorunu, internet paketimizin çok çabuk bitmesi, bu konuda tasarruflu davranmak ve idareli kullanmak gerekiyor. Neyse ki Instagram gizli özellikleri bu konuda bize yardımcı oluyor. Veri kullanımını azaltmak için profil sayfanızdan üç noktaya tıklayın.

Daha sonra “Hücresel Veri Kullanımı” bölümünden “Daha Az Veri Kullan” seçeneğini aktifleştirin. Gözle görülür şekilde veri tasarrufu sağlayacaktır.

Birden Fazla Hesap Kullanmak

Çoğumuzun birden fazla hesabı olabiliyor, bu durumda sürekli hesaplar arası geçiş yapmak çok can sıkıcı bir durum. Ancak Instagram bir süre önce çoklu hesap yönetmeyi desteklemeye başladı. Instagram ayarlar kısmının en altındaki “Hesap ekle” butonuna tıklayarak bu durumdan yararlanabilirsiniz.

Instagram gizli özellikler konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.