Instagram Hikaye Nasıl Yakınlaştırılır?

Instagram Hikaye Nasıl Yakınlaştırılır?

Instagram’da bulunan bölümlerden hikaye kısmı insanların en fazla zaman geçirdiği alanlardan bir tanesidir. Instagram hikaye yakınlaştırma sayesinde kullanıcılar burada yer alan resim ve videolara daha yakından bakabilme fırsatı elde ediyor.

Instagram Hikaye Yakınlaştırma Nedir?

Instagram içerisinde yer alan resim ve videolara insanlar bazen daha yakından bakmak isterler. Daha önceki zamanlarda bu özellik olmamasına rağmen insanlar farklı yollarla bunu sağlamaya çalışıyorlardı. Fakat Instagram tarafından yapılan bir güncelleme ile kullanıcılar hikaye bölümündeki paylaşımları yakınlaştırma imkanına sahip oldular. Böylece bir resim ya da videonun istenilen bölümü yakınlaştırabiliyor.

Instagram Hikaye Yakınlaştırma Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapmak çok kolaydır ve diğer akıllı telefon uygulamalarında yapılan hareket burada da aynen geçerlidir. Intagram hikaye yakınlaştırma yapacak olan kullanıcılar, iki parmağını yakınlaştırılacak noktaya koyarak açması yeterli olacaktır. Böylece söz konusu bölüm yakınlaşacaktır. Fakat parmaklar bırakıldığı zaman bu yakınlaşma otomatik olarak kaybolmaktadır. Diğer uygulamalarda bu işlem sabit kalırken Instagram’da sabit kalmamaktadır.

Instagram Hikaye Yakınlaştırma Yapamıyorum?

Yukarıda da belirtildiği gibi bu özellik yeni bir güncelleme ile geldi. Daha önceki sürümlerde böyle bir özellik olmadığı için uygulamasını güncellemeyen kişilerin yakınlaştırma yapmaları mümkün değildir. 2017 senesi içerisinde ilk olarak IOS cihazlara gelen bu özellik daha sonra ise Android cihazlara verilmiştir.

Güncelleme konusunda yaşanan sorunlardan dolayı kullanıcılar eğer bu işlemi yapamıyor ise Instagram uygulamasını silerek sıfırdan kurmalıdır. Böylece güncelleme konusunda yaşanan sorunlar da aşılmış olmaktadır.

Bu özelliğin dışında uygulama tarafından kullanıcılara Superzoom adında bir de efekt sunuldu. Bu efekt kullanılarak yapılan çekimler adından da anlaşılacağı gibi direkt olarak yakınlaştırılıyor. Böylece hikaye bölümüne kullanıcılar video ve resim eklerken yakınlaştırmış olarak bunu yapabiliyor. Superzoom bir noktaya dikkat çekmek için kullanılan bir efekttir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram hikaye nasıl yakınlaştırılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hikaye nasıl yakınlaştırılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. İsmail SEMİZ
    İsmail SEMİZ

    Superzoom uygulaması bunun için bir numara. Ben kullanıyorum herhangi bir aksaklık yaşamadım şimdiye kadar.