Instagram Konum Ekleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram Konum Ekleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram konum ekleme özelliği uzun zamandır kullanılmakta olup, Instagram’ın en beğenilen özellikleri arasında yer almaktadır. Bugünkü konumuzda bu özelliğin nasıl kullanıldığını ve ne işe yaradığını anlatacağız. Sizlerin daha fazla zamanını almadan konumuzu incelemeye başlayalım.

Instagram Konum Ekleme Nedir?

Ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram, birçok özelliği sayesinde bugünkü popülerliğine ulaşmış olup, bunların başında da konum ekleme özelliği gelmektedir. Instagram konum ekleme özelliğinde bilinmesi gereken ilk husus, Instagram’ın konum yaratmaya ya da bir mekânı konum olarak oluşturmaya izin vermemesidir. Konum ekleme kısmına girdiğinizde arama sonuçlarında çıkan adresler daha önceden yapılandırılmış konumlardan oluşmakta ya da Google Maps’den çekilmektedir. Yani anlayacağınız diğer uygulamalardaki gibi sıfırdan konum oluşturma şansınız bulunmamaktadır. Bunun yerini daha önceden oluşturulmuş konumları seçebilir ya da Google Maps üzerinden konum oluşturabilirsiniz.

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın konum ekleme özelliğini kullanmak istiyorsanız, konum ekleme kısmına girmeli ve daha önceden oluşturulmuş konumlardan birini seçmelisiniz. Elbette burada size sunulan seçenekler daha az olacağından farklı bir konum ekleme yöntemi tercih edebilirsiniz. Konum eklemede karşımıza çıkacak olan ilk alternatif Google Maps’dir. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar istedikleri mekânı yeni bir konum olarak ekleyebilirler.

Google Maps ile Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Konum ekleme işlemi için öncelikle bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekmekte olup, bu hesap ile Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Google Maps’i (Haritalar) açın ve kaydetmek istediğiniz mekânın adını arama kısmına yazın. Mekânı bulduktan sonra kayıt bilgilerini oluşturarak konum olarak kaydedin. Google Maps’e istediğiniz yeri konum olarak ekledikten sonra Instagram’a giriş yapmalı ve istediğiniz fotoğrafı paylaşırken, konum ekleme özelliğine tıklamalısınız. Burada haritaya ekleme özelliği bulunmakta olup, konum adı kısmına girerek Google Maps’den daha önceden oluşturduğunuz konumu seçebilir ve kaydedebilirsiniz. Yüklediğiniz adresi artık bir konum olarak kullanabilirsiniz.

Instagram konum ekleme nedir, nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır ?

Instagram konum ekleme sistemi, sayfanızda paylaşacağınız gönderilerinizin nerede çekildiği ya da nerede paylaşıldığı ile ilgili bilgi veren bir sistemdir. Bu özellik sayesinde diğer Instagram kullanıcıları da istedikleri konumlar için arama yapabilir ve bu aramalarının sonucunda belirttikleri konumda çekilen ya da paylaşılan gönderilere ulaşabilir.

Instagram yaklaşık 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulama ilk yıllarından itibaren hem kullanıcı sayısını hem de kullanıcılarına sunduğu yenilik sayısını arttırmayı başarmıştır. Geçtiğimiz günlerde de yine yeni güncellemeler ile kullanıcılarının karşısına çıkan sosyal medya uygulaması, yeni güncellemeler için hem olumlu hem de olumsuz birçok yorum aldı.

Google Haritalar Kullanılıyor

instagram-google-maps

Ancak konum ekleme özelliği bu güncellemelerden çok çok daha önce uygulamaya konulmuş bir özellikti. Özellik Google‘ın alt yapısını kullanıyor. Android telefonu olanlar Google Maps adıyla bilinen haritalar uygulamasını hatırlayacaktır. Instagram konum servisi bu uygulamanın alt yapısını kullanıyor. Bu uygulama telefonunda olmayan kişiler hemen endişelenmesin telefonunuzda Google haritalar yüklü olmasa bile istediğiniz zaman konum ekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Konum ekleme özelliğini kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey sağlıklı bir internet bağlantısıdır. Bunun dışında konum eklemek için bir fotoğraf ve video gönderisine de elbette ihtiyaç duyarsınız. Gelelim Instagram’da konum ekleme nasıl yapılır sorunun cevabını vermeye.

Normal Gönderiler İçin Konum Ekleme Nasıl Yapılır ?

Öncelikle Instagram uygulamanızı açın ardından da uygulamanın fotoğraf eklemenize izin veren + düğmesine dokunun. Daha sonra burada karşınıza çıkan kütüphanenizden fotoğraf ya da video gönderisi oluşturun. Bu işlemler sırasında fotoğraf ya da video filtreleme araçlarını göreceksiniz bu aşamayı da geçtikten sonra en paylaşım yapma sayfasına kadar gelmelisiniz.

Bu sayfada sizleri metin ekleme, konum ekleme, kişi etiketleme ve Instagram gönderinizi diğer sosyal medya uygulamalarında paylaşma gibi seçenekler karşılayacaktır. Bu sayfadan istediğiniz ayarları yapın ve en son konuk ekle düğmesine dokunun ve önünüze çıkan ekrandan istediğiniz konumu belirleyin. Bu ekranda karşınıza ilk olarak o an bulunduğunuz konum çıkacaktır ancak eğer siz daha farklı bir konum üzerinden bir paylaşım yapmak istiyorsanız istediğiniz konumu arama boşluğuna yazarak bulabilir ve gönderinize konum ekleyebilirsiniz.

instagram-konum-ekleme

Instagram Hikaye Gönderisine Konum Nasıl Eklenir ?

Instagram’ın yeni sayılabilecek özelliklerinden biri olan hikaye özelliğine de konum eklenebiliyor. Üstelik buradan gönderinize konum eklemek, normal Instagram gönderilerine konum eklemekten çok daha kolay. Öncelikle Instagram hikayelerinize eklemek üzere bir gönderi oluşturmalısınız.

Daha sonra oluşturduğunuz bu gönderiyi yukarı kaydırarak, GIF, emoji ve konum gibi özelliklerin bulunduğu menüyü açmalısınız. Bu menüden istediğiniz emojiyi ya da GIF çıkartmasını hikaye gönderinize ekleyebilirsiniz üstelik yeni type özelliğiyle hikayelerinize istediğiniz font ile yazı da yazabilirsiniz. Konumuza dönersek gönderinizi konum ile etiketlemek için ekranı yukarı kaydırdığınızda karşınıza çıkan menüden “konum” özelliğinin üzerine dokunmalısınız.  Ardından bir önceki konum ekleme yazısında anlattığımız gibi bir konum ekleme sayfası karşınıza çıkacaktır. Bu sayfadan istediğiniz konumu yine hikaye gönderinize ekleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram konum ekleme işte bu kadar kolay. Artık siz de Instagram gönderilerinize istediğiniz gibi konum ekleyebilirsiniz. Eğer burada anlattığımız yöntemleri kullanarak başarılı olduysanız lütfen bize yorum yazın.

instagram-konum-ekleme-nasıl-oluyor

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.