Instagram Hikayeye Video ile Yanıt Verme

Instagram Hikayeye Video ile Yanıt Verme

Instagram kullanıcıları yeni gelen özellik sayesinde hikayelere farklı şekillerde cevap verme imkanına sahip oldu. Instagram hikayeye video ile yanıt verme de bunlardan bir tanesidir ve kullanıcılar tarafından son dönemlerde çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Instagram Hikayeye Video ile Yanıt Verme Nedir?

Instagram tarafından sunulan yeni özelliklerden bir tanesi olan hikaye bölümünü kullanıcılar çok beğendi. Buna bağlı olarak da burayı gün içinde sürekli kullandılar. Bunu gören yetkililer, bu bölümü biraz daha geliştirmek için yeni özellikler eklemeye başladılar. Bu özelliklerin bir kısmı farklı uygulamalardan kopyalansa da bu durum kullanıcılar için sorun oluşturmadı ve bu bölüm aynı şekilde kullanılmaya devam etti.

Hikaye bölümüne eklenen yeni özelliklerden bir tanesi yanıt vermedir. Burada paylaşılan hikayelere kullanıcılar farklı şekillerde yanıt verebiliyorlar. Mesaj ve fotoğrafla yanıt seçeneğine son olarak video ile yanıt da eklenmiştir. Bu seçenekte kullanıcılar, hikaye bölümlerine yanıt olarak ya telefonlarında bulunan bir videoyu ya da yeni çekecekleri bir videoyu gönderebilirler. Video ile yanıt verme işlemi kısaca bu şekilde tanımlanabilir.

Instagram Hikayeye Video ile Yanıt Verme Nasıl Yapılır?

Hikayelere video ile yanıt vermek için kullanıcıların bazı adımları sırasıyla takip etmesi gerekir. Uygulamayı kullanan hemen herkes bu bölüme çok rahat bir şekilde ulaşabilir. Fakat bu konuda zorluk yaşayan kişiler aşağıda yer alan adımları izlemelidir. Bu adımlar şunlardır:

  • Kullanıcıların öncelikler telefonlarında bulunan Instagram uygulamasına giriş yapması gerekiyor.
  • Daha sonra ise uygulamanın üst bölümünde yer alan hikayelerden cevap verilmek istenen hangisi ise ona giriş yapılmalıdır.
  • Hikayeye giriş yaptıktan sonra kullanıcılar, alt tarafta cevap yazılacak olan bölümü göreceklerdir. Bölümde iki farklı ikon vardır. Bunlardan bir tanesi üç nokta diğeri ise kamera ikonudur.
  • Kamera ikonuna basıldığında telefonun kamerasına giriş yapılmış olacaktır. Kullanıcılar buradan hikayelere video ile yanıt verebilirler.

Yukarıdaki adımların sırasıyla izlenmesi durumunda bahsedilen işleme ulaşmada herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Fakat buna rağmen bu özelliği göremeyen kullanıcılar var ise onların öncelikle uygulamayı güncellemeleri gerekmektedir. Güncelleme görünmüyor ya da güncellemeye rağmen sorun devam ediyorsa öncelikle programın silinmesi ardından da yeniden yüklenmesi gerekiyor. Böylece sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Instagram Hikayeye Video ile Yanıt Verirken Kullanılacak Seçenekler

Bu özelliği kullanarak hikayelere cevap verecek olacak kişilerin farklı seçenekleri vardır. Bunların başında Boomerang özelliği gelmektedir ki bu şekilde yapılan çekimler ortaya çok ilginç görüntüler çıkmasına neden olur. Instagram hikayeye video ile yanıt verme böylece çok daha eğlenceli olur. Kullanıcılar normal paylaşımlarda da bu özelliği kullanmayı çok fazla tercih etmektedir.

Boomerang özelliğinin dışında yine Instagram tarafından kullanıcılara sunulan farklı çekim seçenekleri ve filtreler bulunmaktadır. Tersten oynatma özelliği kullanıldığında bilindiği gibi videolar tersten oynatılabiliyor. Bu seçenek de en az Boomerang kadar güzel sonuçlar vermektedir. Bunlar kullanılarak da güzel çekimler yapılabilir ve bunlar cevap olarak yollanabilir.

Instagram Özellikleri Hakkında Genel Bilgiler

İnternet ve akıllı telefon teknolojilerinin gelişmesi, bunların çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmasına neden olmuştur. Söz konusu durum ise uygulamaların insanların hayatlarında hızlı bir şekilde yer edinmesiyle sonuçlanmıştır. Her geçen gün sayıları hızla artan bu uygulamalardan bazıları ise kullanıcılar tarafından çok daha fazla tercih edilmiş ve bunların kullanıcı sayıları da hızlı bir şekilde milyonlarla ifade edilir düzeye gelmiştir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram da bu uygulamalardan bir tanesidir ve kullanıcıların çok fazla tercih ettiği bir uygulamadır. Bu uygulama ile kullanıcılar birbirlerini takip edebilir, paylaşımlar yapabilir ve yapılan paylaşımlara beğeni ya da yorum yapabilir. Ayrıca uygulamanın sürekli olarak kendini yenilemesi ve kullanıcılarına yeni özellikler sunması ise farklı bir avantajdır.

Instagram kullanan kişilerin sayısı yakın zamanda yapılan açıklamaya göre 1 milyar barajını aşmıştır. Yine hikaye bölümünü kullanan kişi sayısının günlük 250 milyonu aştığı ifade edilmektedir. Bu bakımdan dünyanın en özel uygulamalarından bir tanesi olmayı başarmıştır.

Instagram Hikayeye Video ile Yanıt Verme Hakkında Genel Değerlendirme

Kullanıcı sayısını sürekli olarak arttırmak isteyen Instagram, video ile cevap verme seçeneğini kullanıcılarına sunarak önemli bir aşama kaydetti. Şuanda alanının en iyileri arasında bulunan Instagram’ın bu hızla giderse yakında bu alanda lider olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Elveda SAKAL
    Elveda SAKAL

    İnstagram hikaye süreleri uzadığı günden beri paylaşımların çoğu hikaye olarak yapılıyor. günlük paylaşım için özel resim yaptıranlar bile var