Instagram Keşfete Çıkmak İçin Neler Yapmalıyım?

Instagram Keşfete Çıkmak İçin Neler Yapmalıyım?

Instagram kullanıcılarının en fazla zaman geçirdiği bölümlerden bir tanesi olan Keşfet’te popüler olan paylaşımlar yer alır. Instagram keşfete çıkmak bundan dolayı bütün kullanıcıların istekleri arasındadır. Burada yer alan paylaşımlar kısa sürede milyonlarca insan tarafından görülür ve bir anlamda kullanıcılar burada popüler olur.

Instagram Keşfete Çıkmak Hakkında

Sosyal medya kullanıcıları daha popüler olabilme adına bir takım paylaşımlar yaparlar ve farklı yollar denerler. Instagram uygulamasında popüler olmanın yolu ise keşfet bölümüne çıkmaktır. Bundan dolayı da kullanıcılar buraya çıkmak isterler.

Keşfet bölümü incelendiğinde burada genellikle popüler hesapların yer aldığı görülecektir. Fakat bu durum normal kullanıcıların yapmış oldukları paylaşımların burada yer almayacağı anlamına gelmez. Takipçisi az ve yeni açılmış bir hesabın dahi paylaşımı burada yer alabilir.

Nasıl Instagram Keşfete Çıkılır?

Instagram keşfete çıkmak isteyenlerin bilmesi gereken ilk husus, buradaki paylaşımların sistem tarafından seçilerek buraya alınmasıyla ilgilidir. Yani kullanıcılar değil, uygulamanın kendisi bazı gönderileri burada yayınlar. Bu işlem için ise bir takım algoritmalar kullanılır ve buna göre popüler videolar seçilir.

Yapılan bir paylaşımın izlenme, beğeni ve yorum sayısı etkileşimi gösterir. Bir paylaşımın etkileşimi ne kadar fazla ise keşfet bölümünde yer alma olasılığı o kadar kolay olacaktır. Az takipçisi olan bir kullanıcı tarafından yüklenen video, kısa sürede yüksek izlenme, beğeni ve yorum sayısına ulaşırsa keşfet bölümünde yer alması mümkündür.

Instagram Keşfete Çıkmak İçin Özel Bir Yöntem Var Mı?

Yukarıda da açıklandığı gibi buraya çıkan videolar bir algoritma tarafından seçiliyor. Bu algoritmanın mantığını çözen bazı gruplar var ve bunlar ortaklaşa çalışarak bazı paylaşımların burada yer almasını sağlıyor. Bu gruplara genel yüksek takipçisi olan kullanıcılar alınıyor ve verilen görevleri yapmaları isteniyor.

Instagram keşfete çıkmak için neler yapmalıyım konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram yabancı takipçi satın alma ve Instagram yabancı beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram keşfete çıkmak için neler yapmalıyım konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

2010 yılında yayın hayatına başlayan Instagram, kısa sürede özelliklede gençlerin ilgi odağı oldu. Instagram keşfet özelliği ile sosyal medyanın da vazgeçilmez kaynağı oluyor. Bu kadar kullanıcıya sahip olan bir uygulamada ise insanlar bir popülariteye sahip olmak istiyor. Gerek tanınmış kişi olmak adına gerekse işletme adına beğeni ve takipçi kazanmanın yollarını arıyor. Bu yazımızda sizlere Instagram keşfet nedir ve nasıl çıkılır anlatacağız.

Instagram Keşfet Nedir?

Instagram keşfet sizin beğendiğiniz gönderilere ve takip ettiğiniz hesaplara göre dünya üzerinde ilgi görmüş gönderileri size yayınladığı sayfadır. Bu sayede takip etmediğiniz ama etmek isteyeceğiniz hesaplara bir tık ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda gönderilerinizi Instagram keşfet sayfasına çıkararak sizi takip etmeyen milyonlarca kişiye ulaştırabilirsiniz. Bu sayede hem takipçiniz hem de beğenileriniz organik olarak artacaktır. İlgi odağına göre belirlendiği için gelen takipçiler sizin paylaşımlarınız ile ilgili olacaktır.

