Instagram Hikâyesine Link Verme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikâyesine Link Verme Nasıl Yapılır?

Instagram hikâyeler özelliği kullanıma açıldığı günden beri büyük ilgi toplayarak, uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden biri haline gelmiştir. Instagram hikâyesine link verme de birçok kullanıcı tarafından kullanılmakta olup, bu özellik sayesinde paylaşılan hikâyeye link eklenebilmektedir. Bugünkü yazımızda Instagram hikâyesine link verme konusunu inceleyerek, sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Hikâyeler Özelliği

Instagram hikâyeler özelliği normal bir paylaşımdan ayrı olarak yalnızca anlık durumları ve süreli paylaşımları içermektedir. Hikâyeler bölümünde paylaştığınız bir fotoğraf ya da video 24 saat sonra silinir. Anlık durumu sunması dolayısıyla oldukça ilgi çeken hikâyeler, şimdilerde link verilme özelliğiyle de ilgi çekmeye devam ediyor. Fakat gelen şikâyetler sonucunda birçok kişinin link verme işlemini gerçekleştiremediğini tespit ettik. Aşağıda bu sorunu çözüme kavuşturacağız.

Instagram Hikâyesine Link Verme Nasıl Yapılır?

Instagram hikâyeler bölümüne link vermeden önce güncel sürümü kullandığınızdan emin olmalısınız. Instagram’ın güncel sürümünü kullanmıyorsanız uygulama marketinden (Android işletim sistemine sahip cihazlar için Google Play Store, İOS işletim sistemine sahip cihazlar için AppStore) güncelleme yapabilirsiniz. Güncel sürümü kullanmaya başladıktan sonra Instagram ana sayfasına gelin ve sol üstten hikâye ekleme işlemine başlayın. Ekleyeceğiniz fotoğraf ya da videoyu seçtikten sonra ekranı yukarı kaldırın. Karşınıza çıkan seçeneklerden link ekleyebileceğiniz bölümü seçerek devam edebilirsiniz. İstediğiniz linki de ekledikten sonra hikâyeyi paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikâyelerde Linke Ekleme Yeri Neden Görünmüyor?

Yukarıda anlattığımız işlemi uygulamanıza rağmen ekranı yukarı çektiğinizde link ekleme yeri görünmeyebilir. Bu özellik birçok kişi tarafından kullanılmasına rağmen, aynı oranda kullanılamadığı da söylenmektedir. Sorunun çözümünde anlattığımız yöntem işe yaramadıysa uygulamayı tüm dosyalarıyla birlikte kaldırın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra Instagram’ı yeniden yükleyin ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa Instagram yardım merkezi üzerinden yetkililer ile irtibata geçebilirsiniz.

Instagram hikâyesine link verme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram tarafından yapılan yeniliklerden bir tanesi olan link ekleme kullanıcılarda çok büyük bir heyecan oluşturdu. Instagram hikayesine link ekleme yapmak isteyen kullanıcılar, bu işlemin nasıl yapıldığını merak etmeye başladılar.

Instagram Hikayesine Link Ekleme Hakkında

Instagram’ın en fazla kullanılan bölümlerinden bir tanesi olan hikaye bölümüne kullanıcılar artık link ekleyebiliyor. Fakat bu özellik sadece mavi tik sahibi hesaplar tarafından kullanılabiliyor. Bunlar dışındaki kullanıcılar için şuanda böyle bir özellik bulunmuyor fakat ilerleyen dönemlerden Instagram’ın bu özelliği diğer kullanıcılar için de açması bekleniyor.

Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu işlemi yapmak için şirket ya da mavi tikli hesaba giriş yapılması gerekiyor. Buraya giriş yapıldıktan sonra hikaye bölümüne geçiş yapılmalı ve bir çekim yapılarak buraya eklenmelidir. Bu işlemin ardından ise hikaye düzenle bölümüne gelerek, kullanıcıların parmaklarını yukarı doğru itmesi gerekir. Bu işlem url bölümünün açılmasını sağlayacaktır. Daha sonra ise bu bölüme, hikayenin gitmesi istenilen blog ya da farklı bir internet sitesi yazılarak işlem tamamlanmış oluyor.

Instagram Hikaye Linki Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıda link eklemenin nasıl yapılacağı detaylı olarak anlatılmıştır. Kullanıcılar link açma işleminin nasıl yapılacağını da fazlasıyla merak etmektedir. Instagram’da link eklenmiş bir hikayenin alt kısmında “Diğerlerini gör” şeklinde bir seçenek bulunur. Bu seçeneğin üzerine gelinerek parmakla yukarı doğru kaldırıldığında, uygulama otomatik olarak ekli olan linkin sayfasına yönlendirmektedir. Böylece kullanıcılar bu linkin olduğu sayfayı ziyaret edebilir.

Bu özellik internet sitesi tanıtımlarında sıklıkla kullanır ve insanlar daha fazla kullanıcıya böyle ulaşır. Ayrıca farklı firmalar da site tanıtımı değil sitenin içerisinde yer alan ürünlerin tanıtımı yapmayı amaçlar. Instagram’ın sahip olduğu büyük potansiyel bir anlamda böyle kullanılır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram hikayesine link ekleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hikayesine link ekleme konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.