Instagram Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Sosyal medya kullanıcıları her zaman kişisel bilgilerinin güvende olduğunu bilmek ister ve güvenlik yönünden kendini kanıtlamış platformları tercih eder. Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram güvenliği en iyi şekilde sağlayan uygulamalardandır. Fakat güvenliğin tam anlamıyla sağlanabilmesi için kullanıcılara görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu yazımızda Instagram güvenliği nasıl sağlanır konusunu işleyerek daha güvenli hesaplara sahip olmanızı sağlayacağız.

Yeni Hesap Açanlar Instagram Güvenliği İçin Neler Yapılmalı?

Instagram’a yeni kayıt olduysanız güvenliğiniz için yapmanız gereken birkaç güvenlik adımı vardır. Öncelikle hesabınıza bir telefon numarası ve e-posta adresi tanımlamalı ve hesabınızı onaylı hale getirmelisiniz. Bu tanımlamalar ileride şifrenizi unuttuğunuzda ya da hesabınız çalındığında işinize yarayacak. Ayrıca Instagram şifrenizin güçlü olduğundan emin olun. Şifreniz en az 1 karakter, 1 küçük harf, 1 büyük harf ve rakam içermelidir. Şifrenizi unutmayacağınız şekilde oluşturun ve herhangi bir yere yazmayın.

Takipçi ve Beğeni Uygulamalarından Uzak Durun

Instagram hesabınızdaki takipçi sayısını ya da paylaşımlara gelen beğenileri arttırmak amacıyla uygulama ya da program kullanıyorsanız, derhal bunları kaldırın. Hesapların çalınması veya spamlanması genellikle bu uygulamalar yüzünden olur. Bu tarz uygulamalar hesap bilgilerinizi isteyerek Instagram güvenliği açısından tehlike oluşturur. Ayrıca bu uygulamaların sağladığı sıra dışı hareketlilik yüzünden Instagram şifrenizi değiştirebilir. Önceden e-posta tanımlamadıysanız hesabınızı almanız daha güç olacaktır.

Instagram Güvenliği İçin İpuçları

Instagram hesabınızda kendi fotoğraflarınızın bulunmasına dikkat edin. Hesabınız çalındığında yetkililer sizden fotoğrafınızı isteyeceğinden, hesabınızda kendi fotoğrafınızın olması işinize yarayacaktır. Instagram hesabınıza herkese açık bilgisayarlardan giriş yapmayın. Buna örnek olarak internet kafeleri verebiliriz. Bu tarz yerlerde hesabınız kolayca ele geçirilebilir. Son olarak hesabınızın yetkililer tarafından kapatılmaması için Instagram limitlerini aşmamaya özen gösterin. Instagram limitleri takip, beğeni ve yorumlarda geçerlidir.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Twitter Takip Etmeyenler Nasıl Takipten Çıkarılır?

Instagram güvenliği nasıl sağlanır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Takipçi Satın Almak Güvenli mi? başlıklı içeriğimiz güvenilir takipçi satın alma ve instagram takipçi satın alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +