Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde oldukça fazla zaman harcaması, bazı kararlar almasına neden olmaktadır. Çok zaman harcamaları nedeniyle bazı kişiler uygulamayı kapatmaya kadar durumu götürebilmektedir. Tüm bu sorunların farkında olan Instagram, insanların uygulama içinde ne kadar kaldıklarını gösteren bir özelliği kullanıma sundu. Böylece insanlar ne kadar kullandığını ve zamanla kullanım oranını azaltıp azaltmadığını daha rahat bir şekilde görebiliyor. Bu özellikle beraber Instagram hareketlerim gözükmüyor diyenler de artmaya başladı.

Instagram hareketlerim neden gözükmüyor? Instagram hareketlerinin görünmesi için ne yapılması gerekir? Siz de hareket durumunuzun görünmediğini söylüyorsanız, cevabımız yazının içinde. İlk olarak teorik bilgi ile konuya giriş yapalım.

Instagram hareketlerim gözükmüyor

Instagram hareketlerim gözükmüyor hatası neden olur?

Instagram, insanların ihtiyaçları doğrultusunda çok güzel bir özelliği kullanıcılara sundu. Böylece gün içinde uygulama içinde ne kadar kaldığını bilmeyen kişiler, artık bu durumu öğrenebilecek. Her gün bunu kontrol ederek, kullanım oranını günden güne arttırıp azalttığını görebilirsiniz. Oldukça işlevsel olan bu özellik, tüm Instagram kullanıcıları için tanımlandı. Ancak bazı hesaplarda, hareket durumu görünmüyor şeklinde sorun olduğunu gözlemledik.

Bu hatanın bir çok nedeni olabilir. Bunlardan bir tanesi de yaptığınız şüpheli bir hareket sonrası hesabınızın geçici olarak engellenmiş olması. (Fazla beğeni, takip…vs) Geçici engel almanız durumunda, uygulamaya özgü özelliklerden yeteri kadar faydalanmayabilirsiniz. Bunun için geçici engeliniz kalktıktan sonra yeniden denemenizi öneriyoruz. Sorunun bundan dolayı olduğunu düşünmüyorsanız, aşağıda bazı çözüm yollarından bahsedeceğiz. Bu yöntemleri deneyerek sorundan kurtulabilirsiniz. Konunun teorik kısmını anladığınıza göre, uygulama boyutuna geçelim.

Hareketlerim gözükmüyor sorunu nasıl çözülür?

Instagram hareketler bölümünün görünmemesi için belli başlı nedenler olabilir. Bunun için gerekli olan alternatif yöntemlerden bahsedeceğiz. Çözüm yöntemleri:

  • Diğer kişilerde olan bir özelliğin, sizin hesabınızda olmaması akıllara güncellik sorusunu getiriyor. Uygulamanız güncel olmadığı zaman, gelen özellikler sizin hesabınızda görünmez. Bunlardan faydalanamazsınız. Sorun buradan kaynaklı ise Google Play ya da App Store üzerinden uygulamanızı güncel hale getirebilirsiniz. Böylece uygulamaya ait son güncellemeleri sizde kullanma olanağına sahip olursunuz.
  • İkinci çözüm yöntemi olarak uygulamayı kaldırıp, yeniden yüklemek gerekmektedir. Bazen uygulamada yaptığınız bir ayar, bazı güncellemelerin engellenmesine neden olabilir. Bu nedenle sıfırlanması gerekebilir. Telefonu uygulamadan kaldırın ve yeniden yükleyin. Hareketler bölümünü kontrol edin. Sorun çözüme ulaştıysa ayarlarınızdan kaynaklı bir sorun olduğunu görebilirsiniz.
  • Android telefon kullanıyorsanız, uygulamanın belleğini temizlemeniz oldukça yararlı olacaktır. Bunun için telefon ayarlarından uygulamalar bölümünden, Instagram uygulamasını bulun. Uygulamanın ön belleğini silin. Sonrasında uygulamaya kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak, kontrol edin.
  • Yukarıdaki maddeleri uyguladınız fakat sorun hala devam ediyor. Hareketler bölümünü göremiyorsunuz. Bu durumda artık sizin yapabileceğiniz bir çözüm yolu kalmamıştır. Instagram üzerinden sorun bildirerek, biran önce çözüm bulmasını isteyin. Kısa sürede çözüm bularak sizinle irtibata geçeceklerdir.

Sonuç

Bu yazıda Instagram hareketlerim gözükmüyor sorununun neden olduğuna ve çözüm yollarının neler olduğuna değindik. Bu tür sorunlarla karşılaşmanız durumunda, artık neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibisiniz.

Yazımızı okuduktan sonra, var olan sorunu ortadan kaldırdığınızı umuyoruz. Görüşmek üzere.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri

Instagram hikayeleri neredeyse herkesin günlük hayatının bir parçası haline geldi. Birçok kullanıcı düzenli aralıklarla hikaye paylaşımında bulunuyor,...

Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu
Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu

Bilindiği üzere Instagram, içerik üreticilerinin kitleleriyle etkileşime girmek ve yeni insanlara ulaşabilmek için en çok tercih ettiği uygulamalardan...

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.