INSTAGRAM MESAJLARI SESSİZE ALMA

INSTAGRAM MESAJLARI SESSİZE ALMA

Instagram mesajları sessize alma hatası sıkça yaşanılan durumlardan bir tanesidir. En popüler sosyal medya ağı olarak yerini koruyan Instagram da bazen kullanıcılar çeşitli şikayetler sunmaktadır. Kullanıcıların şikayetlerine istinaden Instagramın yaptığı açıklama hataların kullanıcı kaynaklı olduğu, teknik bir hata olmadığı yönünde olsa da Instagram kullanıcıların sorunun çözümünü öğrenmek istemektedirler.

Neredeyse hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram da yaşanılan aksaklıklar büyük bir alışkanlığımıza müdahale edilmiş hissi uyandırıyor ve bir türlü o sorunu çözmek için uğraşmayı bırakamıyoruz.

İşte, Instagram kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunlar ve çözümleri;

Instagram Mesajları Sessize Alamıyorum Hatası

Instagram mesajları sessize alma çok basit bir işlemdir. Bazen takip etmek istemediğimiz kişileri mecburiyetten takip etme durumunda kalmaktayız. Ya da Instagramdan sürekli olarak direct mesaj ve hikaye paylaşım bildirisi gelmektedir. Bazen bu bildirimlerin sıklığı düşünüldüğünde her ortamda uygun olmamaktadır. Bu durumda yapılması gereken mesajları sessize almaktır. Peki, mesajları sessize almak için ne yapmak gerekir?

Instagram mesajları sessize alamıyorum hatası alıyorsanız sebebi telefonunuzda alan darlığı olabilir. Bunun için telefonunuzda alan boşaltmayı deneyebilirsiniz. Alan boşalttıktan sonra bu sorunu almamaya başlayacaksınız. Daha sonra mesajları sessize almak için gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Instagramı tamamen sessize almak için Instagram bildirimlerini kapatmak yeterlidir. Ancak bildirim gelmesini istemediğiniz yalnız bir kişiyse genel bir sessize alma durumu işe yaramayacaktır. Bu durumda kişisel bir sessize alma durumu yapmanız gerekmektedir. Peki, Instagramda takip ederken, engellemeden bir kişinin bildirimleri nasıl sessize alınır?

Instagram kullanıcı sessize almak için hangi kullanıcıyı sessize almak istiyorsanız onun profiline girmelisiniz. Profiline girdikten sonra kişinin üzerine birkaç saniye basılı tuttuğunuzda “kişiyi sessize al” sekmesi çıkacaktır. Bu sekmeyi tıkladığınızda o kişinin mesajları ve tüm bildirimleri sessize alınmış olacaktır. (Instagram Destek)

Bilinmeyen Ağ Hatası

Instagram bilinmeyen ağ hatası denildiğinde akla ilk olarak internet kaynaklarından olan bir problem gelmektedir. Instagrama ulaşabilmek için kullandığımız ağda bir kesinti ya da sorun olması halinde bu uyarıyı alırız. Bu durumda öncelikle kullandığımız ağı kontrol etmeliyiz. Eğer ki ağ bağlı olmasına rağmen bu uyarı alıyorsak cihazı açıp kapamalıyız. Instagramdan çıkış yaparak tekrar giriş yapmalıyız. Yine de sorunu çözemediyseniz muhtemelen cihazınızın tarih ve saati hatalı olabilir. Cihazın tarih ve saatinde hata olması durumunda da Instagram hata vermektedir.

Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor

Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor hatası “ama ben mesajı silmedim ki” tepkisini de beraberinde getiriyor. Halbuki siz mesajı silmediniz bu doğru hatta siz o gelen mesajı hiç görmediniz. Çünkü birçok sosyal medya ağının olduğu gibi Instagram da kullanıcılarının mesajlarını geri alabilme özelliğini aktifleştirmiş durumda. Bu sayede gönderilen mesaj gönderici tarafından geri silinebilmektedir. Size mesaj atan bir kişinin gönderdiği mesajı hem kendinin hem de sizin ekranınızdan silmesi durumunda mesaj bildirimini alacaksınız ancak mesajı açmak istediğinizde boş bir ekranla karşılaşacaksınız. O mesajı geri getirme imkanınız ise maalesef yok.

Bağladığım Hesaplardan Çıkamıyorum

Instagrama bağlanılan hesaplardan çıkamama sorunu birçok kullanıcı tarafından sıklıkla dile getirilmekte olup, aslında çözümü çok basittir. Instagram hesabına girerken farklı Instagram hesapları da kullanılabilmektedir. Bunun sebebi bazen bir cihazı birden fazla kişinin kullanması olurken bazen de bir kişinin birden fazla Instagram hesabı olmasından kaynaklanmaktadır. Tüm bu Instagram girişlerini yaparken cihaza Instagram hesabı bağlanmaktadır. O hesapların oradan silinmesini istediğinizde ise yapacağınız işlem çok basit.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Öncelikle Instagram uygulamanıza ve Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Profilinizin yer aldığı sekmede sağ üst köşede üç nokta bulunmaktadır. Üç noktayı tıklayın ve açılan sekmede sağ alt köşede ayarlar bölümüne gelin. Ayarlar bölümünden “hesaplar” alanına, daha sonra ise “bağlı hesaplar” alanına tıklayın. Bağlı hesapların üzerine gelerek tek tek silmek istediğiniz hesapları silebilirsiniz. Hesapları kaldırarak yalnızca Instagram kullanımını kaldırmış olursunuz. Instagram uygulamasını kullanmayacaksanız bütün hesapları kaldırdıktan sonra mevcut Instagram hesabınızı da kapatarak uygulamayı silebilirsiniz. Uygulamayı da sildikten sonra Instagram ile ilgili her hangi bir uyarı ya da bildirimle karşılaşmayacaksınız.

Instagram hesaplarınızı geliştirmek için Instagram Yorum ürünlerimizi kullanmalısınız; https://takipcisatinal.org/instagram-yorum/turk-bot

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.