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

Öncelikle keşfete çıkabilmeniz için belli bir kitleye hitap etmeniz gerekiyor. Ancak çok takipçinizin olmasına gerek yok az olması ile gönderilerinizle etkileşim sağlayan takipçilerinizin olması yeterlidir. Örnek verecek olursak 10bin takipçiniz var ama gönderilere takipçilerinize oranla 50-100 arası beğeni ve yorum geliyor. Hal böyleyken Instagram keşfet sayfasına çıkmanız imkansız. Ancak 2Bin takipçiniz var ama gönderileriniz 400-500 arası beğeni ve yorum alıyor. Bu şekilde ise takipçilere oranla Instagram keşfet sayfasına çıkmanız mümkündür.

Gönderilerinize Konum Ekleyin

Bir gönderi paylaşırken konum eklemeniz o bölgedeki kişilerin sizi fark etmesine fayda sağlayacaktır. Böylece fotoğraflara beğeni ve yorum artışı da olacaktır. Bu artış sayesinde gerekli orana ulaştığınızda Instagram keşfet sayfasına çıkmanızda kolay olacaktır.

Gönderilerinize Etiket (Hashtag) Ekleyin

Paylaştığınız içerik ile ilgili etiketleri tespit ederek açıklama kısmına yazın. Doğru etiketler ile o etiketin toplu gönderilerine çıkabilirsiniz. Aynı zamanda aynı etiketten gönderilere bakan kullanıcıları da çekerek beğeni ve yorum kazanacağınız için Instagram keşfet sayfasına çıkarsınız. Hem keşfetten hem de etiketten gelecek üyeler ile bir anda muhteşem bir takipçi akınına şahit olabilirsiniz. Ancak etiket kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunuyor. Instagram açıklamada en fazla 30 etiket kullanılmasına izin veriyor bu rakamı geçtiğiniz zaman ise gönderiniz açıklaması silinmiş bir şekilde yayınlanıyor. Spam olarak algılanmamanız için en fazla 5 adet kullanmanızı öneriyoruz. En çok gönderi bulunan etiketlerden seçebilirsiniz yazarken yanında kaç gönderi bulunduğu çıkmaktadır.

Kaydedilecek Gönderiler Paylaşın

Instagram’ın son getirdiği yeniliklerden biri olan kaydetme özelliği popüler olmak için fırsatlardan bir tanesi. Takipçilerinizin hoşuna gidip tekrar bakabilmek adına kaydedebileceği gönderiler üretin. Beğeni ve yorumların yanında kaydetme sayısı da oranlı olduğu zaman Instagram keşfete çıkmanızda büyük fayda sağlıyor. Takipçilerinizin beğenilerine ve yorumlarına göre tespit ederek ilgilerini çekecek ve kaydetmesini sağlayacak gönderiyi bulabilirsiniz.

Gönderilerinizde Yazıya Fazla Yer Vermeyin

Takipçilerinize anlatmak istediğinizi kısa ve öz şekilde anlatın. Aksi halde çoğu kullanıcı okumayacağı gibi beğeni ve yorum sayısı da az olacaktır. Fotoğraflar üzerinde vereceğiniz yazı ise grafik özelliklerine sahip olmalı aksi halde itici gözükecek ve yine etkileşim almayacaktır. Bu nedenle Instagram keşfet sayfasına çıkmanız zor olacaktır.

Gönderi açıklama kısmında da yazıya az yer verin genellikle bu kısım okunmadan geçiliyor. Daha çok görsellik üzerine çalışmalar yapın.

Fotoğrafınıza Efektler Ekleyin

Bir fotoğrafı olduğu gibi asla paylaşmayın. Üzerinde oynamalar yapın dikkat çekecek grafikler ekleyin. Efektler ekleyin fotoğraflarınıza en güzel etkiyi efektler sağlamaktadır. Instagram fotoğraf yüklerken size tercihler sunuyor. Ayrıca bunun için gerekli uygulama ve programlarda bulunmaktadır. Fotoğrafınız ne kadar şık gözükürse o kadar yorum ve beğeni alacaktır. Bu sayede Instagram keşfet sayfasına çıkma olasılığınız artacaktır.

Paylaşım İçin Doğru Zamanı Kollayın

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Her kitle farklı olduğu için bu zamanı kendi kitlenize göre tespit etmeniz gerekiyor. Bunu tespit edebilmeniz için paylaşım saatlerinize dikkat edin ve hangi saatlerde ne kadar beğeni ve yorum alıyorsunuz belirleyin. Belirlediğiniz saat ve orana göre düzenli olarak o saatlerde paylaşım atın. Çünkü etkileşim daha fazla olacak ve Instagram keşfet sayfasına çıkmanız daha kolay olacaktır.

