Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu aralar güvenlik kodu gelmeme sorunu ile adından söz ettiren Instagram, Türkiye’de en çok aktif kullanıcıya sahip olmasıyla ön plana çıkmakta olup, kullanıcı sayısının fazlalığı da birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Kullanıcılardan gelen bildirimler güvenlik kodu konusunda Instagram’ın çok fazla sorun çıkarttığını göstermektedir. Güvenlik kodu gelmeme sorununun kaynağı her ne kadar Instagram’ın kendisi olsa da bu sorunu çözebilme yolları bulunmaktadır. Öncelikle sorunun kaynağı hakkında bilgi edinerek başlayalım.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Oluşur?

Instagram sunucuları aşırı istek gitmesi durumunda bu isteklerin bir kısmını karşılayamıyor. Her ne kadar sunucularını geliştirmek ve kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak Instagram’ın görevi olsa da sorunu çözebilecek için sizin de uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunmakta. Güvenlik kodu gelmeme sorunu başlıca sebebi aşırı yoğunluk ve aşırı taleple alakalıdır. Bildiğiniz üzere Instagram hesabınızı güvende tutabilmek adına olağandışı hareketler sezdiğinde sms ya mail aracılığıyla 6 haneli bir kod gönderiyor ve hesabınızı teyit etmenizi istiyor. Teyit işlemini gerçekleştiremezseniz de hesabınız kapanıyor ve siz hesabınızı güvene alana kadar da beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram’ın milyonlarca kullanıcısına cevap veremediği, güvenlik kodunu göndermediği zamanlar oluyor ve bu durumda en çok kullanıcıları etkiliyor. Instagram Güvenlik kodu gelmeme sorunu çözümüne geçmeden önce öncelikle mail ve telefon bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmalısınız. Bilgilerden eminsek çözüme geçebiliriz.

İki ayrı durum için iki ayrı çözüm yöntemi bulunmakta olup, şifre sıfırlama için ve hesap doğrulama için ayrı yöntemler kullanacağız.

Şifre Sıfırlama Güvenlik Kodu:

Instagram uygulamasını arka planda da olmayacak şekilde kapatın ve uygulama çerezlerini temizleyin. Ardından VPN’e bağlanın ve Instagram’ı açarak güvenlik kodu talep edin. Bu yöntem sayesinde güvenlik kodunuz başarılı bir şekilde size ulaşacaktır.

Hesap Doğrulama Güvenlik Kodu:

Instagram uygulamasını arka planda da olmayacak şekilde kapatın ve uygulama çerezlerini temizleyin. Ardından VPN’e bağlanın ve Instagram’ı açarak telefon numaranızı kontrol edin. Telefon numaranızı başında ülke kodu olacak şekilde yazmalısınız. Eğer +90 ülke kodu numaranızın başında olmazsa güvenlik kodu tarafınıza ulaşmaz. Ülke kodunu da kontrol ettikten sonra güvenlik kodunu talep edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde güvenlik kodunuz başarılı bir şekilde size ulaşacaktır.

Instagram güvenlik kodu gelmeme sorunu nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram şifremizi sıfırlama istediğimizde veya hesabımız çalındığında, Instagram yetkilileri ile iletişime geçiyoruz. Instagram hesap kurtarma işlemlerinde kullanıcılarına en fazla yardımcı olan platform, bu konuda oldukça hızlılar. Ancak son zamanlarda kullanıcılardan gelen şikâyetlerde, Instagram desteğe başvuran kullanıcılara Instagram güvenlik kodu gelmemeye başladı. Instagram güvenlik kodu sorunu desteğe başvuran kullanıcıların %40’ında yaşanıyor. Bu Instagram için büyük bir rakam, biz bugün Instagram güvenlik kodu sorunu nasıl çözülür anlatacağız, ancak sorunun asıl kaynağı Instagram olduğu içi n her zaman sonuca ulaşmayabilir.

Instagram Güvenlik Kodu Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

Instagram güvenlik kodu sorunu kesinlikle Instagram’ın altyapısıyla ilgi bir sorun. Bu konuda kendi tarafınızda bir sorun aramanıza gerek yok. Instagram’ın yerel sunucuları bazı durumlarda bizim cihazlarımızdan gelen istekleri algılamayabiliyor, bunun nedeni aynı zamanda çok fazla istek gönderilmesi olabilir. Sorunun kimden kaynaklandığını anlattık şimdi çözüm yollarına bir bakalım. Başında da belirttiğimiz gibi sorunun kaynağı Instagram olduğu için her zaman bu çözümler işe yaramayabilir, ancak çoğunlukla işe yaradığını gördük.

Sorunun Çözümü

Şifrenizi sıfırlamak adına güvenlik kodu talebi oluşturduysanız, öncelikle Instagram’ın arka planda çalışmadığından emin olun.

Daha sonra telefonunuz “uygulamalar” kısmından uygulama önbelleğini silin. Kullandığınız wi-fi size aitse burada modem kapatıp açma işlemini yapmanızda fayda var. Daha sonra uygulama mağazanızdan vpn uygulaması indirip, vpn bağlantısı gerçekleştirin. Şimdi Instagram uygulamanızı tekrar açıp güvenlik kodu talebinizi tekrar edin. Instagram güvenlik kodu sorunu çözülmüş olacaktır.

Eğer Instagram hesabınızı açtığınızda hesabınız doğrulamanızı istenildiyse ve kodunuz gelmediyse yukarıda işlemlerin aynısı tekrar edebilirsiniz. Sorununuz büyük ihtimal ile çözüme kavuşacaktır. Bu sorun Instagram’dan kaynaklı olduğu için bazı durumlarda sonuca ulaşmayabilir. Umarız Instagram bu sorunu bir an önce çözer.

Instagram güvenlik kodu sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. __tt__ramin__official__
    __tt__ramin__official__

    Selam benim hesabimda sifreyi deyistiyorum hata numara guvenlik icin kod istiyor kod gelmiyor hesabima giris yapamiyorum lutfen bana yardim edin