Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram’a kayıt olurken bir mail adresi veriyorsunuz, peki kullandığınız mail adresi değiştiğinde ne yapacaksınız? Bu durumda Instagram mail adresi de güvenliğiniz için değiştirilmelidir. Bu yazımızda Instagram mail adresini nasıl değiştireceğinizi anlatacağız.

Instagram Mail Adresi

Instagram’da mail adresinin ne kadar önemli olduğunu anlatmamıza gerek yok. Instagram şifrenizi unuttuğunuzda ya da hesabınız başka kişilerin eline geçtiğinde hesap kurtarma işlemleri mail adresi üzerinden yapılmaktadır. Instagram hesabınıza tekrar giriş yapabilmek için gerekli olan kod mail adresine gönderilmekte ve bu kod aracılığıyla giriş yapmanız istenmektedir. Instagram’da doğrulanmış bir mail adresiniz yoksa hesabı geri almanız oldukça zorlaşacaktır. Hesabınızın güvende olmasını istiyorsanız aktif olarak kullandığınız bir mail adresini Instagram hesabınızla eşleştirmelisiniz ve onaylı hale getirmelisiniz. Daha önceden verdiğiniz mail adresini değiştirmek istiyorsanız da aşağıda anlatacağımız adımları uygulamalısınız.

Instagram E-posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram hesabınıza kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresini kaybettiyseniz ya da herhangi bir nedenle değiştirmek istiyorsanız aşağıda sırasıyla verdiğimiz adımları uygulamalısınız. Vakit kaybetmeden neler yapmanız gerektiğine geçelim.

  1. Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Ardından sağ alt köşede bulunan simgeye tıklayarak profilinize giriş yapın.
  3. Profilinize girdikten sonra “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.
  4. Açılan sayfada birçok hesap bilginizi görebilirsiniz. Bu sayfada mail adresinizin bulunduğu yere gelin ve mail adresinizi değiştirin. Ardından işlemi onaylayın ve çıkış yapın. Aktif olarak kullandığınız bir mail adresini girmeyi unutmayın.

Instagram Güvenliği

Instagram’da aktif bir maili kullanmak hesabınıza her zaman erişim sağlayabilmenize imkân tanır. İster şifrenizi unutun ister hesabınız çalınsın mail adresiniz sayesinde hesabınıza her zaman erişim sağlayabilirsiniz. Instagram hesabınızın güvende olması için bu tavsiyemizi göz ardı etmeyin. Hesabınızın güvenliği için mail adresi şarttır.

Instagram mail adresi nasıl değiştirilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.