Takipçilerinizi Tanıyın

Takipçilerinizi tanımanız gerekiyor. Attığınız paylaşımları sınıflandırın hangi türden çok etkileşim alıyorsanız ona yönelin. Örnek verecek olursak bir komik içerik paylaştınız birde bilgi içeriği hangisine daha çok etkileşim aldıysanız ondan daha fazla paylaşın. Böylece paylaşımlarınızdaki beğenme ve yorumalar dalgalı olmayacak eşit bir düzeyde ilerleyecektir. Aynı zamanda Instagram’ın işletme hesabına sahip olarak takipçilerinizin yaş, cinsiyet ve şehir bilgilerini görebilirsiniz. Daha çok hangi yaşa hitap ediyorsanız ona göre paylaşımlar atın. Bunun sayesinde Instagram keşfet sayfasına çıkma şansınız oldukça artacaktır.

Sizde Keşfetteki Gönderiler İle İlgilenin

Keşfetteki gönderileri beğenip yorumlayın. Bu sayede hem takipçi kazanacak hem de Instagram keşfet sayfasına çıkmanız mümkün olacaktır. Çünkü sizin beğeninizi ve yorumunuzu gören kullanıcılar sizi takip edecektir. Aynı zamanda Instagram sizin keşfete ilginizden dolayı çıkma şansınızı artıracaktır.

Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Aşağıda vereceğimiz hususlara dikkat etmediğiniz takdirde keşfete çıkamayabilirsiniz. Aynı zamanda birkaç defa tekrarladığınızda gönderiler ana sayfanıza dahi düşmeyebilir.

  • Hesap bilgilerinizi sürekli değiştirmeyin özellikle kullanıcı adınız sabit kalmalı. Ne yazacağınıza tek seferde karar verip öyle kalması uygundur. Ancak sürekli değiştirdiğinizde spam olarak algılayacak ve gönderilerinizi Instagram keşfet sayfasına çıkarmayacaktır. Bu durumda hesabınız kapanmaya kadar gidebilir.
  • Hesabınızın gizli modda olmaması gerekiyor. Keşfette takip etmeyenlere gözükeceği için çıkmazsınız.
  • Aşırı etiket kullanmayın. Instagram bunu spam olarak algıladığı gibi algoritması nerede göstereceğini şaşıracak ve gönderiniz pek fazla görünmeyecektir. En fazla 5 adet etkili etiket kullanmanız yeterlidir.
  • Arka arkaya paylaşımlar atmayın. Ana sayfada altlara kalacak ve etkileşimi az olacaktır. Bu şekilde ise Instagram keşfet sayfasına çıkmanız mümkün olmayacaktır. Gün içinde belirli saatler ayarlayıp düzenli olarak paylaşım yapmanız hem takipçiyi tutacaktır hem de etkileşimi artış gösterecektir.
  • Engel yememeye özen gösterin. Bildiğiniz üzere Instagram aşırı taleplere engel atmaktadır. Örnek verecek olursak arka arkaya yorum yaptığınızda belli bir süre yorum atmanız engellenecektir. Her defasında bu engelin süresi artmaktadır. Aynı zamanda hesabınızı spam olarak algılayıp işlevini düşürecektir. Hesabınızın kapanma riski de olduğu gibi Instagram keşfet sayfasına çıkmanız imkansız olacaktır.

 

Bu yazımızda sizlere Instagram keşfet sayfasına çıkmak için hangi yolları izlemeniz gerektiğini anlattık. Gerekli koşulları yerine getirip belli hususlara dikkat ettiğinizde sizde keşfete çıkabilirsiniz. Bu sayede gönderilerinize daha fazla etkileşim alacaksınız aynı zamanda takipçiniz artış gösterecektir. Tanınmış kişi olma yolunda popülarite kazanacak ve amacınıza ulaşacaksınız. Bir işletme sahibi iseniz satışlarınız artacak daha fazla kazanacaksınız. Artık sizde keşfette yer alabilirsiniz.

Tüm bunları yaptınız ama keşfete çıkıp çıkmadığınızı bilmek istiyorsunuz. Ne yazık ki bu konu hakkında Instagram bilgi vermiyor. Ancak İşletme hesabına geçerseniz paylaştığınız gönderinin istatistiklerine tıkladığınızda analizler arasında keşfet kısmındaki rakama bakmanız yeterlidir. O rakamın takipçi sayınızdan oldukça fazla olması demek keşfete çıkmış olduğunuzun göstergesidir.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.