Instagram Hikâyelere Bakanlar Nasıl Sıralanır?

Instagram Hikâyelere Bakanlar Nasıl Sıralanır?

Instagram her geçen gün gelişen ve kendini güncellemeye devam eden bir sosyal medya platformudur. Son zamanlarda da kullanıma sunduğu hikâyeler büyük ilgi çekerek en çok kullanılan özelliklerinden biri olmayı başarmıştır. Kullanıcılar hikâye paylaştığında kimlerin baktığını görebilmekte olup, Instagram hikâyelere bakanlar da belli kriterlere göre sıralanmaktadır. Bugünkü yazımızda Instagram hikâyelere bakanlar nasıl sıralanır sorusunu cevaplayarak sizlerin merakını gidermeye çalışacağız.

Instagram Hikâyelere Bakanlar

Instagram her geçen gün yükselişini arttıran bir uygulama olarak ön plana çıkmakta olup, özellikleriyle de adından söz ettirmeye devam etmektedir. Hikâyeler özelliği aslında fotoğraf ve video paylaşımların oluşmaktadır. Diğer paylaşımlardan tek farkı içeriğin 24 saat sonra silinmesidir. Aslında kullanıcının gün içinde ne yaptığının bilgisi hikâyeler sayesinde arkadaşlarına iletilmektedir. Instagram tasarımına bakacak olursak hikâyeler kendisine sayfanın üst bölümünde yer bulmakta olup, sol üstte bulunan profil resmine tıklayarak hikâye paylaşımına başlamak da mümkündür. Hikâyeleri görmek için ise üst bölümde yer alan profil resimlerine tıklamak yeterlidir. Hatta hikâyeler otomatik değiştiğinden tek bir profile tıklayarak sırayla hepsini görebilirsiniz. Bir hikâye paylaşıldıktan 24 saat sonra tamamen silinmekteydi, yeni gelen arşivleme özelliği sayesinde ise süresi dolan hikâyeler arşive taşınmaktadır. Arşivleme özelliği sayesinde hikâye paylaşan kişiler, paylaşımlarına göz atmak istediklerinde arşivi inceleyebilmektedir. Ayrıca yazı da ekleyebildiğiniz hikâyeler, kimler tarafından görüntülendiğine bakılabilme özelliğini de barındırmaktadır.

Instagram Hikâyelere Bakanlar Nasıl Sıralanır?

Instagram hikâyelere bakanlar ne zaman baktıklarına göre en eskiden en yeniye doğru sıralanmaktadır. Yani ilk bakan kişi en başta görülürken, en son bakan kişide en sonda görülmektedir. Instagram hikâyelerinize kimlerin baktığının sıralamasını görmek istiyorsanız, hikâyenin altındaki isimlersin bulunduğu kısma tıklamalısınız. Bu kısma tıkladıktan sonra hikâyenizi gören tüm isimler sıralanacaktır. Instagram hikâyelerinize bakanların sıralaması oldukça basit yöntem kullanılarak sıralanmakta olup, karmaşık algoritmalara başvurulmadığı anlaşılmaktadır.

Instagram hikâyelere bakanlar nasıl sıralanır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.